Sayın Abdurrahman Dilipak’a açık mektup

Mektubuma Hz. Peygamberimizin bizlere öğrettiği dua ile başlamak istiyorum. “ Allah’ım acizlikten,  tembellikten ve yaşlılıktan sana sığınırım.  Korkaklıktan, kibirden, cimrilikten, kabir azabından sana sığınırım. Allah’ım nefsimin takvasını ver, nefsimi her türlü kötü arzularından arındır. Allah’ım fayda vermeyen bilgiden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten, kabul olmayan duadan sana sığınırım.  ( Müslim, Zikir)

Şahsınızla alakalı bazı düşüncelerimi aktarmadan önce peşinen şu hususu ifade etmek istiyorum.  İslam dinine inanan bu uğurda mücadele veren bir Müslüman olduğunuza şahadet ederim. Sizleri, Milli gazete, vakit, Yeni akit gazetelerinde yazdığınız makalelerinizden, halka açık verdiğiniz konferanslarınızdan katıldığınız panellerde yaptığınız konuşmalarınızdan, Bosna Hersek mitinglerinden,  başörtüsü ve batı çalışma grubuna karşı yaptığınız haklı mücadelenizden, yazdığınız kitaplardan televizyon açık oturumlarından, son olarak “DERİN GERÇEKLER !”programında,  naklettiğiniz bilgilerden ve yorumlarınızdan tanıyoruz. 

Aynı fikrin ve İnancın mensubu olan insanların, yanlış yapmamaları hususunda eleştirme ve uyarma görevi yaptığınızı, bazen şirazeyi kaçırarak, dün rahmetli Erbakan hocayı ve arkadaşlarını Bugün de Sayın Erdoğan’ı ve AK Parti’yi eleştiriyorsunuz.

İç ve dış baskılarla, zor bir süreçten geçtiğimizi, gördüğünüz ve bildiğiniz halde.   Kendi fikir ve inanç mahallenizdeki insanları eleştirdiğiniz kadar, karşı mahalleyi yeteri kadar eleştirmediğiniz algısı, AK Parti’ye oy veren,  akit televizyonunu izleyen ve akit gazetesini okuyan insanlar arasında, tedrici olarak yayılmakta olduğunu söyleyebilirim.

Sizleri yüz binler, bizleri ailemiz ve daracık bir çevrenin dışında tanıyan yoktur. Sizin bir hayrınız,   yüz binlerce insana ulaşması nedeniyle,   sevap hanenize yüz binlerce sevap yazılmaktadır.  Aynı şekilde yaptığınız bir hatanın veya kusurun, yüz binlere ulaşması nedeniyle günah hanenize, o nispette günah yazılacaktır. Bizim hayrımız ve şerrimiz, sizin ulaştığınız insanların yanında çok az olduğundan, hayırlı işlerimizin sevabı az olacağı gibi, şer işlerimizin günahı da az olacaktır.    Sadece bu sebepten olsa da, sizler yazarken, eleştirirken bizlerden çok daha dikkatli olmalısınız. Sizin bir hayrınız, bizim bir hayrımızdan çok kazançlı olduğu halde, sizin bir şer’iniz bizim bir şerrimizden çok daha fazla zarara vesile olur. 

 Haklı eleştirilerinizi ilgililere ulaştırma imkânınız varken, “ Ulaşamıyoruz arada kalın perdeler çekilmiştir” gibi bir mazerette sığınarak haklı eleştirilerinize duygusallığınızı, nefsinizi ve hırsınızı katarak, yaptığınız zamansız eleştirileriniz, AK Parti’ye oy veren insanlarda karşılık bulmadığını düşünmelisiniz. Geçmişte ve halen yapılan zulümleri unutmayan insanların neden AK Parti’ye destek verdiklerini düşünerek eleştirilerinizi yapmalısınız.

