AK Parti içinde var olan engelleri görmelidir

Türkiye’yi yönetmek sıradan bir ülkeyi yönetmeye benzemez. Türkiye’nin tarihi misyonunu bilmeyen vizyonsuz seçilmişlerle ve atanmışlarla ülkeyi yönetmek sanıldığı kadar kolay değildir.  AK Parti, 2023 hedefine sağlıklı bir şekilde emin adımlarla yürüyebilmesi için,  parti içinde var olan küçük, büyük kusurları ve engelleri görmeli ve ortadan kaldırmalıdır.

 Cephe gerisindeki yığınakta eksik ve kusur varsa, cephedeki kumandan ve asker ne kadar cesur ve kabiliyetli olursa olsun zafer kazanamaz. Napolyon; cephede zafer kazanamayan komutanları toplar ve kendilerine şu soruyu sorar neden zafer kazanamıyorsunuz? Aldığı cevap 40 tane eksiğimiz var, birincisi barutumuz yok denilince, gerisini anlatamaya gerek yok” der.

AK Parti’nin yetkilileri kendi içindeki engelleri ve eksiklikleri görmek istiyorlarsa, yapacakları ilk iş, genel merkez ve taşra teşkilatları bünyesinde var olan eksiklikleri ve engelleri tarafsız bir gözle araştırıp, gereğini çekinmeden yapmalıdırlar. Engelleri ve eksiklikleri görmek için; Cumhurbaşkanımızın siyasi, sosyal, ekonomik, hukuki ve kültürel danışmanlarının, ayrıca milletvekilli, belediye başkanı, İl, ilçe başkanı olan kişilerin siyasi bilinçleri, dava şuurları sadakatleri, halkı dinleyip dinlemedikleri, kimlerin telkinleriyle hareket etikleri ciddi bir şekilde araştırmalıdırlar. 

AK partisi, Türkiye sevdalısı insanları kucaklarken çok dikkatli davranmalıdır. Seçerken, tayın ve atama yaparken, sık elemeli inçe dokumalıdır.  AK partisinin ilkelerine, fikir ve düşüncelerine uyumsuz olan insanları milletin önünü çıkarmamalıdır. Parti içi ve parti dışı siyasi ve ekonomik engellere karşı tek vücut halinde hareket edecek, yeni bir siyasi yol haritası belirleyerek parti içi engelleri kaldırmalıdır.   

Muhalefetin ekseriyeti, planlı bir şekilde hedef saptırmak için AK Parti bugüne kadar hiçbir şey yapmadığını, ülkeyi borç batağına sürüklediklerinin algısını yaparak,  AK Parti yetkililerini bilinçli bir şekilde sinirlendirmeye çalışmaktadırlar.  AK Parti yetkilileri bu oyunu görmeli, sinirlenme tuzağına düşmeden, bugüne kadar yaptıkları maddi ve manevi hizmetleri 83 milyon insanımıza anlatmanın gayreti içinde olmalıdırlar. 

AK Parti yetkileri, muhalefetin sinir bozucu eleştirilerine destek veren bir kısım medyayı, yazar, aydın, akademisyen, iş adamı, kanaat önderi, siyasetçileri ve siyasi partileri,  milli ve yerli bir duruşla, doğru fikirlerle Türkiye’nin geleceğine halel gelmemesi için, halkın anlayacağı bir dil ile ciddi bir şekilde uyarmalıdırlar. AK Partililer, milletin karşısına sadece hizmet siyasetiyle değil, ahlak ve maneviyatta önem veren, hizmeti ve maneviyatı birlikte işleyebilen,  dava eri hatiplerle,  milletin karşısına çıkmalıdırlar.   

 AK partisinin genel merkez ve taşra teşkilatlarında görev almış, seçilmiş, atanmış bazı siyasi kadrolar, AK Parti’ye gönülden destek veren insanlara şahin olurlarken, AK Parti’nin yanlış bir şekilde eleştiren muhalefetin karşısında serce olmaları, AK partisi için ciddi bir engeldir. Sözünü etiğimiz bu anlı şanlı beyler! Parti bünyesinden, devlet yönetiminden ayıklanmalı, yerlerine ehli vicdan, ehli namus,  insanları bulup göreve getirmelidirler. 

AK Parti’nin bir başka iç engeli de, özelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza yapılan fütursuz eleştirileri dolandırmadan, iki cümleyle cevap veremeyen, vermek istemeyen, algı operasyonlarına ses çıkarmayan bazı bürokratlar ve siyasilerin ürkek tutumlarıdır.  Üzülerek ifade edelim ki, bazı AK Partililer “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” anlayışıyla hareket ettiklerinden AK Parti içteki engelleri aşamaz duruma gelmiştir. Toplum indinde hiçbir değerleri ve karşılıkları olmayan, muhalefet tarafından kullanılmaya açık olan bir kısım seçilmişleri kontrol altına tutmak için, yeni görevler ihdas etmek, içteki engelleri kaldırmadığını, tam tersine tahkim edildiğini düşünmelidirler.

