SP; Erbakan Hoca’ya hakaret edenlerin paklama merkezi olmamalı

Rahmetli Erbakan hocamızın ölümünün 10’uncu, 28-Şubat sürecinin 24 yıl dönümünde, Saadet partisinin öncülüğünde yapılan Rahmetli Erbakan hocayı anma etkinliğine Millet ittifakında yer alan ve destek veren siyasi parti liderlerinin ve diğer şahısların, rahmetli Erbakan Hocayı ve Milli Görüşü metheden konuşmalarını, TV 5 canlı olarak yayınlanmıştır.  

Yeri gelmişken Saadet partisisin yetkililerine ve mensuplarına sormak istiyorum. Parti olarak Erbakan hocamıza ve milli görüş zihniyetine en ağır hakaretleri yapan zihniyeti ve destekçilerini paklama görevi size mi verildi?  Yıllar önce başlayan, 28 Şubat sürecinde rahmetli hocamıza, yol arkadaşlarına milli görüş zihniyetine en ağır hakaretleri yapan insanları ve zihniyetlerini aklama ve paklama merkezi mi oldunuz? Geçmişte yapılan zulümleri ne çabuk unuttunuz. 

Kendilerine beşli çete diyen zihniyete ses çıkarmayan, başörtülü öğrencilere acımasızca zulmedenleri alkışlayan, hocamıza habis ur, irticacı, p… k,  rejim düşmanı diyen insanları ve zihniyetlerini çok mu sevdiniz? Paşanın ağzına fermuar mı takacaktık, paşa öfkesi bir boşalmadır diyenlere selam çakan,  kimi insanları Erbakan hocayı anma etkiliğin davet etmenizin maksadı nedir?  İyi niyetle davet ettiğiniz insanlar, iyi niyetli olsalardı, konuşmalarına başlamadan önce, neden rahmeti Erbakan hocamızdan, milyonlarca milli görüşçülerden ve milletimizden samimi bir özürde bulunmaları gerekmezmiydi?  

28 Şubat zulmünü anlamayanlar, farkında olmayanlar, unutanlar ve yaşmayanlar rahmetli Erbakan hocamızı anabilirler mi. ?   Erbakan hocamızın çizgisinde olduklarını  iddia eden Saadet partili yetkililer, Sayın Erdoğan’a neden karşı olduklarını, millet ittifakı içinde yer alan, bu ittifakı destekleyen milli görüş zihniyetine muhalif olan insanları hangi nedenlerle sevdiklerini veya işbirliği yaptıklarını açık yüreklilikle ifade edebilirler mi?  Milli görüşü methediyormuş gibi yapanların arka planında ne gibi düşüncelerinin olduğunu anlayan Saadet partililer, zihniyetleri farklı görünen millet ittifakıyla hareket edebilirler mi.?  

Anma etkinliğine davet ettiğiniz insanların bir bölümü, Erbakan hocamızı methediyormuş gibi yaparak, sizleri de yanları çekmek suretiyle, Sayın Erdoğan’ı iktidardan düşürmek, yaptığı maddi ve manevi hizmetlere engel olmak için, bilerek/bilmeyerek sömürgeci alçakların planlarına alet olduklarını, sizleri de alet etmek istediklerini hiç düşündünüz mü? 

 Erbakan hocayı anma etkiliğine katılan HDP eş başkanı Sayın Mithat SANCAR yüzünüze karşı “Bugünkü dönem, 28 Şubat döneminden çok daha tehlikelidir ifadesini kabul ediyor musunuz?”  Yoksa sizlerde aynı düşüncede misiniz?  Bizim bilmediğimiz, siyasi bir planınız var ise sorduğum ve sormadığım tüm sorularımı geri çekmeye hazırım. Önümüzdeki seçimlerde nasıl bir tavır alacağınızı hangi ittifakla hareket edeceğinizi sabırla bekleyeceğim.

 Sorularımıza devam edersek,   Millet ittifakı içinde yer alan insanların büyük bir bölümü milli görüş zihniyetini benimsemediklerini, hocamızı sevmediklerini biliyor musunuz? Milli ve manevi değerlerimize hakaretlerde bulunanlarla dostluk kurmak, onlarla işbirliği yapmak vicdanlarınızı rahatsız etmiyor mu?  “Saadetin çizgisi Erbakan’ın çizgisidir” diyeceğinize, Erbakan’ın çizgisi saadetin çizgisidir” demenin nasıl bir savrulma olduğunu anlayabiliyor musunuz?