AK Parti’nin Covid- 19 virüsüyle alakalı aldığı tedbirleri eleştirmeniz tutarlı değildir. Ülkenin siyasi istikrarını bozmak için fitnecilerin ürettikleri fesatlarına, bilmeden alet olmamalısınız. Sizleri eleştirenlere “Ben doğruları söylemekle mükellefim siyasi bir beklendim yok” gibi benzeri cümleler meydan okumanız sizlere yakışmaz. Su da boğulmakta olan bir insanın kötülüklerini konuşmaktan önce, o insanı kurtarmak gerekir.

Covid-19 virüsüyle ilgilendiğiniz kadar, FETÖ mensuplarının ne yapmak istediklerini kimler tarafından desteklendiklerini, o gece Köyceğiz’den gelip, milletin nöbet beklediği meydanları ziyaret ederek konuşmalar yapsaydınız, Müslümanların düştükleri zilleti ve bu zilletten çıkmanın yollarını konuşup yazsaydınız eminim çok daha hayırlı bir iş yapmış olacaktınız.

Fesatçıların ürettikleri ve kullandıkları kelime ve kavramları yazılarınızda ve konuşmalarınızda yer vererek, ne demek istediğinizi anlaşılmaz hale getirmeniz sizleri okuyan ve dinleyenlerin morallerini bozduğunuzu düşünmelisiniz.  Efendim artık anlasınlar derseniz, bu söylem doğru değildir. Müslüman ısrarla ve hikmetle anlatarak görevini yapmalıdır.  Ne pahasına olursa olsun Müslümanlar birbirlerinin dostu olmalıdır. Mevlana şöyle der;  insana yıkan iki şeyden biri, dostun ihaneti,  diğere düşmanın merhametidir.

 “İşsizliğe alışacaksınız ya da”  başlıklı makaleniziniz bir bölümünde şöyle diyorsunuz. [Human dönemi bitti,  Trans hümanizm dönemi başladı, eğitimli toplum yok artık. Bilgi kafanıza kaydediliyor. Hayvan da artık bu teknikle düşünen bir canlı… Fazlalık insanların DNA örnekleri ve beyin kopyaları elektromanyetik frekanslarla modellenip, bedenlerini kompoza dönüştürme senaryoları yazılıyor. Chiplenmiş ya da mRNA-larla, data transferine kapı aralananların sürecin sonunda bir tık’lık canları var.”

Makalenizin bir başka yerinde “..Ölüler iş aramaz” Bizim işlerimizi Avatar’lar, Humanoidler, Siborg’lar,Kimeraler. Genomic’ler yapacak, Bakın bunların hayal ettiği dünyada Şeyh’e de gerek yok, Fahişeye de… O en eski dini önderi Genlerinden yeniden üretip. Ölüleri geri çağırma senaryoları yazıyorlar. Rahminde yumurta ve sperme taşıyan Humanoit’ler ve Fahişelerin seri üretimine başladı bile, Siz COVID aşısıyla uğraşın durun.” diyorsunuz.  Yunan ve Hint mitolojisine ait bazı kelimeleri,  insan sağlığı ile alakalı bazı teknik terimlerin anlamlarını vermeden yazınızınız içinde yer vererek insanların kafasını karıştırmamalısınız. 

Fitneci zalimlerin tarih boyunca yapmak istedikleri tek şey,  ilahi dinleri ve peygamberleri son din olan İslam dinini ve Kur’an –i kerimi saf dışı bırakmak, Yüce Allah’ın eseri olan insanın ruhi özeliklerini ve beden yapısını değiştirmek suretiyle yeryüzünde ilahlıklarını ilan etmek için birçok senaryolar yazdılar, yazıyorlar,  komplo teorileri ürettiler, üretiyorlar. Aklını vahye teslim etmiş hiç bir Müslüman bu gibi senaryolara ve komplo teorilerine inanmaz ve alet olmaz.  Bu gibi ve benzeri senaryoları bir bilgi mahiyetine yazıyorsanız, bu çirkinliklerden kurtulmanın çaresi,  Kur’an ve sünnet olduğunu anlatarak senaryoları boşa çıkarmalısınız.

