Ağzım açık kaldı!

Cuma günü dışarıdaki program yoğundu. Dün bahsetmiştim sabah Kartepe Acısu’daki Mehmet Sadık Efe’nin mezarı başındaki anma törenine katılmıştım. Öğleden sonra SEKA Çim Halı’daki efsanelerin gösteri maçını da izlemeyi çok istedim ama servisteki işlerden fırsat bulamadım. Mesai çıkışı ise İzmit Belediyesi Sanat Galerisi’ndeki Mehmet Sadık Efe için organize edilen fotoğraf sergisine ve söyleyişe katıldım ama çok fazla kalamadım.

KULLAR MEYDAN’DA BULUŞTUK

Zira akşam iki önemli program daha vardı. Oktay Kocatekin, Turkuaz Turnuvası kura çekimine, Metin Özkan ise Kullar’a davet etmişti. Metin’e daha önce söz verdiğim için Oktay’dan özür diledim. Ayrıca kulübün başkanı Fahri Altıntaş ile yöneticisi Süleyman Sak da hafta içi ziyarete geldiklerinde davet etmişlerdi. Kullar Meydan’da kısa bir süre önce hizmete giren ancak kısa bir süre içerisinde resmi açılışı yapılacak Cafe Restoran’da Başkan Fahri Altıntaş ve yöneticilerle buluştuk.

BÜYÜK YÜKTEN KURTULDULAR

Yemeğimizi yiyip, çayımızı içerken sohbet ettik. Başiskele Belediyesi burayı kulübe tahsis etmiş. Herkese açık bir mekan. Takım da yemekleri burada yiyor. Başkan Altıntaş, daha önce aylık yemek giderinin 10 bin TL dolayında olduğunu, büyük bir maddi yükten kurtulduklarını söyledi. Kulüp buradan ayrıca iyi de bir gelir bekliyor. Usta bir aşçı bulmuşlar, yemekler harikaydı. Kullar’a yolunuz düşerse tavsiyem olsun, mutlaka uğrayın.

YILLARDIR GİTMEMİŞTİM

Başkan Altıntaş, cafe-restoranın hemen yanına lahmacun-pide salonu açmak için hazırlık yaptıklarından da söz etti. Başiskele Belediyesi ayrıca kulübe meydanın yanında bir büfe, Balık Pazarı’nda bir çay olacağı da vermiş. Oraları da kulüp işletiyor, gelir elde ediyor. Neyse, Kullar Meydan Cafe-Restoran’dan çıkıp tesislere geçtik. Şunu belirteyim, Kullar’a mutlaka birçok kez gittim ama stada, yani maça gitmedim. Onun için son yıllarda neler olup bittiğini ancak paylaşılan fotoğraflardan biliyorum.

BU KADARINI BEKLEMİYORDUM

Bu kez gidip görme imkanı buldum. Baştan söyleyeyim, gördüklerim karşısında ağzım açık kaldı dersem inanın abartmış olmam. Fotoğraflardan ve anlatılanlardan güzel bir tesis olduğunu düşünüyordum da, bu kadarını beklemiyordum. 3 katlı tesiste yok yok adeta. Fitness salonundan kütüphaneye ne ararsanız var. Üstelik her taraf pırıl pırıl. Belli ki çok iyi bakılıyor. 30 kişilik yatakhanesi var. Kamplar burada yapılıyor, il dışından gelen futbolcular doğal olarak burada kalıyor.

KULÜBÜN MALİ: OTOBÜS VE İKİ MİNİBÜS

Tesisin dışında kocaman bir otobüs, yanında alt yapı için bir minibüs. Bir minibüs daha varmış, onu Körfez ilçedeki potansiyelin hizmetine göndermişler. Belediyenin kulübe tahsis ettiği araçlar sandım, yanıldım. Üçü de kulübün malıymış. Büfeden gelen gelirle otobüsün taksitleri ödeniyormuş. Ki, birkaç taksit kalmış. Zemin doğal çim. 3 yıl önce Welborn Otel’le yapılan anlaşma gereği bakımı onlar tarafından yapılıyor. Drenajla ilgili sıkıntı var, Başkan bundan rahatsız.

