Müslüman; seçilmiş insandır

Müslüman; Tevhit inanıcını kalbiyle tasdik, diliyle ikrar eden,  tüm insanlığın huzur ve barışı için Yüce Allah’ın (CC) koyduğu helal ve haram kurallarını tebliğ etmek için seçilmiş insandır. “Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmet olmak üzere var edildiniz. İyiliği emreder, kötülükten men edersiniz, Allah’a inanıp iman getirirsiniz” (Al-i İmran 110). 

Şuurlu müslüman;  İnsanların dünya ve ahirette mutlu olmaları için İslam dininin koyduğu kurallara muhalefet etmez. Barış, huzur, adalet, eşitlik ve merhamet dini olan İslam dininden korkmaz.  Kurtuluşun Kur’an ve sünnette olduğu bilinciyle hareket etmekten çekinmez. Müslümanım diyen hiçbir insan,  İslam dininin koyduğu haram ve helal kurallarını hafife alarak yoldan çıkmış fasıkların durumuna düşmez. Basit dünyevilik menfaatlerinden dolayı inanıyormuş gibi yaparak münafıklık yapmaz.  

Müslüman olduğunu ikrar eden insan, zalimlere boyun eğmez,  İnandığı gibi yaşamaya, gayret eden insanlara, irticacı, rejim düşmanı,  gerici, yobaz, çağdışı, kan emici vampir, habis ur diyerek hakarette bulunmaz, zulme rıza göstermez.  İslam dinine inanmayan insanlara, müslüman olun diyerek,  baskı yapmaz. İslam dinine inanan insanlara, baskı yapan dinsizlerin,  münafıkların ve fasıkların hakaret ve baskılarına müsamaha göstermez. 

Müslüman olduklarını söyleyenler,  her şart altında inandığı gibi yaşamaya çalışan müslümanlara  “PPK teröründen daha tehlikelisiniz.  Kamu alanında hizmet vermek, almak ve okumak istiyorsanız, başörtüsü takmayacaksınız, bizim dediğimiz gibi giyineceksiniz. Dediklerimizi yapmazsanız. Kamuda görev alamayacaksınız, hastanelerde tedavi olamayacaksınız, dini inancınıza göre konuşup, yazamayacaksınız, siyaset yapamayacaksınız. Koyduğumuz kurallara uymazsanız, polise şikâyet edeceğiz, gerekirse kolunuzdan tutup polise teslim edeceğiz, sokaklarda, parklarda, ulaşım araçlarında gördüğümüzde hakaret edeceğiz, gerekirse silah kullanmaktan çekinmeyeceğiz” tehditlerini yaptılar ve uyguladılar. 

 Üzülerek ifade edelim ki,  bu çirkin ve ahlaksız saldırı ve tehditleri 28-Şubat surecinde yaşadık. Sözünü ettiğimiz bu insanları alkışlayanlarla, dirsek teması içinde olan Mim’leri düşmüş bazı kişi ve siyasilerin tutum ve davranışları, milletimizin büyük ekseriyetini üzmektedir.   İslam düşmanı batılıların ve yerli işbirlikçilerin hakaret ve yalanlarına, ses çıkarmayan Mim’sizlerin,  bilerek/bilmeyerek müslümanlara hakaret eden,   batılıların gönüllü piyadesi olan mankurtların yalanlarına alet olmaktan utanmıyorlar.   

Şu hale bakın;  Ülkemizin kalkınmasına engel olmak, siyasi istikrarını bozmak için yalan üretim merkezinden piyasaya sürülen ahlaksız yalanlara sarılmayı marifet biliyorlar. Ülkemizin aleyhinde arka arkaya üretilen yalanların nedenlerini araştırmadan yalan seviciliği yapmak bu aziz milletin evlatlarına yakışmaz.  Tarih boyunca İslam dinine, müslümanlara ve ümmetin coğrafyasına saldıran şer güçlerle iş biriliği yapanlar, şimdide Taliban üzerinden İslam dinine ve müslümanlara ve Sayın cumhurbaşkanımıza saldırmaya geçtiler. Bu zavallılar bilsinler ki, zulüm zirve yapınca, zevali yakındır. Karanlıklar dünyasını bitirecek olan güneş doğmak üzeredir. 

