Erbakan Hoca’nın siyasi dehasını anlayan Erdoğan’ı anlar

Rahmetli Erbakan hocayı anlamak ve anlatmak için, hayatı boyunca ülkesi, milleti, İslam ümmeti ve dünya insanlığının huzuru için ne söylediğini ne yaptığını ve geleceğe yönelik ne gibi projelerinin olduğunu idrak edemeyenler rahmetli hocamızı siyasi ferasetini anlayamazlar. Rahmetlinin sır yüklü siyasi manevrasıyla şer güçleri ve içteki işbirlikçileri nasıl ters köşe yaptığını düşünemeyenler, rahmetli Erbakan hocamızı topluma anlatamazlar.  

 Rahmetli hocamız,  siyasi üslubuyla, akademik kişiliği ve bilgeliğiyle, sarsılmaz imanı ve inancıyla, tavizsiz milli ve yerli duruşuyla, ülkemiz insanlarını ve İslam ümmetini etkileyerek, geleceğin imanlı, inançlı, cesur ve ilkelli yerel, genel yöneticilerini ve bürokratlarını yetiştirmiştir. Batı taklitçiliğine yönelik siyasi eksenimizi, yerli ve milli olan tarihi eksenimize çevirmenin sağlam temellerini atmak suretiyle İslam ümmetini uyandırmış, şer güçleri ve içteki işbirlikçileri tedirgin etmiştir. 

 Rahmetlinin geleceğe yönelik siyasi stratejilerini anlayamayanlar, Erbakan hocayı anlayamazlar. Mesela; Fazilet partisinin genel başkanlığına muhterem Recai Kutan değil de, Sayın Abdullah Gül’ü getirmiş ola idi, FP kapatılmayacak, AK Partisi de kurulmayacaktı. Dolayısıyla Sayın Abdullah Gül ve Sayın Erdoğan Başbakan ve cumhurbaşkanı olamayacaklardı.  Rahmetli hocamızın geleceğe yönelik siyasi tedbirlerini,  Sayın Erdoğan’a ve AK partisine karşı yaptığı tatlı sert muhalefetinin sırrını anlayamayanlar, rahmetlinin siyasi stratejilerini anlayamazlar. Tedbir kul’un takdir Yüce Allah’ındır (CC) 

Rahmetlinin maddi ve manevi projelerini hayata geçirmek için,   Sayın Erdoğan’a yol vermiştir.  Sayın Erdoğan üstlendiği görevi yerine getirmek için, önüne engel çıkarmak isteyen şer güçleri ve içteki işbirlikçileri susturmak için,  planlı bir şekilde, Sayın Erdoğan’ı eleştirerek, Milli Görüş’ün amansız muhaliflerini susturmuştur.  Rahmetli Erbakan hocanın siyasi dehasını anlamak ve anlatmak herkesin harcı değildir.

Rahmetli Erbakan hocamızın maddi ve manevi projelerini hayata geçirmek için, büyük bedeller ödeyen,  Sayın Erdoğan’ı şuursuzca muhalefet eden bazı milli görüşçüler, rahmetli hocanın siyasi dehasını, ferasetini, bilgeliğini ve çok özel siyasi stratejini yeni nesil gençlerimize anlatamazlar.    

 Rahmetli hocanın kemiklerini daha fazla sızlatmamak için, SP ve YRP de siyaset yapmaya gayret eden milli görüşçüler,  vakit tamamdır diyerek, cumhur ittifakıyla birlikte hareket etme kararını vermelidirler.  Sayın Erdoğan canı bahasına birçok bedeller ödeyerek, yaptığı maddi ve manevi hizmetleri, inatla anlamak istemeyen sözde milli görüşçüler kış mevsiminden çıkıp yaz mevsimine geçemeyeceklerdir. Sayın Erdoğan’ı fütursuzca eleştiren, nefsine mağlup bazı milli görüşçüler, rahmetli hocamıza ve Sayın Erdoğan’a haksızlık yaptıklarını geç kalmadan anlamaya çalışmalıdırlar.

 Rahmetli Erbakan hocanın siyasi anlayışını, sarsılmaz imanını, ihlâslı amelini,  fikir ve icraatlarını, milliyetçiliğini, vatanperverliğini, milli ve yerli duruşunu, siyasi feraset ve dehasını anlayan milli görüşçüler, dış şer güçlerin ve içteki hainlerin lokomotiflerine güç vererek hocamızın kemiklerini sızlatamazlar.  

Şer güçlerin siyasi ve ekonomik hegemonyalarının yıkılmasına yol açacak, ülkemizin ve İslam ümmetinin geleceğini inşa edecek ve yeni bir dünyanın kurulmasına ışık olacak projelerin başında; İslam birleşmiş milletler teşkilatı, İslam ortak pazarı,  İslam askeri savunma baktı,  İslam kültür işbirliği, İslam ortak para birimi ve D-8 gelmektedir.