Milletimiz siyasi entrikalara itibar etmez, her şeyi şeffaf görmek ister ve ona göre değerlendirmesini yapar. Siyasi partilere destek veren halkımız, şu ölçülere dikkat ederek reyini kullanırlar.

1-  Siyasi partiler ve liderleri şeffaf olmalı ve yalan konuşmamalıdır.

2- Milli manevi değerlere saygılı olmalı ve yaşamaya gayret etmelidirler.

3- Milli ve manevi meselelerde tüm siyasi parti liderleriyle birlikte hareket etmenin erdemini göstermelidirler. 

4-  Mazluma merhametli, zalime karşı cesur,  vatanı ve milleti için bedel ödemeyi göze alan güvenilir olmalıdırlar. 5-Ülkenin imarı, milletin refahına yönelik ciddi projelerle halkın karşısına çıkarak, halkı ikna eden bir bilgiye ve vizyona sahip olmalıdırlar. 

6-  Yerel ve genel seçimlerde halkın önünü koyacakları adayların, hükümet olduklarında tayın edecekleri bürokratların milli ve manevi şuurlarına, ahlaki değerler olan bağlılıklarına ve ehliyetlerine azami dikkat göstermelidirler. 7-hiçbir şart altında değişmeyen manevi ilkelerinden vazgeçemezler, basit dünyeviliklerinden dolayı ilkelerinden vazgeçerek sağa sola savrulmazlar.  

Bu gibi ve benzeri değerlere ve daha fazlasına sahip olan partilere milletimiz parti isimlerine veya amblemlerine bakarak reyini rahatlıkla kullanma bilincine sahip olduğundan, anadan babadan kalma gibi bir parti taassubuyla hareket etmez, hak edene hakkını vermekten çekinmez.

 

Özetleyerek anlatmaya çalıştığım bu ölçülere sahip olan partileri ve liderlerini dış şer güçler sevmez. İktidar olacaklarını gördüklerinde veya iktidar olduklarında, iktidardan düşürmek ve engellemek için, içteki korkak, menfaatperest, mili ve manevi duygulardan yoksun, istismarcı, ikiyüzlü, dönek işbirlikçilerle birlikte hareket ederek ülkenin siyasi ve ekonomik istikrarını bozmaya çalışırlar. Aziz milletimiz bu filmi defalarca seyrettiği için aynı filmi bir daha seyretmemeye kararlı olduğunu dost düşman anlamalıdır. 

Zalimler ve içteki işbirlikçiler yapabildikleri tek şey;  Ülkemizin zaman ve ekonomik kaybına vesile olmaktadırlar. İktidardan düşürdükleri partilerin yerine, aynı zihniyetle yola çıkan partileri daha güçlü bir şekilde iktidara taşıtılar.  Zalimler ve içteki işbirlikçiler. AK partisini, darbelerle, algı operasyonlarıyla, ekonomik krizlerle, iç ve dış terör olaylarıyla, yıpratmaya çalışmaları para etmeyince, Sayın Erdoğan’ı iktidardan düşürmek için, zihniyet bakımından birbirine uyumlu olmayan, partileri millet ittifakı şemsiyesi altında birleştirmeye çalıştılar.   

 Seçimden önce bir dağlıma süreci yaşanır ve partiler kendi mecralarını dönerlerse, CHP dâhil millet ittifakında yer almış olan partiler seçim barajı altında kalabilirler. Unutmayalım ki merhum Ecevit’in DSP’si, Deniz Baykal’ın CHP sini seçim barajı altına bırakmıştır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet ittifakındaki ısrarı bu nedenden dolayı olabilir.   

Sonuç olarak; Hasan sabah kadar dini bilgileri olmayan, içimizde yaşayan bazı Hasan Sabbah gibi zihniyetli insanların, günümüzün Melikşah’ını devirmek için olur olmaz insanlarla işbirliği yapmaları, büyük bir hata olduğunu düşünerek özlerine dönmeleri, hem kendilerinin hem de ülkenin ve milletin menfaatine.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

