“Zulümle abad olanın, ahiri berbad olur” (Yunus Emre)

Tarih boyunca zalimlikte sınır tanımayan Firavunlara, Nemrutlara, Karunlara, Hamanlara, Bel’ğamlara (Hakkı yıkmak için akıl verenlere)  zalimlerle işbirliği yapan köle ruhlu hainlere ve benzeri güruhlara, yapacakları zulüm ve ihanetlerini, insanlara göstermek ve ibret almaları için Yüce Allah(CC) bu sefillere geçici olarak imkân vermiştir.  

Sözünü ettiğimiz bu alçaklar, maddi güçlerini kuvvetlendirmek, saltanatlarını sürdürmek için insan onur ve haysiyetine yakışmayan vahşice zulümler yaptılar. Zayıf gördükleri toplulukları köleleştirerek zenginliklerini sömürmekten çekinmediler.  Kurdukları bu vahşi düzenin hiçbir zaman yıkılmayacağına inanarak, âlemlerin yaratıcı olan Yüce Allah’a  (CC) isyan ederek, ilahlık taslayan bu güruhun yıkılışından tüm insanlık ibret almalıdır. Yüce Allah’ın ilahi takdirinden İnkârcılar ve Müslümanlar paylarını düşeni almalıdırlar. Zalimler Batıldan Hakka, Müslümanların yanlıştan doğruya dönmelerinin dersini alarak Yüce Allah’tan (CC) af dileyerek tövbe etmelidirler. 

Dünün ve bugünün zalimleriyle birlikte hareket eden nice münafıklar, alçaklar, yağcılar, vefasızlar, yalancılar, ikiyüzlü dönekler, nankörler, katiller, ispiyoncular, satılmışlar, soyguncular, namus ve şeref yoksunu karaktersizler, nefislerine uyarak, haklıyım diyerek tefrika fitnesine alet olanlar,  zalimlerle birlikte cehenneme yuvarlanmaktan kurtulamayacaklardır.   Tarihten ibret almayan günümüzün zalimlerinden medet bekleyenler, zalimlerle doğrudan veya dolaylı bir şekilde işbirliği yapanlarla birlikte hareket ederek zulme meyledenler, vakit geçirmeden başlarına nasıl bir belanın geleceğini düşünerek akıllarını başlarına alarak nerde durduklarını nasıl yanlış yaptıklarını tefekkür etmelidirler. 

 Zulüm zirve yapınca yıkılması yakın olur.  İşaretlere baktığımızda batılın iktidar suresi bitmek üzeredir. Unutmayalım ki,“ Zulümle abat olanın akıbeti berbat olur.” Yüce Allah’ın (CC)  değişmez düzenine karşı gelenler, şüphe içinde olanlar, bu zamanda İlahi düzen kurulması mümkün değildir diyenler, beklemedikleri bir şekilde mağlup olup,  büyük bir gürültüyle yıkılacaklardır.  Bu yıkıntının altında kalmak istemeyen Müslümanlar, meseleyi nefislerinin emirine giren akıllarıyla değil, vahye teslim olmuş kalpleriyle ve akıllarıyla yeniden düşünerek, özlerine dönmek suretiyle, yeniden iman etmeleri kendi menfaatlerinedir.  “Hak geldi mi, Batıl zail olacaktır.”

Kur’an ve sünnette iman etmiş bir Müslümanlar, Tevbe 32 ve Muhammed suresinin 7. ayetlerinde verilen mesajları çok iyi anlayarak hareket etmelidirler. [“ Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Allah ise, kâfirler hoşlanmasa da nurunu tamamlayacaktır.”  “Ey iman edenler! Eğer siz Allah’ın dinine sahip çıkarak yardım ederseniz, Allah size zafer verir ve ayaklarınızı kaydırmaz.” ]

Müslüman zulüm düzenine meyletmez, yalan konuşarak Müslümanları aldatmaz.  Karşı tarafın söylediklerini çarpıtarak kendini haklı çıkarmaz.  Söz buraya gelmişken, Sayın Temel Karamollaoğlu bir televizyon kanalından kamuoyuna karşı özetle şöyle bir açıklamada bulunuyor;  “ Pasaport almaya gittim vermediler, ismimin karşısına terörist yazdılar, bu alçaklığı kim yaptı nasıl yaptılar bilmiyorum.  Sayın Süleyman Soylu, beni PKK terör örgütüyle işbirliğimi yaptığımıza dair imza attığımı söyledi.  Bu beyanı ispat etmeyen şerefsizdir. Allah’tan korkun, bu kadar vicdansızlık olmaz, hakkımı helal etmiyorum” ifadelerini kullandı. Sayın Temel Karamollaoğlu’nun bu ithamlarına, Sayın Süleyman soylu kamuoyunun önüne çıkıp cevap vermelidir. Kimin yalan konuştuğunu, kimin şerefli, kimin şerefsiz olduğunu kamuoyu öğrenmelidir.   