Taliban konusunda peşin hükümlü değilim.  Unutmayın ki, hiçbir grup, cemaat ve Taliban din değildir. Bu grupların hata ve kusurlarını İslam dinine mal etme alçaklığına hiçbir insan düşmemelidir. Taliban akıllı davranırsa, birlik ve beraberlik içinde Afgan halkını kucaklar ve siyasi istikrarını sağlarsa, batılı ülkeler Taliban için sıraya girdiklerinde,  Taliban aleyhinde yalan yanlış haberler yapanların yarın ne yazacaklarını merak etmiyorum. Zira utanmaz yüze tükürsen, rahmettir diyerek Taliban’ın lehinde yazılar yazacaklardır.  

Yalan haberlerle, İslam dinini ve müslümanları kötü göstermek, hiç kimsenin haddine değildir. PKK, YPG, ESAT, FETÖ, DEAŞ ve diğer terör örgütlerinin yaptıkları ahlaksızlıkları, işkenceleri, tecavüzleri, soygunları, katliamları gördükleri halde gıkı çıkmayanların Taliban üzerinden İslam dinini, müslümanları, AK partisini, özelikle Sayın Erdoğan’ı elleştirmeye hakları yoktur.  İslam dinine muhalif olanlar, Taliban hakkında ileri geri konuşarak, zalimlerin ekmeğine yağ sürenler,  Covid-19 üzerinden müslümanların kafasını karıştıranlar, önce nerde nasıl hata yaptıklarını düşünmelidirler, sonra konuşmalıdırlar. Fitne ateşine benzinle koşanlar, fitnecilerin yardımcıları, müslümanların düşmanlarıdır.  

 28 Şubat surecinin yaşanmasına vesile olan paşaların yaşlı olmalarını ileri sürerek cumhurbaşkanından af edilmelerini isteyen merhametperestler, Sivas olaylarında haksız bir şekilde cezaevlerine tıkılan insanlar için neden af istemediler, istemiyorlar.  28 Şubat surecinin, sivil ayağı yargılanmadıkça bu yara kapanmayacaktır. Yargılama süreci bu şekilde tamamlandıktan sonra, kamuoyu önünde suçlarını açıkça ifade ederek, haksızlık yaptıkları, yaşayan ve ölen insanlardan samimiyetle açık bir dille özür diledikten sonra Sayın Cumhurbaşkanımız af yetkisini kullanmalıdır. Özür dilemeyenler af edilmemelidir.  

28 Şubat surecinin yaşanılmasına vesile olan paşaların, cezaevine girmelerine gönülleri razı olmayanlara soruyorum. Rahmetli Erbakan hocaya, binlerce öğrenciye, memura, işçiye, esnafa, milyonlarca refah partililere yapılan zulümlere,  zil takıp oynarken gönlünüz hangi iklimdeydi.  28 Şubat surecinde bedel ödeyen bir müslüman olarak asla intikam peşinde koşan bir karaktere sahip değilim. Benim dinim bana şöyle emretmektedir “İyilikle kötülük bir olmaz. Sen kötülüğü en güzel bir şekilde sav; o zaman bir de göreceksin ki, seninle aranızda düşmanlık olan kimse, kesinlikle sıcak bir dost oluvermiş! Bu güzel davranışa ancak sabredenler kavuşturulur. Buna ancak (hayırdan ve olgunluktan) büyük payı olanlar kavuşturulur.” (Fussilet 34-35) 

28- Şubat-1997surecinin amansız savunucularından olan, tesettürlü bayanlara alçakça hakaret eden bir gazetecinin programına katılan. T. Karamollaoğlu’nun AK partisini, özelikle Sayın Erdoğan’ı eleştirmeye hakkı yoktur. Sözünü ettiğimiz bu kişinin programına, Sayın Erdoğan da katılsa aynı şekilde eleştirilerimizi yapmaktan çekinmeyiz.  