Yüce Allah’a  (CC) her ne hususta olursa olsun harp ilan edenler, vakitleri geldiğinde mağlup olacaklardır. Şuurlu Müslüman şeytanla oyun oynamaz, şeytanın hilelerini büyük görmez. Şeytan ve şeytanlaşmış insanların her türlü hilesine karşı Kur’an ve sünnetle harp etmekle görevli olduğunu bilir ve ona göre hareket eder. Bu gibi senaryoları, komplo teorilerini sizin gibi insanların yazması ve konuşması Müslüman topluma ve insanlığa hiçbir faydası yoktur.  Fitnecilerin senaryolarını boşa çıkaracak, çözüm yollunu göstermeden fitnecilerin planlarını yazmak, bilmeden fesatçılara hız verdiğinizi düşünmelisiniz.

Bursa da yaşayan adamın biri etrafındaki insanlara şöyle diyordu bu değneğimi havaya atıp yere inene kadar padişah olsam neler yapardım neler diyordu. Bu sözü duyan padişah adamı çığırır,  değneğini havaya atıp yere inene kadar padişahsın yap yapacağını deyince,  “Bursa kestaneliği vakıftır” dedi.  Samimi olarak soruyorum,  Abdurrahman Dilipak olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın yerinde olsanız il icraatınız ne olurdu. Mesela; bundan böyle Anayasamız Kur’an’ı Kerimdir.   Yeni bir sivil anayasa yapmak tüm siyasi partileri kapattım.  COVİD-19 virüsüne inanmayınız, maske takmayınız, aşı olmayınız,  mesafeye riayet etmeyiniz. Faizin her türlüsünü, tüm meyhaneleri, kumarhaneleri, fuhuş haneleri, randevu evlerini, insan onuruna yakışmayan ahlaksızlıkları kaldırdım.

İdam cezasını, zina sucunu geri getirdim.  Milli ve yerli harp sanayimizi güçlendirmek için, milli savunma bütçesini,  mevcut bütçenin üç katına çıkardım. Milli eğitim bakanlığının müfredatını İslam dinine uygun bir şekilde yeniden yapılandırdım. Asgari ücreti 5000 TL’ye çıkardım.  İş veremediğim insanlara işsizlik fonundan maaş bağladım gibi benzeri konuları yaptım veya yapacağım diyebilecek misiniz?  Sorular uzar gider. Soracağım bu soruların hiç birine hemen çözerim, çözebilirim cevabını veremeyeceksiniz. 

Yazdığım ve yazmadığım sorulara cevap vermek için zamana ihtiyacınızın olduğunu söylerseniz, ben de sizlere derim ki, sizlerde sabırlı olun.  Müslüman milletimizin inancına ve insan fıtratına uygun olmayan çirkinlikleri hikmetle anlatmakla iddialı ve ikna edici olun. Vakit geçirmeden Kur’an ve sünnette göre tebliği ve davet görevinize devam ediniz. “Hak geldi mi batıl zail olacaktır”  ilahi ferman gereğince önce hakkı anlatmaya sonra yanlışlardan uzaklaştırmaya çalışırsak istediğimiz neticeyi almış oluruz.  Müslümanları bilmez, anlamaz gibi hor görme tekebbürüne düşmeden,  Müslümanları Kur’an ve sünnetle aydınlatmaya gayret etmeliyiz.  Son cümlem;  Dinime hakaret edene mektupta yazmam, muhatapta almam. “Cahillerden yüz çeviriniz “ilahi fermana uyarım. Bu duygularla sizleri selamlıyorum, Yüce Allah’a (CC) emanet olunuz. Kurban bayramımız mübarek olsun.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