AK partisinin yetkilileri, parti içinde var olan ve her türlü menfaate meyilli olan bazı siyasilerin gizli/ açık muhalefetlerini, şahsi menfaatlerini, neden niçin küstüklerini, kimlerle dirsek teması halinde olduklarını veya olacaklarını önceden tespit ederek gerekli önlemleri almalıdırlar. Parti dışından yapılan muhalefet, iktidar partisi için bir engel değildir. Doğru muhalefet yapanlar,  halktan destek alırlar. Yanlış muhalefet yapanlar, bilmeden iktidara güç vererek, muhalefeti zayıflatırlar. İktidar partisinin yetkilileri, doğru eleştirilere teşekkür etmeyi, yanlış ve kasıtlı eleştirilere belgeli ve bilgili bir şekilde cevap vermek suretiyle, kamuoyunu aydınlatarak halkın güvenini kazanmalıdırlar. 

    AK Parti’nin yetkilileri şu hususu akıllarından çıkarmamalıdırlar. Yüce Allah’ın (CC)  kader planında neyin takdir edildiğini takdir edilen şeyin ne zaman tecelli edeceğini hiçbir kul bilemez. Kul için esas olan, meşru tedbirleri alarak Yüce Allah’a tevekkül ederek neticeye razı olmaktır. Rad suresinin 11. ayetinde şöyle buyrulmaktadır.“Şüphesiz ki bir toplum kendi benliklerindekini bozmadıkça, Allah da onlara verdiği nimeti bozmaz.” 

AK Parti’nin yetkililer özelikle Genel başkan, Yüce Allah’ın verdiği nimetten mahrum olmak istemiyorlarsa,  seçerken ve atama yaparken çok dikkatli olmadırlar. Önümüzdeki seçimlerde, sık eleyip ince dokumazlarsa milletin karşısına  “ayna tas aynı hamam” misali, bilgisiz şuursuz ehliyetsiz adaylarla çıkarlarsa, kendi engellerini, kendi elleriyle hazırlamış olurlar.

Seçim çalışması için saha inen milletvekilleri, belediye başkanları, il, ilçe başkanları, siyasi çalışmalarına tabandan, tavana doğru şekillendirmelidirler.  Siyasiler önce halkı dinlemeli,  dinlediklerini devletin resmi bürokratlarını anlatarak çözüm üretmelidirler.  

Alaettin KÖKSAL

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

05

Korkuyorum - Biz şimdi izaydasin çevreye verdiği iğrenç kokuyu cozumleyin dersek muhalefet oluyoruz. Ak parti yönetiminin en büyük zaafiyeti ay hedefe giden kişileri ayrıştırma su. Doğru söylemenin dokuz köyden kovulması gibi algılanıyor. Şimdi biz mupa mantarın gece yaydığı kokuyu anlatsak ne olacak? Halbuki mupa yi orman içerisine tasisak alt yapısını kursak. Mupa daha fazla yatırım yaparak ülkeye katma değer yaratsa. Sorun ortadan kalksa.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 18 Ağustos 23:39
04

Basari - Akpnin en buyuk sıkıntısı ekonomi ve dis politikalarinin basarisiz olmasi ve hatalarin artik ortulememesi. Harcadilar para kalmadi vicdanli iyiniyetli harcadilar cok fazla yolsuzluk yapmadilar ama para kalmadi.yapilacak en iyi sey hic bir sey yapmamak ve daha fazla para harcamamak 10 yila ulke kendini toplar

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 21:08
03

alaettinkoksal@hotmail - Sayın İzmitli Ahmet, yerel meseleleri yaşayarak görüyoruz. maksat geneli görmektir. genel yönetimde kim ne yapıyor, kimler ne yapmak istiyor asıl olan bunları görmek gerekir bendeniz hiç bir patiyi kör bir taassupla takdir ve tekdir etmem hiç bir parti liderini ilahlaştırmak gibi bir anlayıştan şiddetle uzak duran bir insanım. ancak Müslüman olan insanları günahlarıyla ve sevaplarıyla sevmek de inancımızın gereği olduğunu bilirim. hiç bir Müslümana nefretle yaklaşmam. benim meselem Türkiye'nin geleceğidir. Ülkeme hizmet eden insanları ve partileri boş sözlerle nefsi ihtiraslarla aşağılamaya çalışmam. Kafamı Ak partisiyle bozmuş değilim, bozulan kafa, hayrı ve şerri görmez. ben hak ve hakikat gözlüğüyle olaylara bakan birisiyim. sözüm lütfen doğru anla nefsini karışına al onunla bağımsız bir şekilde otur konuş ve kimin veya kimlerin kafası bozuk olup olmadığın kör ve Yüce Yaradan karşı nasıl hesap vereceğimiz düşün.

