İçişleri Bakanı Sayın Soylu’yu dinlerken aklımdan geçenler

Sayın Süleyman Soylu, 20 Şubat 2021 Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gecede bir televizyon kanalında, terörle alakalı gazetecilerin sorularını cevaplıyordu.  Sayın Bakan terör örgütleriyle nasıl bir mücadele yaptıklarını anlatmadan önce, ülkemizin başına bela edilen ihanet şebekelerinin analizini yaptı. 

 Başımıza bela edilen terör örgütlerinin arkasında kimlerin olduğunu bu örgütleri kimlerin kurduğunu, kimlerin lojistik destek verdiğini kimler tarafından kullanıldıklarını,  herkesin anlayacağı bir lisanla anlatmaya çalıştı. Ülkemiz üzerinde hain emelleri olan şer güçlerin kullandıkları terör maşalarını etkisiz hale getirmek için, 1978 tarihinden bugüne kadar yapılan çalışmaları maddeler halinde özetleyerek şu şekilde kamuoyuyla paylaştı. 

1-Türkiye’nin tüm bölgelerine maddi ve manevi olarak eşit bir şekilde hizmet yapmak suretiyle,  Kürt kökenli vatandaşlarımızı istismar eden terör örgütlerinin ve destekçilerinin yalancı dillerine engel olduk. 

2- Kürtçe konuşmak, Kürtçe müzik yapmak gibi benzeri konuların önündeki engelleri kaldırdık. Terör kamplarına kendi istekleriyle veya zorla kaçırılan çocukların aileleriyle doğrudan iletişim kurarak, terör örgütlerinin yalanlarına alet olmadan yuvalarına dönmelerine ikna etmeye çalıştık.  Kürt vatandaşlarımızın teröre destek veren siyasilere siyasi partilere destek vermemelerinin nedenlerini, binlerce aileyle ve sivil toplum örgütleriyle karşılıklı oturup konuştuk. 

3- Terör örgütlerinin ve destekleyicilerinin devletimizle baş edemeyeceklerini Asker, jandarma, polis ve korucu güçlerimizi teknik olarak güçlü bir şekilde donattık. Savunma sanayimizi milli ve yerli olarak %20’lerden %80’in üzerine çıkartarak caydırıcı bir güç olduğumuzu dost ve düşmana anlattık. Askeri personel gücümüzü ortalama olarak %75 oranında profesyonel hale getirdik. 

4- Terör örgütlerine içten ve dıştan gelen maddi ve lojistik desteklerini büyük oranda kesmeyi başardık. Terör örgütleri nedeniyle 1978 tarihinden bugüne kadar, Türkiye genelindeki insan kayıplarımızı, maddi zararlarımızı teferruatlı bir şekilde Türk ve Kürt vatandaşlarımızı aziz milletimize anlatmaya çalıştık. Bu zararlara kimlerin sebep olduğunu anlattığımızda, hiçbir vatandaşımızın itiraz etmediğine şahit olduk diyerek konuşmasını tamamladı.

Sayın bakanın, konuşma akışı içinde, Yüce Allah’ın izniyle bütün ihanetlerin üstesinden gelmeye yemin ettiklerini, Sayın Erdoğan’ın manevi yönü ağır basan dirayetli bir lider olduğunu, Şer güçler bu dik duruşlu lideri, iktidardan uzaklaştırmak için her yolu denedikleri halde, içimizdeki bazı batı âşıkları meselenin vahametini anlamak istemediklerini ifade etmeye çalıştı.  

Öncelikle bu yapılanları doğru bulmakla beraber yeterli bulmuyorum. Bu aziz millet, özünde müslümandır. Hiçbir kınayıcının kınamasından korkmadan terör belasından kurtulmak, mikrop üreten bataklıkları kurutmak için her işimize İslam dininin emrettiği ahlak ve maneviyat ilkeleriyle başlamalıyız. Zalim şer güçler ve içteki işbirlikçiler ülkemizin bölünmesini için, PKK terör örgütünün tehdit ve baskılarıyla, Kürt kökenli vatandaşlarımızın aile yapılarını bozmaya, siyasi düşüncelerini değiştirmeye çalıştılar. Kürtlere özerklik, daha sonra bağımsız bir Kürdistan kurma vaatleriyle Kürt kökenli vatandaşlarımızı devlete karşı isyan etmeleri için her yolu deneyerek, Kürdü kürde kırdırdılar.