15

Alaettin Köksal - Fikir ve düşüncelerimi yazmaya çalıştığımı makalelerimizi okuyup yorum yapan çok değerli kardeşlerim. ön yargısız olarak yaptığınız yorumlarınıza asla kırılmıyorum. bir makale içinde ne anlatmaya çalıştığımı ifade edemediğimden, sizlerde haklı olarak bizleri eleştiren yorumlar yapmakta haklısınız. lakin bazı yorumlar hissi ve nefsi ve parti taassubuyla yapıldığından inanın bu tüm yorumlar da bulunanlara üzülüyorum. bendeniz hiç bir partiye taassupla bağlanan biri olmadım ve olmayacağım. İnancımın gereği, Müslümanları yaptıkları maddi ve manevi hizmetleri oranında seviyor ve destekliyorum. Y. Allah'tan başka hiç bir beşere boyun eğmedim, eğmemem ve eğmeyeceğim. Değerli kardeşlerim kişilerin ve partilerin yaptıkları hayırlı ve hayırsız işlerini vicdan terazilerimize tartarsak hayırlı bir sonuca varmak daha kolaydır. Her türlü iç ve dış baskılara rağmen, Ak partisinin yaptığı maddi ve manevi hizmetlerini ve olumsuzluklarını, kendi vicdan terazime tartarak bir değerlendirmede bulunuyorum. Ölçüm Kur'an ve sünnette kim daha yakın hizmet yapıyorsa onu ve onları destekliyorum.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 08 Mart 13:36
12

Ahmet - Sayın Yahya kaptanlı, sayın yazarı doğru anlamaya çalışın, Rahmetli Erbakan hocayı istismar etmeyin. Hoca seçim ittifakını o tarihteki adı MCP olan yanı MHP ile yaptı. AP ve CHP ile koalisyon hükümeti kurdu. millet gördüklerini ve yaşadıklarını değerlendirerek kararını ona göre veriyor. herkes vereceği karardan sorumludur. Sayın Erdoğan hocanın yapmak istediği tüm projelerini yerine getirmiştir. Yazarla aşık atma yenilirsin. Çünkü yazarın ne dediğin anlayacak duruma değilsin çünkü bilmeden konuşuyorsun ve ön yargılısın. yazar objektiftir doğruya doğru , yanlışa yanlış diyen bir karaktere sahiptir. bilmezsen bilenlerden öğrenmelisin.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 07 Mart 13:31
13

Yahya Kaptanlı... - @ Ahmet 12 nolu yoruma cevabı: Sayın ahmet bey istismar konusu sizin ilgi alanınıza giriyor.dini ve milli konuları istismar etmek sizin ve desteklediğiniz siyasi partinin uzmanlık alanı.haşa alaettin beyle aşık atmam söz konusu değildir.kendisinin siyasi ve dinî konulardaki hâkimiyeti benden kat ve kat fazladır.o yüzdendir ki hayretler içinde köşe yazılarını okuyup nasıl yani diyoruz.objektif olup evet alaettin bey çok doğru yazmış demek isteriz bundan da gocunmayız.dediğim tüm türk milleti yaşanan ekonomik siyasi kültürel olayları değerlendirip oyunu istediği siyasi oluşumdan yana kullanır.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 07 Mart 16:52
11

Yahya Kaptanlı... - Sayın yazar.milli görüş gömleğini çıkardığını söyleyen bir iktidarı destekleyip sonra da milli görüş ve saadet partisi hakkında yorumlarda bulunmanız abesle iştigal efendim.gecmiste erbakan hocamızın karşıt görüşlü partilerle ittifak ve koalisyonlarda bulunduğunu belirtirim.bu ülkeye çok değerli hizmetlerde yapıldı bu ittifaklarla.şimdi de millet ittifakına yok şöyle yok böyle diyorsunuz.yüce türk milleti 84 milyon bireyden oluşuyor.her birey akıl ve mantık marifetiyle ekonomik,hukuksal,kültürel ve siyasal gelişmeleri değerlendirip oyunu ona göre kullanır.sizden ricam daha objektif olmanız.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 07 Mart 02:31
07

Alaettin Köksal - ülkemizde işsizlik var, lakin açlık yoktur. herkes devlet kurumlarında çalışmak istediğinden köydeki arazileri çalışan nerde ise kalmadı. 1978 bugüne kadar terör için bir trilyon dolara yakın harcanma yapıldı. 28 şubat sürecinde bankalar boşaltılarak 391 milyar dolar iç edildi. 1-25 aralık sürecinde 100 milyar dolar, gezi parkı eylemlerinde 120 milyar dolar,15/Temmuz 2016 darbe girişiminde 150 milyar devletin kaybı oldu. bu paralar hazinede kalsaydı. bugün asgari ücret 6 bin lira olurdu, işsizlikte olmazdı. buna sebep olanları görmeden, Sayın Erdoğan'ı fütursuzca eleştirmek haksızlıktır. sayın Erdoğan bütün bu zorluklara rağmen ülkeyi baştan başa imar etmeye çalışırken, milli geliri 280 milyar dolardan 950 milyar dolara çıkardığını unutup nankörlük yapmak Müslüman Türk milletinin hiç bir evladına yakışmaz.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 03 Mart 14:01
14