12

Alaettin Köksal - Kocaelili logosuyla yazan kardeşim, sizleri tanımadığım halde sizleri kardeşim diyerek hitap ediyorum. " Benim tavır ve tutumum peygamber fıtratı değil" diyorsunuz yazdıklarımdan böyle bir karara vardığınızı ifade ederken bizleri ne ile suçladığınızı farkında mısınız. beni suçladığınız karaktere değilsem. o suçun kendinize döneceğini bilemeyecek kadar ön yargılı olmayınız. Herkes yaptığının karşılığını Yüce Allah'ın mizanında alacaktır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Ağustos 12:34
11

Kocaelili - Bu tavır ve tutumun peygamber fıtratı değil bir kere. Hırsızlıkta yapsa namussuzlukta yapsalar eğer sizin partidense sorun yok. Doğruyu söyleyeni sırayla tekmeliyorsunuz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Temmuz 14:57
09

Abbas - Teşekkür ederim Alaattin bey çok güzel uyarmissiniz Abdurrahman Bey'in gıyabında aynı hataya düşen diğerlerininde uyarilmasi gerektigini düşünüyorum

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 24 Temmuz 23:29
08

Baki - Dilipak'a göre covid aşısı olmazsanız;sera gazı salınımı duracak buna bağlı iklim değişikliği olmayacak.Denizler kirlenmeyecek, tayfun,sel ve toprak kaymaları olmayacak.Covid aşısı olmazsanız uzay çalışmaları duracak,yapay zeka ve elektronik haberleşme ortadan kalkacak. Zaten Lut kavmi ve benzerleri aşı oldukları için sapkın hale geldiler. Hatta matbaa yani makine icat edildiği için insanlar işsiz kaldı,bu sorun bu nedenle günümüzde devam ediyor.

Dilipak gibi insanların yüzünden matbaa 200 yıl bu ülkeye geç geldi. Yine aynı senaryo. Allahtan mevcut idareciler feraset sahibi oyuna gelmiyorlar.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 24 Temmuz 03:02
07

İrfan Çelebi - Dilipak hiçbir zaman net olmadı. Her zaman muğlak

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 23 Temmuz 23:39
06

Ahmet - Ey Derince'li ! önce makaleyi oku ondan sonra yorum yap ki bilgili vi bilinçli olduğun anlaşılsın. yazarı tanımadan yazarla Dilipak arasındaki manevi ilişkiyi bilmeden kendi nefsine uyarak yorum yapmaya kalkışma, ikisinin arasında ezilirsin yazık olur. bilmek , yazmak, anlamak ve anlatmak bilinç iştir. Onlar bir araya geldi mi sen şaşıp kalırsın çünkü sen nefsinle, onlar iman ve akıllarıyla konuşarak müzakere ediyorlar. Bilmem anlatabildim mi?

Yanıtla . 2Beğen . 7Beğenme 23 Temmuz 12:12
05

Derince - Ne yani sayın yazar, Dilipak bey düşüncelerini, inandıklarını makalesinde yazmasın mı, o da mı çoğu yazar gibi menfaatçi bir zihniyetle hep övsün. Aslında bazen hataları söylemek gerekir. Hatta dostluk da bunu gerektirir. Ama rüzgara göre yazı yazmak gerekiyorsa o başka tabi..

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 23 Temmuz 01:30
04

Ankara Vilayetinden - Sayın Ali, yazarın yazdıklarını anlamak istemediğin için, Sayın Dilipak'ı seviyor muş gibi yaparak sayın Alaettin Bey'i aklınca eleştiriyorsun. kendini zorlama, onlar aynı mahallinin fikir ve inanç yiğitleridir, sen kendine yer ara. anlayamadığın bu naz pazarında sana yer yok.