Yüce Allah’tan korkun diyen, Sayın Temel Karamollaoğlu şu sorulara açık yüreklilikle cevap vermelidir. Geçicide olsa, millet ittifakıyla hareket etmeniz, imzası olmayan sözlü bir anlaşma hükmünde değil midir?  Doğrudan veya dolaylı bir şekilde millet ittifakıyla hareket ettiğinizi söyleyenlere şerefsiz diyebilir misiniz?  PKK terör örgütünün açıkça destek verdiği HDP’nin, millet ittifakıyla hareket ettiğini inkâr edebilir misiniz?  Millet ittifakı olarak gizli bir şekilde anayasa çalışması yapmadığınızı söyleyebilir misini? Yüce Allah’tan korkan bir insan kelime oyunlarıyla milleti aldatabilir mi?  

28 Şubat sürecinde ve diğer zamanlarda Rahmetli Erbakan hocamıza ve milli görüşçülere yapılan haksızlıkları ve zulümleri unuttunuz mu?  Sayın Erdoğan’a en yüksek perdeden muhalefet ettiğiniz halde,  hayatları boyunca inancımıza, kılık kıyafetlerimize, hakkı üstün tutan zihniyetimize hakaret eden darbecilere, darbe sevicilerine, onlarla işbirliği yapan dirsek teması içinde olduğunuz siyasi dostlarınızın yanlış eylem ve söylemlerine,  neden ses çıkaramıyorsunuz? Bizim bilmediğimiz birileri mi boğazınızı sıkıyor? Sivas olaylarını bütün gücünüzle önlemeye çalıştığınız halde, size “KATİL”  diyen zihniyetle birlikte hareket etmeniz ne kadar doğrudur?

İstanbul sözleşmesine haklı olarak karşı geldiğiniz halde,  birlikte hareket ettiğiniz millet ittifakı içindeki partilerin tamamı, dostlarımızla iktidar geldiğimizde İstanbul sözleşmesini geri getireceğiz diyenlere, neden durun diyemiyorsunuz?  Cumhur ittifakıyla değil de, millet ittifakıyla dirsek teması içinde olma fikri, sizin mi yoksa başkalarının kararı mıdır?  Sizlerin bu tutumunu ve yanlış beyanatlarınızı İslam kardeşliği çerçevesinde usulünce eleştirenlere hakkımı helal etmiyorum diyorsunuz.  

Bilerek /bilmeyerek parti mensuplarınıza,  Cumhur ittifakıyla Millet ittifakı arasında hiçbir fark yoktur. Sayın T. Erdoğan Cumhurbaşkanı olacağına,  Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olsun, ne fark eder diyerek,  mensuplarınıza ve milletimize karşı yaptığınızı algı operasyonundan memnun musunuz? Yaptığınız bu algı operasyonuyla milyonlarca insanı üzdüğünüzü, bu insanlar size haklarını helal etmezlerse mizanda müflis bir tüccar konumuna düşeceğinizi hiç düşünebiliyor musunuz?   Yüce Allahtan korkanlar, inançlarından istikametlerinden ve hedeflerinden taviz vermezler.  Üstlendikleri kulluk görevini yerine getirmek için maddi ve manevi bedel ödemekten çekinmezler.  

  Akıllarını vahyin emirine teslim etmeyenler, hakikati göremezler,  hak ve batılı ayıramazlar. Unutmayalım ki,   imtihan olduğumuz bu dünyada, insanlara tek bir soru sorulmaktadır.   Hak’tan yana mısınız, Batıl’dan yana mı?  İnsanlar hür iradeleriyle bu soruya verdikleri cevaba göre hareket ederek, imtihanı ya kazanacaklar veya kaybedeceklerdir.  “Hak geldi mi batıl zail olur. 