ÇİM HALI SAHAYLA İLGİLİ PROJE

Normalde stadın 500 kişilik tribüne var, ama yetmediği için Başiskele Belediyesi ek bir tribün getirmiş. Başkan Fahri Altıntaş gezinti sırasında sahanın arkasındaki çim halı sahayı gösterdi, “Hedefimiz buranın üzerine kapatmak. Bir fabrikanın sponsorluğunda bunu yapmak istiyoruz. Buradan ayda 10-15 bin dolayında gelir bekliyoruz” dedi. Altıntaş, bu kez sahanın arkasını işaret ederek devam etti:

İKİNCİ BİR DOĞAL ÇİM SAHA

“Orada boş bir arazi var. İkinci bir sahayı oraya yapmak istiyoruz. Sentetik çim pahalı, 1 milyon TL dolayında. Doğal çimin maliyetini 400 bin TL civarında. Bu yüzden orayı da doğal çim olarak düşünüyoruz. Gerek çim halı sahanın üzerinin kapatılmalı, gerekse ikinci doğal çim zeminli sahayla ilgili projelerimizi Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkanlarımıza takdim ettik. Bugüne kadar her konuda bize yardımcı olan Başkanlarımız bu iki önemli projeyle ilgili de yanımızda olacaktır” dedi.

İŞİ BİLEN, ÖZVERİLİ YÖNETİM

Fahri Altıntaş 5 yıldır başkan, öncesinde iki yıl yönetimde yer almış. Yani 7 yıllık bir deneyime sahip. Öncesinde teknik adamlık ve futbolculuk kariyeri var. Babası da eski bir futbolcu. Ki, en büyük destekçisi. Kardeşleri de öyle. Sordum, yönetim kurulu üyelerinden biri dışında hepsi eski futbolcu. Yani işin içinden geliyorlar, büyük bir heves ve heyecanla adeta gecelerini gündüzlere katarak özveriyle çalışıyorlar.

KİMSEDEN PARA İSTEMİYORLAR

Kimseden para istemiyorlar, taşıma suyla değirmenin dönmeyeceğinin bilinciyle kulübe sürekli gelir getirecek projelere kafa yoruyorlar. Bunun için de Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü kendisine projeyle gelen kulüp yönetimine sıcak bakıyor, isteklerini yerine getiriyor. Başkan Altıntaş çim halı ve yeni saha projelerinin hayata geçirilmesi sonrasında kulübün yıllık gelirinin 500 bin TL dolaylarına çıkacağını öngörüyor.

SAĞLAM BİR ALT YAPILARI VAR

Ki, bu çok iyi bir rakam. 100-200 bin nüfuslu bir ilçe değil, 10 bin nüfuslu bir mahalle, profesyonel değil BAL’da yani amatör liglerde mücadele eden bir kulüpten söz ediyorum. Bugün 2.Lig kulübü seviyesinde tesise sahipler. Ayrıca çok sağlam bir alt yapıları var. Bünyedeki lisanslı futbolcu sayısının 250 olduğunu öğrendim. Futbol okulu 7 yıldır faaliyette. Ki, mevcut A takım kadrosunda oradan gelen üç isim var.

DİRİLİŞ TAMAM, KURULUŞ DÖNEMİ

Ayrıca İlimtepe’den gelen potansiyeli değerlendirmek için çok sayıda yaş grubu ligine bir yerine iki takımla birden katılıyorlar. Geçen sezonu 5 şampiyonlukla geçirmişler. Bu sezon da birçok yaş grubunda hedefe yürüyorlar. Başkan Altıntaş, sohbetimiz sırasında Osmanlı İmparatorluğu sürecine atıfta bulunarak, “Diriliş tamam, kuruluş dönemindeyiz ”diye önemli bir vurgu yaptı, Kullar halkının kulübe olan ilgi ve desteğinin her geçen gün arttığını, kendilerini en çok bu durumun sevindirdiğini söyledi.

Toparlarsam, cuma akşamı Kullar’da gördüklerim ve duyduklarımdan çok etkilendim. Geleceğe yatırım yapan, rol model olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir spor kulübü görüyorum. Fahri Altıntaş ve arkadaşlarını yürekten kutlarken, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü’ye de doğru insanlara, doğru projeye verdiği destek için teşekkür ediyorum. Türk sporunun gelişimi ancak bu zihniyetteki yöneticilerin göreve gelmesiyle, İlimtepe Kullarspor örneklerinin çoğalmasıyla mümkündür.

Dikkatlerimiz bu maçlarda

Kocaelispor’un bay olduğu haftada dikkatlerimiz diğer profesyonel temsilcilerimizin maçlarında olacak. Son 4 maçta 10 puan yapan, Play-Off’u zorlayan Belediye Derincespor günü Kozanspor deplasmanında geçirecek. Rakip temsilcimizin dişine göre. Son 3 deplasmanda 7 puan alan Sarı-Lacivertlilerin bugünkü maçta en kötü kaybetmeyeceği inancındayım, kazanması da kesinlikle sürpriz olmayacaktır.