Alaattin - @ Alaettin Köksal 07 nolu yoruma cevabı: alaattin bey en buyuk problem ulkemizde 5 milyon esnaf var bunlar net tuketici durumundadirlar. bunlar devlete 1 kurus net vergi vermedikleri gibi devlet esnafa bakar hale gelinmistir. ilave olarak kamu iktisadi tesekkulleri devamli batik ve zarardadir. yukarida bahsettiginiz rakamlar spekulatif asli astari olmayan rakamlar. ekonominin batik olmasinin sebebi esnaf ve kamu isletmeleridir. bu 2 si zaten yeterlidir.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 08 Mart 00:08
08

Lazkopat - @ Alaettin Köksal 07 nolu yoruma cevabı: Yazar Bey, yazdığım hiç bir cevap yayınlanmıyor ancak okumanız da beni mutlu eder. Sizler iyiyi güzeli görürken neden binlerce fakiri fukarayı görmüyorsunuz. Neden yüzlerce yolsuzluğu, adaletsizliğe vurgu yapmıyorsunuz. Hz. Ali’nin bir sözü var yanlışı görüp söylemeyen dilsiz şeytandır. Lütfen desteklediğiniz grupların da hatalarını kabul edin artık mesela damat beyin ekonomiyi kötü yönettiğini, ülkede genç beyinlerin kaybının büyük sorun olup eğitim sisteminin içinin boşaltılmasını.. liste uzar da uzar

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 03 Mart 23:13
06

Alaettin Köksal - Bugüne kadar yazdığım yazılarıma yorum yapan yorumculara öncelikle şu hususu ifade etek istiyorum. köşemin adı " Kırmadan dökmeden" hayatım boyunca İslam ahlakına dikkat ederek konuşuyor ve yazıyorum. Yazdıklarım ve konuştuklarım mahşerde lehimde veya aleyhimde şahitlik yapacağının bilincindeyim. başkalarının günahlarını yüklenecek kadar geri zekalı değilim. her bir Müslüman gibi tebliğ görevi yapma sorumluluğumu yerine getirirken insanları kırmamaya lakin hakikatleri ı söylemeye gayret ediyorum. dileyen beğenir dileyen beğenmez. Sizlerde yorumlarınızı yaparken kırıcı olmayın, kul hakkına girmeyin. benim kuyruk acım yok evlatlarımıza dinimize mukaddes değerlerimize yapılan acı vardır. 28 şubat bin yıl sürecek diyenlere karşı, bendeniz ve benim gibi düşünenler 28 Şubat'ı bin yıl değil, kıyamette kadar unutmayacağız bu acının bir daha yaşanmaması için, yaşanılan acıları nesilden nesille kıyamette kadar anlatacağız alet olanları da uyandırmaya gayret edeceğiz. ben fikir ve düşüncelerim kendi isim ve soyadımla yazıyorum, sizde medeni cesaretinizi gösterin yorumlarınızı kendi isim ve açık adreslerinizi yazın ki kim olduğunuzu hangi kurumlarda kimlere efendim dediğinizi bilelim.

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 03 Mart 13:35
05

İbrahim - Sayın yazar Suriye Irak işgali bu isgaller de yapilan uluslar arası ittifaklar ile ilgili yazılar da bekliyoruz sizlerden. Seçim döneminde TRT ye çıkarılan şahıs, açılım döneminde yaşananlar bunlarda diğer beklediğimiz konular. Mesela yolsuzluklar rüşvetler kul hakkı gibi şeylerde yazılabilir. Ya da evde oturup torun sevebiliriz simdi çok sahip çıkılan fakat zamanında gözleri yaşartilan Erbakan hocaya söyledikleri gibi...