Alaettin KÖKSAL

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

04

İzmitli - Allah tan zulümden haktan batıldan bahsetmişsin ama Millet İttifakına destek verenlerin tamamını terörist ilan etmişsin. Hoca hoca öyle beylik laflariyla takva ehli olunmuyor. Ben Millet İttifakina destek veren biri olarak sana hakkimi haram ediyorum. Rabbim Mahkeme-i kübra da karsılastiracak bizi , o günü bekliyorum ve hazırım seninle karşılaşmaya çünkü ne teröristim ne de teröre destek vermiyorum. Allaha yalvarsan da artik o kadar kulun hakkına girdin ve o hakka Allah karışmadığını söylüyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Nisan 18:58
01

Çuvaldız Şart - Peki yıllarca Fetö ile el ele kol kola gezen Akp lilere ne demeli. Sorular çalınıyor diye millet ağlarken neden araştırmadınız. Onca ülkesini seven genç başarılı subay adaylarını orduda barındırmadınız hepsinin hayallerinin çalınmasına fayda sağladınız. Şimdi çıkmış ak kaşık siyaseti yapmayın. Önce çuvaldızı kendinize batırın. Süleyman soylunun geçmiş söylemlerini ne çabuk unuttunuz. Akp nin Kürt açılımı İle hdp ye ve PKK ya nasıl şanslar verdiğini ne çabuk unuttunuz. Yeter artık gözünüzü açın.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 07 Nisan 22:24
03

Lebalebci Geldi Hanımm - @Çuvaldız Şart 01 nolu yoruma cevabı: Yahu zaten icraat dediğin milli olacak. Ülkede iktidar onlar olduğu için de Akp yapmış gibi düşünüyorsunuz. Daha dün Çayeli belediye başkanı 750 bin liralık aracı envanterine kattım diye şov yapıyordu. Bu gösteri ve pervasızca para harcama zihniyeti değişmedikçe Akp milli hiçbir şey yapmamıştır benim gözümde. Önce binlerce lüks makam aracından kurtulsunlar.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 08 Nisan 23:40
02

Çanakkale Gecilmez - @Çuvaldız Şart 01 nolu yoruma cevabı: Ak partinin milli,manevi icraatlarına zerre kadar destek verememek ,vermemek milli görüş aklı olamaz olsa olsa INGILIZ aklı olur.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 08 Nisan 07:11

PERSONELLER ALINACAKTIR

PERSONEL ALINACAKTIRİnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmamıza beton delme, kırma ve su izolasyonu işlerinde çalıştırılmak üzere USTA, USTA YARDIMC...

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE 1270 TL/m3 Çatı - Kalıp - Kamelya Malzemelerinde Aradığınız Her Şey Ekonomik Fiyatlarla Burada! KERESTE PAZARI - H...

ŞOFÖRLER ARANMAKTADIR

İzmit ve civarında ikamet eden25-40 yaş arası ağır vasıta ehliyetli SRC ve psikoteknik belgeleri olan askerliğini yapmış  ŞOFÖRLER aranmaktadır GÜLENE...

MOTO KURYE ARANIYOR

A2 ve B sınıfı ehliyetli motorsiklet kullanan Yahya Kaptan'da marketten evlere servis yapacak18-30 yaş arasıELEMAN aranıyorTel:0 532 211 61 54

KOLTUK DÖŞEME USTASI VE KALFASI ARANIYOR

Körfez Koltuk Döşeme'de çalışacak KOLTUK DÖŞEME USTASI VE KALFASI alınacaktır.Tel: 0542 610 53 73

SATILIK TARLA

Kandıra Kocakaymaz’da SATILIK TARLA Kadastro yolu var, Kandıra yoluna organize sanayiye ve bölge okuluna 800 m mesafededir. Zemini düz olup 1/50.000...

MEKANİK BAKIM VE KAYNAKÇI ELEMANI ALINACAKTIR

Fabrikamızda Tam zamanlı çalıştırılmak üzere  KESKİN KİMYA SAN. TİC. AŞ.   MEKANİK BAKIM VE KAYNAKÇI ELEMANI -Tercihen lise mezunu veya mesleki yet...

ARGON VE ELEKTROT KAYNAKÇISI

Teknik okul mezunu ,usta veya yetiştirilmek üzere ARGON VE ELEKTROT KAYNAKÇISI aranmaktadır Adres: Sanayi Mah. Namzet Sok.İzmit Tel: 0541 851 51 46

PERSONEL ARANIYOR

Mekanik tesisat taahhüt sektöründe faaliyet gösteren firmamızda çalışacak MAKİNE MÜHENDİSLERİ İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI C SINIFI TESİSAT FORMENİ SIHHİ...

İMALAT USTALARI ARANIYOR

Körfez - Kartepe arasında ikamet eden DEHA TECH Makina Arslanbey fabrikasında görevlendirilmek üzere tecrübeli İMALAT USTALARI aranıyor. Arslanbey Ma...