Sayın Erdoğan iman ve ibadet ehli olan dirayetli bir liderdir

İman ve ibadet ehli olan mü’minler; sözlerinde sadık, fedakâr, vefalı, cesur ve ferasetli insanlardır. Sayın Erdoğan da mü’min bir insan olarak, hayatı boyunca vatanı, dini, milleti ve İslam ümmeti için gece gündüz çalışan sözünde sadık vefalı bir liderdir.  Şer güçlerin ülkemiz üzerinde uygulamak istedikleri ihanet planlarını bozan, bozamaya çalışan dirayetli ve ferasetli bir liderdir.   

Sayın Erdoğan siyasi bir lider olmanın yanında,  ülkenin ve milletin milli çıkarları için, şer güçlere karşı dik durabilen, bölgesel bir güç olmanın kararlığıyla hareket eden tarihi bir şahsiyet olarak tarihin altın sayfalarında yerini alacaktır. Tarihi geçmişimizde ve yakın tarihimizde, ülkemize karşı yapılan dış ve iç saldırıların neden ve sonuçlarını idrak edemeyenler, vatanını ve milletini seven, dini ve mukaddes değerlerin korunması için bedel ödeyen tarihi şahsiyetleri, siyasi liderleri, milli ve yerli aydınları anlayamayanlar, Sayın Erdoğan’ı anlayamazlar. 

Sayın Erdoğan’a muhalif olan bazı kişiler, meydanı boş bulmuşçasına, televizyon ekranlarından, meclis kürsüsünden, Sayın Erdoğan’a diktatör diyenler, halkın geçmişte yaşadıkları acı hatıraları hatırlatmaktadırlar.  Sayın Erdoğan’ı diktatörlükle suçlayan, fütursuzca eleştiren siyasilere, gazetecilere, sözde aydınlara, belgelere dayalı etkileyici ve düşündürücü cevaplar vermelidirler.   

Milli ve manevi değerlere önem veren gazeteciler, yorumcular, taklitçilikten uzak kendilerinden emin olmalıdırlar. Reyting uğruna, milli ve manevi değerlere saygısı olmayan insanları, kendi ekranlarına çıkarmak,  gazetelerinde köşe vermek suretiyle, kendi değerlerini savunamaz hale gelmemelidirler.   Milli ve manevi değerlere saygısı olmayan kişileri ikna etmek için, öncelikle dini konularda, yakın siyasi tarihimizde yaşanılan siyasi olaylar hakkında yeterli bilgiye sahip olmalıdırlar. Ayrıca rakiplerinin siyasi düşüncelerini, ahlaki duruşlarını, dine karşı olan tutumlarını ve tarihi bilinçlerini çok iyi bilmelidirler. 

Osmanlı paşalarından Keçecizade Fuat paşa,  yabancı misyonerlere söylediği şu cümleyi unutmamalıdırlar“Ekselansları dünyanın en güçlü devleti Osmanlıdır. Bu devleti siz dıştan, biz içten yıkamadık.”Bugünde, Sayın Erdoğan’ın şahsında ülkenin kalkınmasına engel olmaya çalışan dış güçlere ve içteki hainlere,  gür bir sesle,  Sayın Erdoğan’ı yıkamayacaksınız, ülkenin maddi ve manevi kalkınmasına engel olamayacaksınız demelisiniz, demeliyiz. 

 AK partisini özelikle Sayın Erdoğan’a amansız muhalif olan kişilerin, saptırıcı söz ve eylemlerini boşa çıkarmak ve milleti doğru bilgilendirmek isteyen siyasiler ve gazeteciler, yakın siyasi tarihimizi çok iyi bilmelidirler. İstiklal mahkemelerinin neden kurulduğunu, Menemen hadisesinin sebep ve sonuçlarını, faili meçhul cinayetleri, Atatürk ve İnönü arasındaki gerginliği, Merhum Atatürk’ün resmini devlet dairelerinden, paralardan ve pullardan neden kim tarafından çıkarıldığını,  Merhum Menderes 5816 sayılı Atatürk’ü koruma kanununu kime ve ya kimleri karşı çıkardığını bilmelidirler. 

1960-1980 darbeleri neden ve hangi maksatla yapılmış olduğunu, Rahmetli Menderes ve yol arkadaşlarının niçin idam edildiğini,  orgeneral Eşref Bitlis paşaya, Muhsin Yazıcıoğlu’na, Adnan Kahveci ye, Recep Yazıcıoğlu’na, yerli silah üreten Nuri Killigil paşaya kimler neden suikast yapıldığını, Turgut Özal’ın ölüm sebebi neden açıklanamadığını bilmelidirler.  