 Dinine, devletine ve milletine bağlı olan Kürt vatandaşlarımızı, devlete isyan etmeleri için her türlü ihaneti yapan zalimler, istedikleri neticeyi alamayınca,  dinler arası diyalog fesadının öncülüğünü yapan, FETÖ örgütünü devreye alarak, milletimizin itikat anlayışını bozmak suretiyle, halkımızı zihnen bölmeye çalıştılar. Olmayınca darbe girişimiyle ülkemizi işgal etmeye kalkıştılar.   

Halkı ve öğrencileri sokağa çekmek ve her türlü vandallığı yapmak için, gezi parkı olaylarını tertip ettiler, bu işin öncülüğünü sol örgütlere verdiler. Leninist,  Tarih boyunca, Türk milletinin devletsiz kalmadığını, düştüğü yerden kalktığını çok iyi bilen zalimler, bu aziz milletin bir daha ayağa kalkmaması için, belini kırma görevini dıştan beslenen, içimizde örgütlenen, şer güçlerin emriyle hareket eden mankurtlaştırılmış terör örgütlerine ve bir avuç satılmış işbirlikçilere ihale etmişler.    

 Zalimler ve içteki hainler ne yaparlarsa yapsınlar, Yüce Allah’ın takdir ettiğini değiştiremeyecekler. Bu millet, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in duasını almış ve İstanbul’u fethetmiştir. Bundan sonra başka bir Peygamber gelmeyeceğine göre, bu duanın geçerliliği kıyamete kadar devam edecektir. Tarih boyunca İslam dinine ve müslümanlara düşman olan şer güçlerin ihanet planlarını bozmak için Kur’an ve sünnette sımsıkı sarılmaktan başka çaremiz yoktur. 

Sayın bakanın ve hükümetin yaptıkları olumlu çalışmalara rağmen,   Altı milyon Kürt seçmeni, yapılan tüm olumlu icraatları gördükleri halde, PKK terör örgütünü destekleyen HDP’ ye hangi nedenle oy verdikleri de milletimizin kafasında bir soru işaretidir. Bu sorunun cevabını vermek için, Sayın Bakan ve hükümet, önce ahlak ve maneviyatla yola çıkan Refah partisini örnek alarak Kürt seçmenini yanına çekmelidir. 

Kürt seçmenler dindar olduklarından, oylarını bilinçli bir şekilde Refah partisine vermişlerdi. Refah partisinin kapatılmasıyla Kürt seçmenler, zorla terör destekli Kürt orijinli partilere yönlendirilmişlerdir. Çok önemli bir coğrafya yaşadığımızı ve çok önemli bir misyonu yüklendiğimizi unutmadan ülkemiz insanlarını ve İslam dünyasını, İslam kardeşliği şemsiyesi altında bulaşmaya davet etmeliyiz, Dileyen gelir dileyen gelmez, tedbir ve davet bizden, takdir ve zafer Yüce Allah’ındır.(CC)

 Sonuç olarak, siyasi partilerimiz ve aydınlarımız milli bir bilinçle hareket ederlerse, şer güçler kendi tuzaklarında boğulacaklarına inanarak hareket etmelidirler. Milli bir duruşla hareket ettiğimizde PKK, FETÖ ve diğer terör örgütleri de ülkemiz içinde eylem ve söylem yapma imkânı bulamayacakları gibi şer güçlerin, ülkemize bela edebilecekleri yeni terör örgütleri kurmaya fırsatı da bulamayacaklardır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

Ömer Izleyen - HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞELTANDIR. HAKKI GÖRDÜĞÜ HALDE GİZLEYENDE NANKÖRDÜR. LAF ANLAYANA SÖYLENİR. YAZAR NE DİYOR SEN NE DİYORSUN, KİBRİNE VE NEFSİNE HAMAL OLDUN. BAŞKA SÖZE GEREK YOK.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 20 Mart 20:18
02

Haksızlığa Susma.... - soylu hendekleride söyleseydiya, akp açılımı için hendeklerde 1000 şehit yiğit verdik vatan evladını hiç uğruna ..biliyormusunuz akp açılım siyaseti yüzünden..sehitlerimizin hesap günü yakın...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Mart 09:22
01

Ahmet - sayın yazar, bir dost meclisinde gazetelerde makale yazmaya son vereceğinizi söylediğinizi duyduk. Yazmaktan vazgeçersen tebliğ görevinizi hangi zeminde devam edeceksiniz. bence yazmaya devam edin sizleri takip edenler var, takipçilerinizi üzmeyiniz.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 18 Mart 13:17