İç ve dış siyasi konularda yorum yapanların dikkatine

Irkçı siyonistleri tanımadan, Kur’an, sünnet ve tarih bilmeden yapılan akli ve nefsi yorumlar eksiktir ve isabetli değildir. Dünyayı sömürmek ve istedikleri gibi yönetmek için, kendileri dışındaki müslim, gayrimüslim insanların huzurunu bozma hususunda, her türlü fitneyi çıkarmak suretiyle, tüm insanlığı kendilerine hizmet edecek modern köleler haline getirmenin gayreti içindedirler.

 İslam dünyasının ağabeyisi konumunda olan Türkiye’nin kalkınmasına engel olmak için, ekonomik ve siyasi krizler çıkarmak, döviz kurlarıyla oynamak, terör olaylarıyla kardeşi kardeşe düşman yapmak, şer güçlerin piyonu olan devletçiklerin dolaylı saldırılarıyla meşgul etmek, her türlü ahlaksızlıklarla toplumun manevi cephesini yıkmaya çalışmaktadırlar.  

Irkçı siyonistlerin ana gayesi, batıl inançları doğrultusunda dünya devletlerini istedikleri gibi kontrol altında tutabilmek ve sömürebilmek için, dünyayı büyük bir köy haline getirip yönetmektir.  Kendileri için tehlikeli gördükleri ülkeleri hizaya getirmek için,  veto hakkına sahip olan ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere’yi,  kalkan olarak kullanmaya çalışmak.   İslam ülkelerinin milli ve manevi değerlerine saldırmak, dıştan içeriye doğru, siyasi, ekonomik ve askeri yönden baskılar yaptırmak gibi gayeleri vardır.  

Tarih boyunca dünyayı fesada veren ırkçı siyonistler, gayelerine ulaşabilmek için, yanlış olan her şeyi meşru saydıklarından, insan onur ve haysiyetine yakışmayan, vahşice hazırladıkları siyasi, sosyal, ekonomik, kültürel ve askeri planlarla hareket etmektedirler. Irkçı siyonistlerin asıl hedefi, İslam dünyasını sömürmek, parçalamak ve birbirlerine düşürmek için Türkiye’yi güçsüz hale getirmektir. Ak denizde, Ege denizinde, Suriye de, Libya da, Balkanlarda, Kafkasya da, Türkiye aleyhinde çalışan bölge ülkeleriyle askeri ve ekonomik anlaşmalar yapmak suretiyle Türkiye’ye engel olmaya çalışırlar.

 Hıristiyan dünyası ile Budist dünyasını, bir başka ifadeyle ABD ve Çin devletini kapıştırarak askeri ve ekonomik güçlerini zayıflatmaktır. Bölgede var olan İslam ülkelerini ve müslümanları kontrolleri altına almak için planladıkları bu savaşta Hindistan’ı çerez olarak kullanmak suretiyle, ön ve orta Asya ya yerleşmeye çalışmaktır.  Dünyanın her köşesinde uygulamaya çalıştıkları bu vahşi planların nihayetinde, bekledikleri Mesih gelip, dünya hâkimiyetlerini ilan etmektir.

Özetleyerek yazmaya çalıştıklarım masal değil, Irkçı siyonistlerin muharref Tevrat’a göre kurdukları hayalleridir. Temelsiz tutarsız hayallerini gerçekleştirmek için dünyadaki tüm devletleri özelikle İslam ülkelerini siyasi ve ekonomik yöntemlerle, gayrimüslimlerin başta Amerika’nın askeri gücüyle ve medya yoluyla huzursuz etmek suretiyle birlikteliklerin bozarak kuvvetlerini zayıflatma operasyonları yapmaktadırlar. 

Bu gibi benzeri alçakça operasyonlarını gerçekleştirmek için, her ülkede az/çok var olan,  şer güçlerin fitne virüsünü taşıyan ve yayan, müslümanların birliğini kardeşliğini bozacak, makamla parayla satın alabilecekleri, dünyeviliklere düşkün, dinini kerih gören, tarihine hakaret eden, cibilliyetsiz, karaktersiz modern köleleri kullandıklarını unutmamalıyız.   Şer güçlerin destek ve kösteklerini, Kur-an ve sünnet ışığında değerlendirmeden, yapılacak olan müspet, menfi yorumlar, yazılan makaleler, faydadan çok zarar getirebilir.  Milli ve yerli yorumlar aklı ve nakli delilerle desteklenirse hiçbir yorumcu yaptığı yorumdan dolayı mahcup olmaz.

 Siyonistler ve onların itaatkâr hizmetçisi olan Hıristiyanlar ve İslam dünyasının içinden çıkan gönüllü fitne taşıyıcısı modernist köleler, ülkenin iç siyasetini karıştırmak, milletin sosyal barışını bozmak hususunda partilerin, gazetecilerin, aydın ve yazarların ve akademisyenlerin fikir ayrılığına düşmelerine, milli meselelerde birlikte hareket etme kabiliyetlerine engel olmaya çalışırlar.  