Merhum Vecihi Hürkuş ve Nuri Demirağ’ın milli ve yerli olarak kurdukları ve üretime geçirdikleri uçak fabrikalarını, hangi sebeple kimler tarafından kapatıldığını düşünmelisiniz.  Milli sanayileşme yönünde ciddi adımlara atan Rahmetli Erbakan Hoca’ya, kimlerin neden engel çıkardıklarını, 28-Şubat - 1997 sürecinde ülkemizin siyasi, sosyal, hukuki, kültürel ve ekonomik olarak neleri kaybettiğini, bu çirkin olaylara kimlerin neden vesile olduğunu araştırmalıdırlar.  

Milletin hür iradesinden demokrasinden bahsedenlerin samimiyetsizliklerini ortaya koymak için, 2007 tarihinde, AK partisine cumhurbaşkanı  seçtirmemek için, cumhuriyet başsavcılığı yapan Sabih Kanatoğlu’nun ortaya attığı meclisi toplama yeter sayısının 367 olması karabetine neden ses çıkarmadıklarını sorgulamalıdırlar.    Mart - 2008 yılında hangi sebeple AK patisine kapatma davası açıldığını,  Nisan 2007 tarihinde AK partisine neden E- muhtıra verildiğini düşünmelidirler.  17-25 Aralık 2013 tarihinde Ak partisine karşı yargı darbesi girişimini, 15-Temmuz-2016 tarihinde dış destekli FETÖ darbe kalkışmasının neden ve sonuçlarını, özgürlükçü beylere sormalıdırlar.      

 Sayın Erdoğan çıktığı siyasi yolculukta,  önüne çıkarılan birçok iç ve dış engellere rağmen, ülkenin maddi ve manevi yönden kalkınması hususunda ahlak ve maneviyat yüklü bir gençliğin yetişmesi için sivil ve askeri okullarda Kur’an ve siyer derslerinin okutulmasını sağlayan bir siyasi lider olarak milletin gönlünde yerini almıştır.      

 Yıllarca hal edilmeyen başörtüsü zulmünü kaldıran, meslek liselilerine uygulanan katsayı faşizmini kaldırıp, diğer liseliler gibi eşit şartlarda üniversite sınavlarına girmelerini sağlayan bir lider olarak tarih sayfalarına yerini alacaktır.   Kur’an kurslarının ve hafızlık eğitiminin önünü açan, Ayasofya’nın yeniden cami olarak hizmet vermesini sağlayan, Taksim de, camlıca da, Ankara Beş tepe de cami yapan maneviyat ehli bir lider olarak hatırlanacaktır. 

 Ekibiyle birlikte milli savunmada ki, yerli üretimi %20 den %70’ lerin üzerine çıkarmayı başaran,   Akdeniz deki kıta sahanlığımızı uluslararası hukuka göre yeniden düzenleyerek batının bu bölgedeki haksız hegemonyasına dur diyen, ülkemizi tehdit eden iç ve dış terör örgütlerine karşı başarılı bir mücadele veren dirayetli bir liderdir.  Bakan, milletvekili belediye başkanları ve bürokratlarıyla birlikte Ülkeyi imar etmeye çalışan, bölünmüş yolları 6 bin kilometreden 26 bin kilometreye çıkaran,   köprüler, boğaz geçişleri, oto yollar, hızlı tren, hava limanları, şehir hastaneleri yapan, eğitimin yükseltilmesi için üniversiteleri milletin ayağına getiren siyaset ehli bir liderdir. 

 Sayın Erdoğan’ın hiç mi günah ve kusuru yoktur diyenleri duyar gibiyim. Sayın Erdoğan’ın elbette günahları hataları olmuştur. Yöneticilerin şer gibi gözüken bazı icraatlarını araştırmadan eleştirmek zulümdür. Yapma imkânları olmadığından, dünden bugüne devam eden bazı hatalı işleri, Sayın Erdoğan’a mal etmeye çalışmak ahlaki değildir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma

# Altın

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

11

İzmitli Ekrem - Sayın cenk cemil, sana diyecek bir lafımız yok, zira sen dinin ne olduğunu ne emrettiğini bilmeyen , laisizmi benimseyen bir kafa yapısındasın. İslam dini, insanların hem dünyasını hem de ahiretini tanzim eden ilahi bir nizamdır. bu nizamın ilk devlet bakanı, yöneticisi, komutanı, tebliğ ve davetçisi Hz Peygamberdir.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 02 Ocak 11:55
13

Cenk Cemil - @ İzmitli Ekrem 11 nolu yoruma cevabı: O halde söyler misiniz ? Siz benim kafa yapımda olmayan ve dinin emirlerini bilen bir kişi olarak benden ne gibi bir farkınız var ? Yani, aynı demokratik sistem içinde yaşıyoruz ve "Ben müslümanlardanım" diyenlerden ne gibi farklı bir davranışa sahipsiniz ? Bugüne kadar İslâm Dini uğruna herhangi bir kimseden bir tokat yemişliğiniz var mı?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Ocak 11:03
10

Cenk Cemil - Politika ile dini değerleri bir araya getirip, harmanlarsanız ortay çıkardığınız Arap Çorbasına kendiniz bile şaşırırsınız !