GÖLCÜK KRİTİK SINAVDA

Teknik direktör değişimi sonrasında içerde farklı kaybeden ve bir anda ateş hattına yaklaşan Gölcükspor, sonuncu sıradaki Batman ile kritik bir sınava çıkacak. Aradaki 4 puanlık fark var. Olası bir yenilgi ileriki haftalar için sıkıntıya sokabilir. Eğer temsilcimiz kazanıp dönebilirse yüzünü yeniden üst sıralara çevirebilir. Bu maçla birlikte artık takım üzerinde Sadi Tekelioğlu’nun etkisini görmeye başlanacaktır diye umuyorum.

Darıca G.B günü dişine göre rakip olan Osmaniye ile evinde oynayacağı maçla geçirecek. Çok fazla zorlanacaklarını sanmıyorum. Üç temsilcimize de bugünkü sınavlarında başarılar diliyorum.

HAYDİ KARAMÜRSELSPOR

Bugün BAL’da da iki kritik maç var. Karamürselspor evinde Tekirdağspor ile bir anlamda “Tamam mı, devam mı ?” sınavına çıkacak. Liderin 6 puan gerisine düşen Sarı-Lacivertli ekibin kazanmaktan başka seçeneği yok. Öyle sanıyorum ki, mücadeleye yoğun ilgi gösterilecektir. Ki, kalabalık bir Hodri Meydan grubu da desteğe gidecek. Taraftarın coşkulu desteğini arkasına alacak temsilcimiz inanıyorum Trakyalı rakibini evine eli boş gönderecektir.

KULLAR’DA ÖNEMLİ MAÇ

Kent derbisi heyecanı ise Kullar’da yaşanacak. Şampiyonluk iddiasından uzaklaşan İlimtepe Kullarspor ile Gebzespor maçı, il sıralaması bakımından büyük önem taşıyor. Üste bitiren direkt ligde kalacak, diğeri baraj oynayacak. İkisi de barajı istemiyor. Kullar evinde kazanıp puan farkını 1’e indirmek, Mor-Beyazlılar ise 7’ye çıkarmak veya en kötü 4’ü korumak istiyor. Sıkı bir maç olacağı mutlak. Saklayacak değilim, gönlüm Kullar’ın kazanmasını istiyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrettin Albayrak - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


ELEKTRİK USTASI -KALFASI ARANIYOR

ELEKTRİK USTASI ve KALFA aranıyor Gümüş Elektrik Otomasyon İzmit

Tel: 0532 365 14 02

FORKLİFT

TECRÜBELİ FORKLİFT OPERATÖRÜ aranmaktadırEmekli de olabilir

0532 491 89 91

MONTAJ ELEMANLARI

Kolsuzlar MobilyaMONTAJ ELEMANLARIalınacaktır. Maaş+Sgk+Yemek+Yolİzmit 

Tel: 0 532 223 18 51 - 0 262 322 65 28

muhasebe ve yardımcı personel

Deneyimli ÖN MUHASEBE ELEMANI ve YARDIMCI ELEMAN aranıyorOlcay Çelik Yapı A.Ş.info@olcayticaret.com

Tel: 0535 472 81 01

ELEMAN ARANIYOR

ARGON VE ELEKTRİK  KAYNAKÇISI- BORUCU VE BORUCU EKİPBAŞI ARANMAKTADIR.                           Samsun ve Ordu projelerimiz için personel aranmaktadı...

Tel: 0 262 335 39 22-12 / Fatih bey

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ARANIYOR

Şirketimiz bünyesinde çalıştırılmak üzere  inşaat mühendisleri aranmaktadır.  Bekahan yapı

Tel: 0262 332 00 07 0533 145 62 13

AUTOCAD PROGRAMI BİLEN BAY BAYAN TEKNİK PERSONEL ARANIYOR

ÖZDEMİR ÇELİK KONST.İMALAT- MONTAJ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ         Firmamızda çalıştırmak üzere;  -AUTOCAD PROGRAMI BİLEN BAY BAYAN TEKNİK PERSONEL   alın...

Tel: 0262 335 37 73 

BÜKÜM USTASI ve BÜKÜM USTA YARDIMCISI ARANIYOR

Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren firmamızda boru ve profil bükme makinasında çalışacak BÜKÜM USTASI ve BÜKÜM USTA YARDIMCISI alınacaktır. Sosy...

Tel: 0 262 325 8474

BAYAN MUHASEBE ELEMANI ARANIYOR

Ufuk Yapı Malzemeleri'nde ÖN MUHASEBE departmanında çalıştırılmak üzere en az 3 yıl ön muhasebe konusunda deneyimli BAYAN MUHASEBE ELEMANI alınacaktır...

Tel: 312 70 64/65

ELETRİK USTASI ARANIYOR

ELETRİK USTASI aranıyor OEM Endüstriyel Makina San Ve Tic Ltd Şti Körfez info@oemendustriyel.com

Tel: 0537 272 12 72