 Rahmetlinin bu muazzam projeleriyle, zulüm üzerine kurulu olan Siyonizm’in siyasi ve ekonomik hegemonyasının yıkılacağını çok iyi anlayan zalimler, rahmetli hocadan kurtulmak için, “ Erbakan’ı fikirleriyle mezara gömmeliyiz ve üstüne kalın betonlar dökmeliyiz” diyerek, korkaklıklarını dünyaya ilan etmeleri nafileydi.  Nitekim Sayın Erdoğan’ın Davos’taki “One minute” ( bir dakika) bu iş burada bitmez çıkışı, şer güçleri şoke etmiştir. 

Bu tarihi çıkışı milli görüş gömleğinin üzerine milli görüş elbisesi giyen bir lider yapabilirdi. Bu lideri “Hain, iş birlikçi, gömleği çıkaran” bir insan olarak yaftalamaya çalışanlar, Rahmeti Erbakan hocamızı anlayamadıkları gibi, Sayın Erdoğan’ı da anlayamazlar. 

Bu muazzam projeleri, fincancı katırlarını ürkütmeden sabırla hayata geçirmeye çalışan liderin milli hamlelerini korkaklar idrak edemezler.  Şer güçler ve işbirlikçiler rahmetli Erbakan hocadan kurtulduklarına sevinirlerken, beklemedikleri bir şekilde hocamızın siyasi talebesi olan Sayın Erdoğan’a tosladılar.  

Sayın Erdoğan; Irkçı Siyonizm’e  “BİR DAKİKA” diyerek bu iş böyle gitmez. Şer güçlere “DÜNYA BEŞ’DEN BÜYÜKTÜR” diyerek ilelebet saltanat süremezsiniz. Hainlerin yaptıkları yanlarına kâr kalmayacak, inlerine gireceğiz. Bu ifadeler zalimleri, hainleri ve korkakları ciddi bir şekilde rahatsız etmiştir. Bu cümlelerin taşıdığı manayı anlamayanlar, rahmetli Erbakan hocamızı ve Sayın devlet başkanımız Erdoğan’ı anlayamazlar.    

Dini bütün bir müslüman olarak, hayatı boyunca Siyonizm’e ve materyalizme karşı mücadele eden Erbakan hocayı anlamak için, şu cümlesine dikkat etmeliyiz. “ Ne olur, ırkçı Siyonistler ve şer güçler, beni anladıkları kadar bir seferde siz anlayınız.”  Hocamızı anlayanlar yol alırken, anlamayanlar hocayı istismar ederek yol alanlara engel olmaya çalışıyorlar. Bu duruş ve gidiş rahmetli hocamızı anlamamaktır.

Merhum Erbakan hocamızın siyasi ferasetini, dirayetini, ufuk acıcı fikirlerini ve kalıcı projelerine muhalifi olan eblehler, şuursuz Erbakan sevicileri, milli görüşün, mili ve yerli duruşun ne olduğunu idrak edemezler. Rahmetli hocamızın ve ehli iman olan tüm geçmişlerimizin ruhuna el Fatiha. 

Alaettin KÖKSAL

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

17

Ömer Sayar - Sn. Cenk Cemil rumuzlu kardeşim. Gördüğüm kadarı ile yazarı takip ediyor ve bilgisinden istifade etmek istiyorsun. Ancak, her nedense, bir sefer de yazarın temas ettiği bu yazısı veya bu konusu çok harikaydı çok faydalandım diyemiyorsunuz. Hiç mi faydalı bir şey göremiyorsunuz? Yazarın kendisini tanımazsanız bu denli takip etme gereği duymazdınız. Ben şahsım olarak yazarı on yıllardır takip ediyorum. Siyonizme masal ve inananlara zoka yutmuş gözü ile bakmak ne büyük bir gaflet ve ne büyük bir delalettir. Çok yazık. Görünen o ki, zendeki zoka iflah olmaz cinsden. Madem ki, yazarı okumak takip etmek ve faydalanmak istersin, lütfen ön yargılarınızdan kurtulun. İnşallah

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Mart 12:10
14

Yuvacık - Alaattin hocam seni seviyoruz. Yazılarınızı yüzyüze verdiğiniz eğitimlerdeki heyacanla okumaya devam ediyoruz.

Doğru söze ne hacet.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 27 Şubat 17:00
11

Cenk Cemil - Bizim bu ülkemizde bazı politkacılar "Ben de müslümanlardanızm" diyen insanlarımıza bir SİYONİZM tehlikesi gösterdiler ve bu tehlikeyi bir masal şekline dönüştürüp, bunu sürekli bu kitleden oy devşirmek için insanlarımıza anlattılar. Ve hala da anlatıyorlar ! Bunu yapanlar öyle zannediyorlar ki, madem ki, bir bu tehlikenin büyüklüğünden bahsediyoruz, artık bizim öyle ufak-tefek hata ve yanlışlarımız göze batmaz ! Çok büyük bir yanılgı içindeler ve millet artık bu zokayı asla yutmuyor !