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 22 Temmuz 17:17
03

Ali - Aranızda ki fark bu işte o hiç bir beklenti ve hiddetten ten korkmayıp, elindeki konforu kaybetmekten de çekinmeyip doğruyu haykırabiliyor. Siz ve sizin gibiler ise tek argumanı bizim mahalleli olarak gördüğünüz birini eleştirmeyip aksine yanlışları bile bile örtmeniz.. İç ve dış baskı falan da yok, emin olun baskı yapacak güçler için gelmiş geçmiş en güzel yönetim iş başında... Keşke daha iyi görebilseniz.

Yanıtla . 11Beğen . 2Beğenme 22 Temmuz 12:02
01

Çanakkale Gecilmez - Allah razı olsun

Sizlerinde bayramı mübarek olsun

Rabbim müslümanlara ve müslümanların önderlerine önce sağlıklı bir bilgi,o bilgiyi yaşayacak ve ulaştıracak sağlıklı bir kalp ve beyin versin.

Rabbim başta dilipaka,ve cümlemize ne oldum değil, akıbetinizin ne olacağını düşünerek hereket etmeyi lutfeylesin.

Yoksa fireni patlamış son sürat rampadan aşağıya inen arabanın nerde ve nasıl duracağı meçhuldür

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 21 Temmuz 09:18

SAKLI VADİ'DE ÇALIŞACAK PERSONELLER ARANIYOR

Yeni açtığımız Saklı Vadi Bahçe Maşukiye-Kartepe Restaurantımızda çalıştırılmak üzere deneyimli *TERCİHEN İNGİLİZCE VEYA ARAPÇA BİLEN GARSONLAR VE ŞE...

BAY BAYAN ELEMANLAR ARANIYOR

Yenişehir Mini Pazarda çalışacak BAY- BAYAN ELEMANLAR aranıyor Tel: 0538 217 26 88 0532 164 30 41

ŞOFÖR ARANIYOR

Derince Yenikent' ten Gebze' ye 3 vardiya servis çekebilecek ŞOFÖR aranıyor Tel: 0531 910 44 89

ELEKTRİK USTASI ARANMAKTADIR

ELEKTRİK USTASI ARANMAKTADIR Endüstriyel elektrik ve otomasyon işleri yapan firmamızda, endüstriyel elektrik ve otomasyon konularında tecrübeli, elek...

ELEKTRİK YARDIMCI ELEMANI ARANMAKTADIR

ELEKTRİK YARDIMCI ELEMANI ARANMAKTADIR Endüstriyel elektrik ve otomasyon işleri yapan firmamızda, ilgili meslek lisesi veya yüksekokul mezunu, takım...

ELEMANLAR ALINACAKTIR

ELEMANLAR ARANIYOR Askerlik ile ilişiği olmayan; 18-40 yaş arası, emekli olmayan , *FORKLİFT OPERATÖRÜ (Kamyon ehliyetli tercihli) *LODER OPERATÖRÜ...

GAZ ALTI KAYNAKÇILARI ARANIYOR

Şirketimiz bünyesinde çalıştırılmak üzere Profil kaynağı yapabilecek GAZALTI KAYNAKÇILARI aranıyor SGK+ Yemek+ Servis Körfez-Kartepe arası alım yapıla...

SRC VE PSİKOTEKNİK BELGELERİNE SAHİP ŞOFÖRLER ARANIYOR

Firmamız bünyesine, Kartepe bölgesinde ikamet eden ağır vasıta ehliyeti olan 10 teker kamyon kullanabilen SRC VE PSİKOTEKNİK BELGELERİNE SAHİP ŞOFÖRL...

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE Çatı - Kalıp - Kamelya Malzemelerinde Aradığınız Her Şey Ekonomik Fiyatlarla Burada! KERESTE PAZARI - HIRDAVAT PAZAR...

BAYAN BULAŞIK ELEMANI

Maşukiyede bulunan restaurantımıza Kartepe ve civarında oturan 45 yaş altı BAYAN BULAŞIK ELEMANI aranıyor Tel: 0262 354 31 95