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 01 Ocak 11:55
09

Cenk Narlı - Herşeye gücü var geçmişten gelen hataları düzeltmeye gücü yok.

İstanbul sözleşmesinde geçmişten gelen bir yanlış herhalde.

Düne kadar ölümüne eleştirdiğiniz Erdoğan'ı bugün göklere çıkarıyorsunuz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Aralık 22:51
08

EsnaF - 26 bin km yol haklısınız. fahiş fiyatlı geçiş ücreti olan yollar mı, geçmeyenlerin bile parasını yetimin hakkına girerek devlet hazinesinden ödenmesini sağlayan yollar mı. 3 4 yılda devlet kasasından yapılacak ödemelerin toplamı kadar tutardaki maliyette olan ama 21 yıl sözleşme sonucu yapılan yollar mı. Osmanlı da camiler padişahların kendi paralarından kurdukları vakıflar sayesinde yapılırmış. burada bahsettiğiniz camilerin yapımında ödenen para nereden yapıldı. hazineden yapılan ödemelerle yapılan camilerden mi bahsediyorsunuz sayın yazar.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 28 Aralık 13:36
06

Alaettin Köksal - sayın muhittin bey, Rahmetli Erbakan hocamız hakkında söylenenleri çok iyi bilen bir kişi olarak, herhangi bir haberin doğruluğunu araştırmadan hiçbir kim se hakkında kötü zanda bulunmam. yolsuzluk adıyla yapılmak istenen17-25 aralık 2023 tarihli yargı darbesi teşebbüsünün arkasından kimlerin olduğunu bilmeden konuşmak yakışık almaz, ahlaki de olmaz. suç işleyen cezasını çekmeli, bu dünyada çekmiyorsa ahretteki hesaptan asla kurutulamazlar. zanla, duyumla, şahit olmadan konuşmak gıybetten öte iftira olabilir. ses bantları kolaylıkla değiştirildiğinden hukukta delil olmadığı için benim içinde delil değildir. Yüce Allah (CC) Hucurat suresinin 6 ayetinde şöyle buyuruyor; " Ey İman edenler! eğer bir fasık size bir haber getirirse onu iyice araştırın ki, bilmeyerek bir topluluğa sataşırsınız da , yaptığınıza pişman olursunuz." kendi merakını Kur'an ve sünnet ışığında gideremeyen benim kişiler hakkındaki fikir ve düşüncelerimi anlayamaz.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 24 Aralık 15:44
05

Muhiddin - Sayın yazar 17-25 Aralık rte nin bilal le telefon konuşmasını dinlemişsinizdir, fikriniz ne çok merak ettim çünkü ses tapelerin hepsi gerçek olduğu teyid edildi

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 23 Aralık 19:46
04

Ahmet - Sayın Yunus, kim olduğunu, hangi zihniyette mensup olduğunu bilmem. lakin yazar hakkında yaptığın yorumla kendini açık ettin. İslam-i bilgin çok az, karakter katsayın çok düşük, cehaletinin verdiği kin ve nefretle yaptığın yorumunla çok basit bir durumu düştün. korkaklığını, cimriliğini , yalancılığını ve iftiracılığını ortaya koydun yazık. Bil ki sayın yazarın yazdıklarını dikkatle okuyorum, hiç kimse hakkında dinsiz imansız gibi cümleler kurmadı. destek verdiği ve vermediği partilerin iyi işlerini takdir, yanlış işlerini de eleştirdi. ülkenin ve milletin yararına olacak fikir ve düşüncelerini açık bir şekilde yazarak kamuoyu ile paylaştı. siyasi partilerin nasıl iktidar olacaklarını, halkın desteğini nasıl alacakları hususunda , hiç bir parti ayırımı yapmadan fikir ve düşüncelerinde net olarak yazdı. Sayın Ak partililer sizlerin sesiz durmanızı bu gibi yorumculara meydanı boş bıraktığınızı unutmayın. sayın yazarın merhameti hiç kimseye zarar vermez yazardan korkmayın hayatı boyunca ülkesi ve milleti için kendi feda ettiğini biliniz yeter.

Yanıtla . 1Beğen . 5Beğenme 23 Aralık 12:28
03

Alaettin Köksal - Sayın Yunus bey, sana söyleyecek çok sözüm var lakin anlayan, "öfkeyle kalkan zararla oturur. acı sirke küpüne zarar verir. küp içindekini dışarıya sızdırır. oku da adam ola baban gibi, ... cahil olma". müslüman olduğuna göre, benim hakkımdaki zannın, sizleri çok tehlikeli bir uçuruma sürüklendiğini düşün, dünya imtihan dünyası kul burada ne yaparsa ahiret aleminde onun karşılığın alacaktır. sözünün eri isen benim adresim belli gel yüzüme karşı ikazlarını yap ki ben veya sen istikamet bulalım kulun görevi bu olduğunu unutma . ben sana kendime ve tüm müslümanlara dua ediyorum sende öyle yap.

