Zihnen tek vücut olan Müslümanlar için zafer yakındır

İnsanlar hür iradeleriyle, Hak’tan veya Batıl’dan yana olup olmadıklarının kararını vermek için,  fani dünyaya gönderilmişlerdir. Hak ile Batıl,  insanların gönül dünyasında bir arada bulunamayan iki inanç sistemidir.  Bu iki inanç sistemi,  insan kalbinin izzet tahtına tek başlarına oturabilmesi için, insanlığın yaratılışından kıyamette kadar birbirleriyle savaş halindedirler.  Bu mücadelenin neticesinde, İnsanın kalbine Batıl hâkim olursa, o insanın ebedi yurdu cehennem, Hak hâkim olursa ebedi yurdu cennet olmuş olur. 

İnsanların gönül dünyasında, Hak ile batıl bir arada bulunamayacağına göre, aklımıza şöyle bir soru gelebilir. İnsanların bir kısmı neden Arasta, diğer bir kısım cezalarını çekmek üzere geçici olarak cehenneme konulmaktadır.   Unutmayalım ki, İman kalple tasdik edilir, doğru ve yanlış ameller, beden eylemiyle gerçekleşir. Şirkten ve büyük günahlarından uzak, hayırlı ibadetleri harekete geçiren, kalpteki iman kuvvetidir. Aynı şekilde şirkten uzak, büyük ve küçük günah işlenmesine vesile olan iman zayıflığıdır.   İnsanoğlunu şirk, isyan, inkâr ve zulüm bataklığına düşüren güç, kalpte hâkim olan batıl inançtır.   

Kuvvetli bir imana sahip insanların sevapları çok, günahları az olacağından, Yüce Allah’ın mağfiretiyle cennete konulurlar. İmanı zayıf olanların günah ve sevapları eşit gelirse, bir müddet arasta, günahları sevaplarından ağır gelenler, cezalarını çekmek üzere geçici olarak cehennemde bekletilirler. Daha sonra yüce Allah’ın lütfuyla cennete konulurlar.  Adil-i mutlak olan Yüce Allah (CC) İnsanlara zulüm eden ve etmeyen inkârcıları, cehennemde aynı derece tutmaz. Nitekim azap bakımından cehennemde kademelidir, Cehennemin en alt tabakasında münafıkların olacağı haberi verilmiştir.  

Bu özet girişten sonra, son ilahi din olan İslam dinini kabul eden müslümanlara seslenmek istiyordum. Ey Müslümanlar!  Bize ait olmayan ve batıl olan izmli fikir ve düşüncelerle birbirinizle mücadele etmeyiniz. Beklediğimiz zafere kavuşmak için, yeniden ve samimi bir şekilde Tevhid inancına sarılarak,  Kur’an ve sünnete göre hareket etmeye gayret ediniz.  Yüce Allah’ın verdiği nimetleri, makamları, nefsiniz için israf etmeyiniz, şahsi ikballeriniz için kullanmayınız. Sade giyiniz, sade konuşunuz, sade yaşayınız. Kazandığınız ve harcadığınız her kuruşun hesabını vereceğinizi unutmayınız.

 Ey İslam ümmetinin siyasi liderleri, âlimleri, şeyhleri, tarikat önderleri, sivil toplum örgütleri, molaları, ilahiyatçıları, din adamları, imamları, vaizleri müftüleri, aydın ve yazarları,  askerleri, zenginleri,  öğretmenleri, sanatçıları, bürokratları ve vatandaşları!    İslam dinine, Kur’an’a, Peygamberimiz Hz. Muhammed ‘e (s.a.v.)hakaret eden İslam ve müslüman düşmanı zalimlere ve hainlere karşı, ne zaman sesinizi çıkaracaksınız? 

Basit dünyevilikleriniz için,  fasıkların, münafıkların, hainlerin, zalimlerin zihniyetlerine doğru meyletmekten sakınınız, yalancıları dost edinmeyiniz.  İnkârcıların maddi gücünden korkup, Yüce Allah’ın (CC)   yok edici gücünü unutmayınız, yardımından ümidinizi kesmeyiniz. Hiç bir şart altında Zalimlerden emin olmayınız. Fırsat bulduklarında yılan gibi sokacaklarını aklınızdan çıkarmayınız ve tedbiri elden bırakmayınız.