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 03 Mart 13:28
04

Ömer İzleyen - Bilerek konuşun, ucuz kahramanlık yapmak için yorum yapmaya kalkışmayın, kişi sevdiğiyle beraber olacağını aklınızdan çıkarmayın. Erbakan hocanın sağlığında Uğur Dündar la yaptığı röportaj ne yazarı ne de bizim uygularımızı değil, sizin gibi sığ görüşlü insanların basiretsizliğinizi, kin ve nefretinizi, Erbakan hoca istismarcılığınızı, kıyas yapma fukaralığınızı ortaya koymuştur. siz kim milli görüş kim siz milli görüşü anlayacak bir ferasete sahip değilsiniz, bu kafayla da olamazsınız. Siz olsa olsa çakma milli görüşçü olarak millet ittifakına rahmetli Erbakan hocamızın tabiriyle, zehir taşıyıcı kovasınız

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 03 Mart 12:52
03

Demir - Erbakan hoca sağlığında Uğur Dündar ile röportaj yapip yine uykulariniz kactiginda aynı teraneleri sayiklamistiniz. O zaman size gereken cevabı kendisi vermişti.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 03 Mart 11:46
02

Murat - İyi güzel yazmissiniz da diyelim ki hepsini kabul ettik ama bir günde sizden cumhur ittifakı liderlerinin birbirleri hakkında geçmişte söylediklerini köşeniz de yazmanızı rica ediyorum. Tabii yayınlayabilirsiniz...

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 03 Mart 11:30
01

Cenk - Sizde bu kuyruk acısı olduktan sonra rüyanızda da hep Saadet Partisini görürsünüz...

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 03 Mart 11:27
10

Cenk Cemil - @Cenk 01 nolu yoruma cevabı: Yorum sahibi "cenk" ismiyle yazmış ! Benim yorumlarım ise, "cenk cemil" olarak çıkıyor...Karıştırmayın !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Mart 17:55
09

ömer sayar - @Cenk 01 nolu yoruma cevabı: Sn. Cenk Cemil rumuzlu kardeşim. Sn. yazarı olabildiğince takip etmeye çalışıyorum. Gördüğüm kadarı ile siz de takip ediyorsunuz. Ben yazarın yazılarından ayrım yapmaksızın, kim ne der, kim nasıl düşünür demeden angajmanları olmadan yazdığını anlıyorum. Doğrusu bahsettiğiniz kuyruk acısı nedir öğrenmek isterim.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 04 Mart 12:32

PERSONELLER ALINACAKTIR

PERSONEL ALINACAKTIRİnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmamıza beton delme, kırma ve su izolasyonu işlerinde çalıştırılmak üzere USTA, USTA YARDIMC...

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE 1270 TL/m3 Çatı - Kalıp - Kamelya Malzemelerinde Aradığınız Her Şey Ekonomik Fiyatlarla Burada! KERESTE PAZARI - H...

ŞOFÖRLER ARANMAKTADIR

İzmit ve civarında ikamet eden25-40 yaş arası ağır vasıta ehliyetli SRC ve psikoteknik belgeleri olan askerliğini yapmış  ŞOFÖRLER aranmaktadır GÜLENE...

MOTO KURYE ARANIYOR

A2 ve B sınıfı ehliyetli motorsiklet kullanan Yahya Kaptan'da marketten evlere servis yapacak18-30 yaş arasıELEMAN aranıyorTel:0 532 211 61 54

KOLTUK DÖŞEME USTASI VE KALFASI ARANIYOR

Körfez Koltuk Döşeme'de çalışacak KOLTUK DÖŞEME USTASI VE KALFASI alınacaktır.Tel: 0542 610 53 73

SATILIK TARLA

Kandıra Kocakaymaz’da SATILIK TARLA Kadastro yolu var, Kandıra yoluna organize sanayiye ve bölge okuluna 800 m mesafededir. Zemini düz olup 1/50.000...

EMEKLİ SERVİS  ŞOFÖRLERİ ARANMAKTADIR

Kuruçeşme-Çenesuyu-Derince bölgesinden 16+1 minibüsle Gebze tarafına 3 vardiya servis çekebilecek EMEKLİ SERVİS  ŞOFÖRLERİ aranmaktadır. Tel: 0532 644...

MEKANİK BAKIM VE KAYNAKÇI ELEMANI ALINACAKTIR

Fabrikamızda Tam zamanlı çalıştırılmak üzere  KESKİN KİMYA SAN. TİC. AŞ.   MEKANİK BAKIM VE KAYNAKÇI ELEMANI -Tercihen lise mezunu veya mesleki yet...

ARGON VE ELEKTROT KAYNAKÇISI

Teknik okul mezunu ,usta veya yetiştirilmek üzere ARGON VE ELEKTROT KAYNAKÇISI aranmaktadır Adres: Sanayi Mah. Namzet Sok.İzmit Tel: 0541 851 51 46

PERSONEL ARANIYOR

Mekanik tesisat taahhüt sektöründe faaliyet gösteren firmamızda çalışacak MAKİNE MÜHENDİSLERİ İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI C SINIFI TESİSAT FORMENİ SIHHİ...