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 23 Aralık 11:39
02

İzmitli Ekrem - Ey nefsine mağlup yunus bey! bir insanı takdir etmek kulu kulluk değildir. nefsini aklının önüne geçiren muhteris bir kişisin, yazıyı bir değil on defa okusan sayın yazarın kime kul olduğunu anlayamayacak kadar birilerin hizmet edene bir mangurtsun.. bilmeden konuşmak cehalettir. kim ki bir insana kötü bir söz söylerde o söz o kişide yoksa o kötü söz sahibine döner. sen kime taptığını bilmiyorum sayın yazarı yakından tanıdığım söylediği sözü sizlere hatırlatmak istiyorum. " Biz Yüce Allah' tan başkasına tapmayız ve de kul olmayız. Peygamberlere iman ederiz, Mü'minleri severiz. aklın varsa yazardan helallık istersin tabi ki anlayan.

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 23 Aralık 11:27
01

Yunus - La ilahe illallah. Allah'tan başka ilah edinmeyin. Kula kulluk edenede yazıklar olsun. İnsan şu satırları yazmaktan az da olsa haya eder. Ey bu makalenin yazarı; senin taptigin sana,bizim yaptığımız bize..

Yanıtla . 9Beğen . 2Beğenme 23 Aralık 02:17
12

Neyzen - @Yunus 01 nolu yoruma cevabı: En zor Tamir insanı tamir etmek,

Adın gibi davrandın.

sende, nefsine uyup kendine zulm edenlerden oldun.

Senin ilahın kim bilemem.

ALLAH cc.+KİTAP+Peyganberler değilse İMAN eksik.yok denilebilir.

Mekke müşrikleride Allahlı idi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Ocak 12:49

MOBİLYA USTALARI ARANIYOR

(Tercihen şoförlüğü olan) MOBİLYA USTALARI ARANIYOR İmalat Ve Montajda Çalışabilecek Mobilya Ustaları Aranıyor MAAŞ+YOL+YEMEK+SGK TEL: 0532 738 11...

İMALAT USTALARI VE YARDIMCILAR ALINACAKTIR

LPG tanker imalatında çalışacak İMALAT USTALARI VE YARDIMCILAR alınacaktır. Harsan Tanker Treyler Sanayi Mah. Meşale Sok. No : 17 İzmit 0262 335 50...

ORKA GROSS MARKET ELEMANLAR ARIYOR

ORKA GROSS MARKETBünyemizde çalışacak KASİYER- REYON GÖREVLİSİ- SEKRETER- MANAV- MUHASEBE- DEPO SEVKİYAT ELEMANI ve GRAFİKER ELEMAN alınacaktırTel: 05...

ATOMİC MUTFAK BANYO PERSONELLER ARIYOR

ATOMİC MUTFAK BANYO Derince Mobilya Fabrikamızda çalışacak Sanat okulu mobilya bölümü mezunu araç kullanabilen askerliğini yapmış bilgisayar kullanabi...

BAY-BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR

İzmit Merkez unlu mamüller Mağazamızda görevlendirilmek üzere; 30 Yaş üstü BAY-BAYAN ELEMAN alınacaktır Tel:0262 311 64 75 - 0 532 691 46 28

DEVREN KİRALIK/SATILIK

Lokanta ve Restoran 430 m2 - 1,5 kat  Şehrin en nezih semtinde Tel: 0532 364 05 83

BORÇEL MÜHENDİSLİK ELEMANLAR ARIYOR

BORÇEL MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ Mekanik tesisat sektöründe faaliyet gösteren firmamıza taahhüt ve mekanik bakım işlerinde çalışacak Fabrikalarda çalışma...

USTALAR ARANIYOR

Mutfak dolabı imalatından ve montajından anlayan USTALAR ARANIYOR Metretül hesabı çalışabilir.4.000 TL Maaş+ SGK+ Servis+ Yemek Uzuntarla- Kartepe ...

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE 1099 TL/m3 Çatı - Kalıp - Kamelya Malzemelerinde Aradığınız Her Şey Ekonomik Fiyatlarla Burada! KERESTE PAZARI-HIR...

Her Türlü Çatı

HER TÜRLÜ ÇATI Kiremit Aktarma Çatı Katı Teras Kaplama, Şıngıl, Çatı Oluk Temizliği ve Çatı Temizliği İTİNA İLE YAPILIR Sinan Ünver

0535 346 87 29