Ey müslümanlar! Biliniz ki, Yüce Allah (CC); Son ilahi dini olan İslam dinine, son ilahı kitap olan Kur’an-a, son ilahi Peygamber olan Hz. Muhammed’e (s.a.v.) cibilliyetsizlerin yaptıkları alçakça saldırıları ve hakaretleri ne bu dünyada ne ahirette cezasız bırakmaz.  Ey müslüman kardeşim! Sen neredesin, neden sesin çıkmıyor, kimin yanında saf tutuyorsun. Kıyamet gününde saf-saf Yüce Allah’ın huzurunda çıktığımızda hangi safta duracağımızı bugünden belirleyebildik mi? 

Ey müslüman gazeteci, yorumcu, yazar kardeşim! Zalimlerin İslam dünyası üzerindeki hileli planlarını açıkça ifşa ederlerken, sen hala zalimlerin planlarını büyüterek konuşmaktan utanmıyor musun?  Zalimlerin zulmüne engel olmak için müslümanların birlikte hareket etmesini, maddi ve manevi güçlerinin birleştirerek ve Yüce Allaha tevekkül ederek zalimleri yeneceğimiz neden söyleyemiyorsunuz.   

Psikolojik bir eziklikle, emperyal güçler karşısında çok geri kaldığımızı söyleyerek, yaptığımız teknolojik hamlelerimizi basitleştirmeye çalışarak milletin moralini bozma yönünde kanaatlerini konuşmayınız. Doğru da olsa, yersiz ve zamansız konuşarak, Sayın Erdoğan’ın, imanına, azmine ve gayretine muhalefet eden fasıkların ve zalimlerin planlarına alet olmayınız.  Televizyon ekranlarına çıkıp fikir ve düşüncelerinizi anlatırken, gelecekte çok korkunç şeyler olacak gibi gaybı meseleleri konuşarak zalimlerin ekmeğine yağ sürmeyiniz. 

Televizyon ekranlarında herhangi bir meseleyi tartıştığınızda, karşınızda yer alan insanlar, sizleri fikren yenmek için, önce birkaç tane doğru şey söyleyerek, sizleri kendilerine doğru çekmeye çalıştıklarını unutmayınız.. Arkasından doğruya yakın yanlışlarla, daha sonra sinir bozucu yalanlarla sizlere saldıracaklarını aklınızdan çıkarmayınız. Karşınızda yer alan bu tip kişilerin söylediklerinin hiçbir sözüne eyvallah demeyiniz. Kendinizden emin bir şekilde kendi doğrularınızı Kur’an ve sünnet ışığında anlatmaya gayret ediniz. Böyle davranırsanız, sizleri fikren yenmeye çalışan rakiplerinizi, bir cümleyle nakavt olacaklarına inanınız.

Ey müslümanlar!   Bu dava bu insanlarla yürümez diyerek müslümanlardan ümidinizi kesmeyiniz. Müslümanları ümitsizliğe, tembelliğe, vurdumduymazlığı düşüren, iman zayıflığından kaynaklanan, dünyevilik endişelerin olduğunu unutmayınız.   İslam ümmetinin mensupları olarak,  her şart altında Yüce Allah’tan başka hiçbir gücün karşısında eğilmeyeceğimiz kalp ile tasdik dil ile ikrar ederek ve tefrikaya düşmeden birlikte ayağa kalktığımız gün, zalimlerin, parçalanarak birbirlerine düşeceklerdir.  Makalemizi bir ayetin mealiyle bitirelim. “ (İnanmış) az bir topluluk, Allah’ın izniyle, (inanmamış) çok kalabalık topluluğa galip gelmişledir.”(Bakara 249) Yüce Allah’ın izniyle beklenen zafer yakındır.