İç ve dış siyasi meseleleri sadece akıllarıyla yorumlayıp eleştirenler, akıların ürettiği fikirlerin çatışmasından öteye etkileyici bir hizmet yapamazlar. Milli ve yerli yorum yapmak isteyenler, akıllarını hiçbir şart altında değişmeyen vahyin emrine teslim etmelidirler. Müslümanlar akıllarına sağcı, solcu, liberal,  gibi ve benzeri isimlerle isimlendirirlerse materyalizmin zulümden kurtulamazlar.  

Özelikle dış siyasi olayları yorumlayan aydın, yazar, akademisyen, siyasetçi ve diğer etkili yetkili kişiler, devletlerin birbirlerine karşı olan sorumluluklarını karşılıklı menfaatlerini, inançlarını, kültürlerini, karakteristik özeliklerini,  tarihi geçmişlerini, vefalı ve vefasızlıklarını,  dikkate almalıdırlar.  Hiçbir gayrımüslim İslam dünyasına ve müslümanlara sıcak bakmaz. Fırsat bulduğu anda ezmeye yok etmekten çekinmez, tarih buna şahittir. İslam dünyası Amerika, Rusya ve diğer gayri müslim ülkelerle güven noktasında çok dikkatli olmalıdır. 

 

İç ve dış siyasi olayları yorumlayanlar, özelikle akıl odası programına katılanlar, şer güçlerin siyası ve askeri planlarını konuşurlarken, Kur’an ve sünneti kendilerine rehber edinirlerse, ümitsizliğe düşmezler, topluma çok daha faydalı olurlar. Bize düşen meşru olan tedbiri alarak, Yüce Allah’a tevekkül etmektir. Etrafımız şer cephesinin ateşiyle çevrilmiştir diyerek ümitsizliğe düşüp kâfirlerden medet beklemek hiçbir müslümana yakışmaz.   

Türkiye’nin,  İslam dünyasının, diğer mazlum ve mağdur milletlerin ve Mukaddes şehirlerin kaderini ne siyonistler ve nede onların modern köleleri değiştiremeyecektir. Bütün dünyanın şer güçleri birleşse Yüce Allah’ın (CC) takdirini değiştiremezler. Müslümana düşün görev, eldeki mevcut imkânları değerlendirerek tevekkül etmeli ve neticeye razı olmalıdır. 

Zalimlerin, siyonistlerin ve onlara bel bağlayanların nasıl yıkılacağını, Yüce Allah (CC) haber veriyor;  [ Biz Hıristiyanız diyenlerin sözlerine durmadıkları için, Biz de aralarına kıyamet gününe kadar sürecek düşmanlık ve kin bıraktık.” (Maide 14) “ Bir de Yahudiler… İnkârını artıracaklarından Biz onların arasına kıyamete dek sürecek düşmanlık ve kin bıraktık. Her ne zaman savaş için bir kıvılcım tutuşturdularsa Allah onu söndürdü…” (Maide 68)“ Muhakkak onlar hilelerini yaptılar. Allah katında da onlar için hazırlanmış hileler vardır. İsterse onların hileleri dağları yerinden oynatacak hileleri olsun.” ((İbrahim 46)  Kur-an anlayarak okursak,  zalimlerini gücünden korkarak ümitsizliği düşmeyiz. 

Alaettin KÖKSAL

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

07

Alaettinkoksal@hotmail - Sayın cenk cemil: Bendeniz yazdığımı yazdım. seni istediğin gibi anlamakta serbestsin. unutma ki. Kul takdirden hesaba çekilmeyecektir. Yapma imkanı olduğu halde, yapmadığı tedbirlerden hesaba çekilecektir. senin yorumun kaderiye anlayışını çağrışmaktadır. dikkatli olmakta fayda vardır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ekim 14:52
04

Alaettinkoksal@hotmail - Görünen köy kılavuz istemez. AK partisini Siyonistler ve şer güçler sevmediği için destekliyorum. Sayın cenk, bizler takdirden değil tedbirden sorumluyuz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Ekim 17:42
05

Cenk Cemil - @Alaettinkoksal@hotmail 04 nolu yoruma cevabı: İyi de tedbirlerin takdiri bpzmayacağını da bilmeniz gerekirdi !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Ekim 17:36
03