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 27 Şubat 11:52
08

Kursat Kocatürk - maşallah büyük methiyeler erbakan hocayıda alet ettinizya helal size...yakında saray danışmanlığı gelir size...

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 26 Şubat 14:40
15

Ömer Sayar - @Kursat Kocatürk 08 nolu yoruma cevabı: Sayın yazar bildiğim kadarıyla on yıllardır ta 69 'tan beri doğal ve fahri danışmanlık yapıyor. Saray yokken Ö vardı. Kim olursa olsun bilgisini birikimini deneyimini aktardı ve paylaştı. Ahir ömründe de bunu esirgeyeceğini düşünmüyorum. Sağlık sihhat ve afiyetle...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Mart 09:52
09

Sessizlerin sesi - @Kursat Kocatürk 08 nolu yoruma cevabı: Sizede siyonizmin madalyası yakışır

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 27 Şubat 01:18
07

Tarafsız - Böyle bi tez var, milli görüşçülerin bi kısmı zaten o yüzden destek veriyor, ama ne kadar gerçekçi onu zaman gösterecek. İnşallah dediğiniz gibidir, bazı tutarsızlıklar (mesala İsrail in oecd üyeliğine onay verdik, malum bop başkanlığı vs., vs. ) bu tezi çürütüyor

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Şubat 12:01
06

Telat Nurlu - Rahmetli Erbakan Hocamız yaşasaydı pkk lı katil Apo nun kardeşi asla TRT ye çıkamazdı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Şubat 08:12
05

İzmitliyiz - Ne saçmalıyorsun git evine artık torun sev

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 25 Şubat 23:35
16

Ömer Sayar - @İzmitliyiz 05 nolu yoruma cevabı: Ah izmitli vah izmitli. Sen yazarın yazılarını okumuyorsun zan ediyorum. Madem ki okuyorsun. İçinde bir satır güzel ve faydalı bir kırıntı bulamıyor musunuz? O zaman kanaatimizi yazın ki aydınlanalım. Yoksa okumuyor sadece tıklıyor musun?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Mart 10:02
10

Sessizlerin sesi - @İzmitliyiz 05 nolu yoruma cevabı: Saadetin ingiliz damadı at oynatsin

Doğruları söyleyen 9 koyden kovulsun dimi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Şubat 01:23
04

ConveyAmca - Bırakalım anlamayıda halk aç ve sefillik içinde ona yoğunlaşalım.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Şubat 18:01
03

Alaettin Köksal - Ben; rahmetli Erbakan hocamızı ve onun yetiştirdiği talebesi olan Erdoğan'ı İslam düşmanı zalimlere, karşı övüyorum. sizler bu tavrımdan dolayı sevineceğinize bizleri fütursuzca eleştirmeye çalışıyorsunuz. ben, nasıl bir dünyada yaşadığımı ve ülkemin üzerinde kimlerin ne gibi hain planlarını olduğunu az çık bildiğim için, şer güçlere ve içteki işbirlikçilere karşı sayın Erdoğan'ı savunmaya devam edeceğim. sizlerde Millet ittifakının liderlerini, ve millet ittifakıyla İşbirliği yapan Temel Bey'i savunun ve savunmaya devam edin. herkes yaptığının karşılığın alacaktır.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 25 Şubat 14:18
13

Sessizlerin Sesi - @ Alaettin Köksal 03 nolu yoruma cevabı: Allah cc sizden razı olsun alaattin bey

Mr.temelin kuklaları, pkk,hdp,chp, kuyruguna takılan zavallılar seni üzmesin

Seni seviyoruz

Biz torunda severiz işimizde yapariz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Şubat 14:38
02

Şaşkın - Alaatin bey, Erbakan şu anki krallığını kurup cumhuriyetle yönetiyorum diyen şahısların zaten tehlikeli olduğunu bas bas bağırmıştır. Bu arkadaşların milli görüş ile bağı kalmadı. Sizler sırf Erdoğan ı öveceğim diye haber yapmaya çalışırken beceremiyorsunuz. Artık emekliliğiniz gelmiş. Lütfen biraz dinlenin sağlığınız için

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 19:55
12

Sessizlerin Sesi - @Şaşkın 02 nolu yoruma cevabı: Şaskinmisin asikmisin nesin

Bugünkü saadetin Temelini oluşturan şer ittifakları görseydi Rahmetli

Hepinize rahmet okurdu inan

Meral, kemal,selo olmuş can yoldaşlarınız

Milli görüş gömleğini 10 kere batırmış lekelemişsiniz bi susun

Mr.temel'in kuklaları

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Şubat 14:32