Alaettin KÖKSAL

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Ahmet Sever @hotmail.c - sayın cenk cemil Müslümanları Kur'an ve sünnetle uyarmak neden zorunuza gidiyor. yazarın huyu çok güzel, sizin huyunuz kurusun , senin gibi adamlar anlamak istemezse de anlamanız

sayan yazar sizlerin manasız konuşmalarından kızarak yazmaktan vaz geçerse sizin gibi şuurdan nasipsizlere acırım. söylenecek çok söz var lakin anlayana.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Kasım 12:28
03

Cenk Cemil - @Ahmet Sever @hotmail.c 02 nolu yoruma cevabı: Sayın Ahmet Sever Bey, Bendenizin insanlarımızın Kuran ve >sünnetle uyarılması asla zoruma gitmez-gitmiyor. Bu konuyu yanlış anlamış olan sizsiniz ! Farjında iseniz sayın Yazar AKP'li olduğunu her vesile ile beyan etmiş bir kişidir. Dolayısyla yazıalrında dini hususları tutmuş olduğu partisinin lehinde kullanmaya çalışmakadır. Bizim yanlış bulduğumuz husus budur. Yoksa, Kuran ve sünnetin her beyanına bizim boynumuz kıldan incedir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Kasım 13:53
01

Cenk Cemil - Yav artık şu dini konuları evirip-çevirip bir partinin ve liderin payandası yapmaya çalışmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz ? Muteveffa N..Erbakan da aynı şeyi yapardı da kurmuş olduğu partiler bir türlü kapılarına kilit vurulmaktan kurtulamazdı ! Bunu hiç bir zaman yapmayın, huyunuz kurusun !

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Kasım 16:15

ERKEK TEMİZLİK ELEMANI ARANIYOR

Akaryakıt istasyonumuz bünyesinde çalıştırılmak üzere, Başiskele ve Gölcük bölgesinde ikamet eden ERKEK TEMİZLİK ELEMANI aranmaktadır. 

Tel: 0554 811 45 75

DENTAL TOMOGRAFİ ÇEKİMİ BİLEN

DENTAL TOMOGRAFİ ÇEKİMİ bilen veya öğrenebilecek TEKNİSYEN alınacaktır. EMAİL : konrad_goruntulume@hotmail.com

İRTİBAT NO:5337779939

BAYAN YEMEK VE TEMİZLİK ELEMANI ARANIYOR

Firmamızda görevlendirilecek deneyimli BAYAN YEMEK VE TEMİZLİK ELEMANI aranıyor.

Cep:0532 508 84 08

SERVİS ŞOFÖRÜ ARANIYOR

Çenesuyu-Derince'den Gebze'ye 3 vardiya çalışacak TECRÜBELİ SERVİS ŞOFÖRÜ aranıyor. 

Tel: 0506 054 57 67

EMİRHAN EVDEN EVE NAKLİYAT

ŞOK KAMPANYA 200 TL 'den başlayan fiyatlarlaMerkez-Derince

Tel: 0533 261 45 90 - 0 262 223 41 90

TORNA VE FREZE’DEN ANLAYAN USTALAR

Eraska Makine Mühendislik’e TORNA VE FREZE’DEN ANLAYAN USTALAR alınacaktır  İzmit Sanayi Sitesi 

Tel: 0530 223 88 86 - 0537 397 71 10

TIR ŞOFÖRÜ ARANIYOR

E sınıfı ehliyetli Gölcük ve çevre ilçelerde ikamet eden TIR ŞOFÖRÜ aramaktayız 

Tel: 0533 373 27 36

MERT EVDEN EVE NAKLİYAT

TAŞINMADAN BİZİ ARAYIN MERT ASANSÖRLÜ EVDEN EVE NAKLİYAT Tek Fiyat : 750 TL

Tel: 0532 552 53 08 0262 322 23 70

BAY BAYAN VASIFSIZ ELEMANLAR ARANIYOR

MONTANAYurtiçi- yurdışı seferlerimiz için BAY BAYAN VASIFLI-VASIFSIZ ELEMANLAR alınacaktırTel: 0216 773 05 530533 317 53 900533 312 68 750533 314 10 8...

Her Türlü Çatı

HER TÜRLÜ ÇATI Kiremit Aktarma Çatı Katı Teras Kaplama, Şıngıl, Çatı Oluk Temizliği ve Çatı Temizliği İTİNA İLE YAPILIR Sinan Ünver

0535 346 87 29