Ahmet Sever @hotmail.c - sayın baş iskeleli ve sayın cenk cemil; yazar ne yazıyor siz ne anlıyorsunuz. siz Mevlana'nın sözüyle cevap veriyorum. " ilim ilim bilmektir , ilim kendin bilmektir. kendini bilmezsen bu nice okumaktır." yazarın yazdıklarını ön yargılarınızla okumayınız. yazar şer güçlerden korkan korkaklara korkmayın diyor. Yüce Allah samimi bir teslimiyetle teslim olursak zafere ulaşacağımızı ayetlerle izah ediyor. siz ne diyorsunuz neyi anlıyorsunuz. AK partisine destek vermek zalimlerdin hoşuna gitmediğini bildiğiniz halde, AK partisine özelikle sayın Erdoğan'a destek vermek neden zorunuza gidiyor. sözüm herkese değil, yarası olan gocunur.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 22 Ekim 14:14
06

Hatırlatma - @Ahmet Sever @hotmail.c 03 nolu yoruma cevabı: 'İlim ilim bilmektir' ile başlayan şiir Mevlana'nın değil, Yunus Emre'nindir, sayın Ahmet Sever bey...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Ekim 10:11
02

Basiskeleli - Hem siyonist diyorsun..hem akp yi savunuyorsun...dusundurucu?????

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 22 Ekim 07:34
01

Cenk Cemil - Sayı Yazar,

Bir müslüman bu kâiantta izn-iişâhi olmadan hiç bir yaprağın kımıldayamacağını, hiç bir sineğin kanat çırpamayacağına inanan insan demektir Siz ise, yeryüzünün idaresini tamamen siyonistlere bırakmış, omalrın haberi ve bilgisi olmadan hiç bir şey olmuyormuş gibi bir yazı yazmışsınız ! Hiç merak etmeyin bu dünyada Yahudilerden bir eser ve güç kalmayacak ! Er ya da geç onlar husrana uğrayacaklardır... Bu da kimsenin uyanıklığı ve çalışması ile değil, mukadderat böyle olduğu için böyle olacaktır. Bilgilerinize ....

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 21 Ekim 17:41

SİTE İÇİNDE SAHİBİNDEN KİRALIK DAİRE

SİTE İÇİNDE SAHİBİNDEN KİRALIK DAİREDerince Çınarlı Mah. Basın  Sitesinde 2+1 sıfır,merkezi ısıtma-pay ölçerli,(Kombi mevcut)otoparklı, asansörlü,çocu...

Tel: 0532 316 58 35

ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALAT VE MONTAJ ELEMANI ARANIYOR

MH ELEKTROMEKANİK MÜHENDİSLİK şirketimizde çalışmak üzere tecrübeli ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALAT VE MONTAJINDA çalışacak ELEMANLAR aranmaktadır. Tercih...

0541 302 58 34

ELEMAN ARANIYOR

Gebze Center  AVM de MALL LOJİSTİK bünyesinde ÇALIŞACAK EKİP ARKADAŞLARI arıyoruz

Tel: 0542 434 38 35

SEVKİYAT SORUMLUSU ARANIYOR

SEVKİYAT  SORUMLUSU Kartepe ‘ deki işyerimizde çalışmak üzere GELEN VE GİDEN MALLARIN SEVKİYATINDAN SORUMLU AKTİF ARAÇ KULLANABİLEN ELEMAN aranmakt...

Tel: 0 534 274 06 48

GIDA MÜHENDİSİ veya GIDA TEKNİKERİ ARANIYOR

Gebze deki yerinde üretim projemizde çalıştırılmak üzere, proje yöneticiliği yapacak tecrübede, GIDA MÜHENDİSİ veya GIDA TEKNİKERİ alınacaktır. info@...

ŞOFÖRLÜĞÜ OLAN BAY ELEMAN ARANIYOR

Gece Hal işinde çalışacak Hal işlerinden anlayan Gerçek anlamda işe ihtiyacı olanŞOFÖRLÜĞÜ OLAN BAY ELEMANAlınacaktır20-40 Yaş arası, askerliğini yapm...

Tel: 0 532 666 62 91

GENEL MÜDÜR ASİSTANI ARANIYOR

GENEL MÜDÜR ASİSTANI alınacaktır 2 yıllık üniversite mezunu  Word excel programlarını kullanabilen genel müdür işlerini takip edebilecek,   25-35...

 TEL: 0533 042 76 33 0262 349 26 29

SERVİS ŞOFÖRÜ ARANIYOR

Coşkun Turizm'de vardiyalı çalışmak üzere İzmit-Derince  bölgesinden  tecrübeli emekli SERVİS ŞOFÖRÜ aranıyor

Tel: 0506 054 57 67

ŞOFÖR ARANIYOR

Gebze Tosb da ki projemizde gece vardiyasında çalıştırılmak üzere yemek taşıma ve dağıtımı yapacak ŞOFÖR alınacaktır.

Tel: 0534 084 51 21

PİDE VE LAHMACUN USTASI ARANIYOR

PİDE ve LAHMACUN USTASIAranıyor. Derince

Tel: 0 532 453 46 99