GAZETECİLER VE SİYASİLER, MİLLİLİKTEN YANA BİLGİLİ VE CESUR OLMALIDIR

Gazeteciliğin ve siyasetin kendine has ahlakı kurallarının yanında, aynı zamanda yetenek, cesaret ve tecrübe işidir. İman, akıl, cesaret ve tecrübe teknesinde yoğrulmayanlar, istenilen manada gazetecilik ve siyaset görevini yerine getiremezler. Gazeteciler, siyasetçiler ve yorumcular, kritik suretçe durumdan vazife çıkarıp, fütursuzca muhalefet yapma cehaletine düşmezler.

Ülkeni ve milletin, maddi ve manevi meselelerinin çözümüne yardımcı olmak için, iktidarda olan partinin olumlu icraatlarına cesaretle destek vermekten çekinmezler. Çamur at izi kalsın mantığıyla hareket etmezler. Fasıklardan gelen haberlerin doğruluğunu ve yanlışlığını araştırmadan haber servisi yapmazlar. Siyahî beyaz, beyazı siyahı göstermezler. Doğru ile yanlışı birbirine karıştırıp gri bilgilerle halkın kafasını karıştırmazlar.

Siyasetçiler ve medya mensupları halkın güvenine mazhar olmak için, doğru konuşmaya ve doğru haber yapmaya azami dikkat ederler. Basit siyasi getiriler ve dünyevilikler uğruna yalan konuşmazlar, yalan haber yapmazlar. Şahsi ikbal ve menfaatleri için, doğru olan bilgileri saptırmaya kalkışmazlar.

Basın mensupları ve siyasetçiler, ülkenin ve milletin milli menfaatlerini korumak için mücadele eden, halkı doğru bilgilendirmeye çalışan, iç ve dış baskılara aldırmayan, rütbesi olmayan silahsız askerlerdir. Gazeteci, haber yaparken ideolojisinin, mezhep, meşrebinin, ırkının, destek verdiği partinin tesirinde kalmadan doğru haber yapan vicdan ehli bir insandır.

Halkı yönlendirmek ve bilgilendirmek gibi bir güce sahip olan gazeteciler ve siyasetçiler, bu güçlerini istismar etmeden, haklının yanında yer almayı, doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilme cesaretine sahip erdemli kişilerdir. Hiçbir şart altında zalimlerin, hainlerin ve işbirlikçilerin işine yarayacak ılımlı cümleler kurmazlar. Siyasetçiler ve gazeteciler, kaygan bir zemin üzerinde hizmet yaptıkları bilinciyle hareket ederler.

Solcu, sağcı, milli görüşçü, milliyetçi, muhafazakâr, liberal, kapitalist, sosyalist ve komünist düşünceli gazeteciler ve siyasetçiler, hem kendi zihniyetlerini hem de karşı tarafın zihniyetini derinlemesine ve teferruatlı bir şekilde öğrenmeden televizyon ekranlarına çıkarak millete karşı kendilerini rezil etmezler.

Günümüzün gazetecileri ve siyasetçileri, toplumun her kesimine, cemaatlere, tarikatlara, partilere, sivil toplu örgütlerine, sendikalara, kanaat önderlerine, sair gruplara yaklaşırlarken ifrat ve tefrite düşmeden temkinli ve tedbirli olarak orta yolu takip ederler. Gayr-ı müslimlerin köhnemiş medeniyetini, kendi medeniyetimizin üstünde görmezler. Fikir ve düşüncelerini, Kur’an ve sünnetle güçlendirerek, karşı tarafın fikir ve düşüncelerini boşa çıkarırlar.

Milletimizi karşı karşıya getirmek isteyen zalimlerin hazırladığı, iki bölümlü siyaset filmini hiçbir zaman akıllarından çıkarmazlar. Filmdeki başrol oyuncusunu ve diğer oyuncuları tanımadan, filmin başını ve sonunu görmeden ve anlamadan konuşma, yazma ve karar verme hususunda acele etmezler. Sabırla ve teniyle hareket ederler.

Şer güçler; Aklını kiraya veren batı hayranlarını ve şuursuz müslümanları bir safta toplamak, zaman sureci içerisinde, milli ve yerli düşünen insanlarla ve şuurlu müslümanlarla düşman kardeşler yapmak için, başrol oyuncusu değişmeyen iki bölümlük bir film hazırlayarak sahneye koyduklarını çok iyi bilmelidirler. Filmin başrol oyuncusu, birinci bölümde milli ve manevi değerlerlere yakın mesajlar vererek halkın takdirini, filmin ikinci bölümünde, halkın manevi değerlerine saldırarak tepkisin almaya çalışır,

Filmin birinci ve kinci bölümünü seyredenler, düştükleri bu çelişkili durumdan kurtulmaları kolay olduğu halde, kör bir taassup ve inatla başrol oyuncunun bu ikiyüzlü tavrından hikmet aramaları tam bir mankurtluktur. Senaryosu zalimler tarafından yazılıp sahneye konulan bu filmle, müslümanları karşı karşıya getirmek suretiyle, müslümanların birlikten doğan güçlerini zayıflatarak yumuşak lokma haline getirme planlarını boşa çıkarmak için, özelikle cesur gazetecilerin ve siyasetçilerin görevi olduğu unutulmamalıdır.