Yanıtla . 1Beğen . 18Beğenme 15 Ağustos 13:08
02

İzmitli Ahmet - Haci Abi siz kafayi AK Parti ile bozmussunuz. Durmadan AK Partiyi yazip duruyorsunuz. Biraz da Kocaeli gündemini sorunlarini dert edinip yazin da alkis tutalim. Yeteri kadar TV ler ulusal medya AK Partiyi gozumuze sokuyor. Bari siz yapmayin.

Yanıtla . 19Beğen . 0Beğenme 14 Ağustos 12:22
01

Adnan Balta - AK Parti kendi etti kendi buldu. Kendini MHP'ye teslim etti. Güneydoğu ve Doğu desteğini kaybediyor. Kavurucu yaz sicağinda Ramazan ayinda yuzlerce köy elektriksiz birakildi. Borcu olmayan da sussuz elektriksiz kaldi. Millet korona var baski var diye sokaklara da cikip bagiramadi. Bu mesele yenilir yutulur bir mesele değil. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgeleri ne AK Partiye ne de HDP'ye destek vermeyecektir. Saadet Partisi, Deva Parti ve Gelecek Parti iyi çalişirsa oylari bölüşür. Halk muhafazakar. Kendine yakin buldugu partiyi şaha kaldirir.

Yanıtla . 21Beğen . 0Beğenme 12 Ağustos 11:30

KAYNAKÇI VE BORUCULAR ARANIYOR

Firmamızda çalıştırılmak üzere KAYNAKÇILAR ve BORUCULAR aranmaktadır

Tel: 0541 686 21 91 0541 686 21 96

KURABİYE USTASI ARANIYOR

Resspa Restaurant’ta istihdam edilmek üzere BAY KURABİYE USTASI ihtiyacı bulunmaktadır CV :info@resspa.com Adres :Sanayi Mah.Martı Sk....

İ.K İletişim :0533 385 95 19

KUMLAMA USTASI VE TECRÜBELİ KUMLAMA KAZANCISI ARANIYOR

OCE YAPI Kocaeli İzmit'teki fabrikamızda çalıştırılmak üzere TECRÜBELİ MANUEL KUMLAMA USTASI ile TECRÜBELİ KUMLAMA KAZANCISI Acil aranmaktadır S...

Tel: 0544 265 41 45 0544 265 41 40 0532 201 49 12 İş yeri: 0262 335 58 20

ARAÇ KİRALANACAKTIR

Gıda firmasına ARAÇ KİRALANACAKTIR DOBLO- KANGO BENZERİ koltuklu olabilir

Tel: 0536 024 41 00

EMİRHAN NAKLİYAT

EMİRHAN EVDEN EVE NAKLİYAT ŞOK KAMPANYA 200 TL 'den başlayan fiyatlarla Merkez-Derince

Tel: 0533 261 45 90 0 262 223 41 90

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRÜ ARANIYOR

Hereke-İzmit arasında çalıştırılacak TECRÜBELİ DAMPERLİ TIR ŞOFÖRLERİ alınacaktır. 3.650 TL maaş+SGK+yemek+hafta tatili Tel:0 532 688 88 29

Tel:0 532 688 88 29

SAHİBİNDEN KİRALIK DAİRE

SAHİBİNDEN KİRALIK DAİRE Kent Konut 1. Etap 3+1 1200 TL

Tel: 0532 245 02 00

DEVREN SATILIK ÇAY OCAĞI

ACİL DEVREN SATILIK ÖZTALAY ÇAY OCAĞI Fethiye Caddesi

Tel: 0535 501 29 93

OPERATÖRLER ALINACAKTIR

Palazoğlu Tarım da Çalıştırmak Üzere; GAZALTI KAYNAKÇILARI CNC TORNA OPERATÖRÜ PLAZMA OPERATÖRÜ Aranmaktadır. Başvurular şahsen yapıla...

Tel: 0-262-361 60 82 – 361 62 59

BAYAN ELEMAN ARANIYOR

KAFKAS TEMİZLİK Bünyemizde çalışmak üzere 20-40 yaş arası deneyimli BAYAN ELEMAN alınacaktır Tercihen Körfez-Derince Yol+Yemek+Maaş

Tel: 0541 736 41 41 0505 096 36 41