İslam’ı hassasiyetlere önem vermeyen, basının ahlak kurallarına riayet etmeyen, beşeri sistemlerin tutsağı olan gazeteciler, siyasiler ve yazarlar, aba altından soba göstermek suretiyle, karşılarındaki mütedeyyin gazetecileri, siyasileri ve yazarları bastırmaya çalışmaları tükenmişliklerinin işaretidir. Karşı tarafın tükenmişliğini gördükleri halde, ne olur ne olmaz endişesiyle görmek istemeyen, milli ve yerli düşünen siyasetçi ve gazetecilerle kendilerine çeki düzün vererek emroldukları şeklide dosdoğru olmalıdırlar.

Kendi doğrularını kekeme bir dille, psikolojik bir eziklikle, televizyon ekranlarına çıkıp anlatmaya çalışanlar fayda yerine zarar getirdiklerini çok ciddi manada analiz etmelidirler. Milletin manevi değerleriyle alay eden balon cesaretlilere, hindi gibi şişerek, kendileri gibi düşünmeyen insanlara korku vermeye çalışanların, cesaret balonlarını patlatmak için gerekli olan cevapları veremeyenler televizyon ekranlarına çıkarak milletin moralini bozmamalıdırlar.

Sayın Erdoğan’a iftira atanlar, Sorosla görüşüyor manşetlerini atanlar, “Moskova mutabakatı zafer mi hezimet mi” diye makaleler yazanlar, kimlerin önünde takla atıklarını, kimlerle işbirliği yaptıklarını milletimiz çok iyi biliyor. Ülkenin ve milletin milli menfaatleri için, devletin başkomutanı gerekli gördüğü devletlerle görüşmesini kınamak, en hafif ifadeyle siyasi ahlaksızlıktır. Bilgili gazeteciler ve siyasiler, milli bir duruş ve cesaretle zalimin, hainin, işbirlikçinin karşısında hakkı haykırmaktan çekinmezler, zalimlere meyletmezler.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


BAYAN SATIŞ ELEMANI ARANIYOR

Ticari İşletmemizde çalışacak BAYAN SATIŞ ELEMANLARI alınacaktır Ücret dolgundur

Tel: 0 552 307 41 08

VASIFLI, VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR

Firmamız ANIL KUMLAMA bünyesinde çalıştırılmak üzere VASIFLI-VASIFSIZ ELEMANLAR ALINACAKTIR MÜRACAT:ANIL KUMLAMA BOYA TAH.İŞL Adres:Sanayi Mah.Gök...

TEL: 0 532 700 41 41

USTA VE KALFALAR ARANIYOR

Mobilya biriminde çalışacak USTA ve KALFALAR aranıyor.

Tel: 0530 975 49 44

KAYNAKÇI VE BORUCULAR ARANIYOR

Firmamızda çalıştırılmak üzere KAYNAKÇILAR ve BORUCULAR aranmaktadır

Tel: 0541 686 21 91 0541 686 21 96

KURABİYE USTASI ARANIYOR

Resspa Restaurant’ta istihdam edilmek üzere BAY KURABİYE USTASI ihtiyacı bulunmaktadır CV :info@resspa.com Adres :Sanayi Mah.Martı Sk....

İ.K İletişim :0533 385 95 19

KUMLAMA USTASI VE TECRÜBELİ KUMLAMA KAZANCISI ARANIYOR

OCE YAPI Kocaeli İzmit'teki fabrikamızda çalıştırılmak üzere TECRÜBELİ MANUEL KUMLAMA USTASI ile TECRÜBELİ KUMLAMA KAZANCISI Acil aranmaktadır S...

Tel: 0544 265 41 45 0544 265 41 40 0532 201 49 12 İş yeri: 0262 335 58 20

ARAÇ KİRALANACAKTIR

Gıda firmasına ARAÇ KİRALANACAKTIR DOBLO- KANGO BENZERİ koltuklu olabilir

Tel: 0536 024 41 00

EMİRHAN NAKLİYAT

EMİRHAN EVDEN EVE NAKLİYAT ŞOK KAMPANYA 200 TL 'den başlayan fiyatlarla Merkez-Derince

Tel: 0533 261 45 90 0 262 223 41 90

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRÜ ARANIYOR

Hereke-İzmit arasında çalıştırılacak TECRÜBELİ DAMPERLİ TIR ŞOFÖRLERİ alınacaktır. 3.650 TL maaş+SGK+yemek+hafta tatili Tel:0 532 688 88 29

Tel:0 532 688 88 29

SAHİBİNDEN KİRALIK DAİRE

SAHİBİNDEN KİRALIK DAİRE Kent Konut 1. Etap 3+1 1200 TL

Tel: 0532 245 02 00