Sözünü ettiğimiz siyasetçi, sorulan sorulara özetle şöyle cevap veriyordu; “Ekonomi çok kötü gidiyor daha da kötü duruma gidecektir. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun AK partisinden ayrılmaları bir erdemliktir, Sayın Erdoğan bir daha seçilemeyeceğini gördüğü için çare arıyor. Devlet yok, illerde sadece müdürlükler var, müsteşarlar dışlandı.  

Adalet mekanizmasına güvenim yok, 2022 sonbaharında seçim olabilir.” Ihalar ve sihalar faydalı, ama yeterli değildir.  1000 km. menzili savaş uçakları yapılmalı. Üretilen Atak helikopter için ABD motor vermeyince. Eskişehir de jet motorları üretildiğini biliyorum. Bu motorlar atak helikopterlerin için kullanıldığı bilgisine sahibim, jet motoru üretenler, uçak motoru üretirlerse ellerini öperiz.” diyor. 

 Bu sözleri sarf eden siyasetçiye soruyorum; nasıl bir çelişki içinde olduğunuzu fark edebiliyor musun?  Yersiz ve zamansız bir şekilde kullandığınız erdemlilik kelimesiyle, bumerang gibi kendi kendinizi vurduğunuzdan haberiniz var mı? Dün savunma sanayisinde yapılan hamlelere inanmadığınızı söylüyordunuz, Yalan mızrağı çuvala sığmadığını gördüğünüzde, bugün ıhaları, sihaları konuşmaya,  jet motoru üretildiğinden bahsediyorsunuz. 

Jet motoru üretenler, bin kilometre menzili uçak motor da üretirlerse ellerini öperim diyorsunuz.  Sayın siyasetçi, AK partisi döneminde yapılan maddi ve manevi hizmetleri göremeyecek kadar kör olamazsınız. Tarımdan, enerjiye,  ulaşımdan, milli savunmaya, eğitimden kültür alanlarında yapılan hizmetleri neden görmek istemiyorsunuz? “ Tuz gölüne düşen tuz olur, Körle yatan şaşı kalkar.”  özünüze dönmedikçe, körlerle birlikte hareket ettiğiniz surece, olaylara şaşı bakacağınızdan dolayı, doğru eli değil, eğri eli öpmekten kurtulamayacaksınız. 

Cumhur ittifakına karşı, millet ittifakını,  Sayın Erdoğan’a karşı Kemal Kılıçdaroğlu nu tercih eden, dünün milli görüşçüsü ve görüşçüleri nefsi ve hırsı duruşlarını bir kenara koyarak, kendilerini sorgulamalıdırlar. Nefislerinden bağımsız akıllarıyla ve hür vicdanlarıyla düşünerek,  nerde yanlış yaptıklarını hangi yerde durduklarını görerek, Sayın Erdoğan’ karşı yaptıkları yanlış muhalefetin doğru olmadığını idrak ederek, milli ve yerli düşüncelerine geri dönerek, ülkenin hayrına olan işlere motor, şerrine olan işlere fren olmak suretiyle, milletin gönlünü kazanacaklarına inanıyorum.

Alaettin KÖKSAL

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

Yazarı Takip Eden - Sayın Vatandaş, yazara milli görüşü anlatacak son adam bile olamazsın, anlaman için Sayın Oğuzhan Asiltürk'ün son çıkışlarına bak e ona göre kararını ver, yapılan hataları görmemek milli görüşçüyüm diyen kişiye yakışmaz. Sayın yazarın makalesinin son cümlelerine neden amin diyemiyorsun. sen bu kafayla milli görüşü anlayamazsın.

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 03 Eylül 11:11
02

Vatandas - Bu nefret hoş birşey değil. Milli görüş hiç yanilmadi. Sizde içten içe biliyorsunuz ki Saadet yine yanilmiyor. Gelecekte gerçek yine anlaşılacak fakat önemli olan birbirimize bakabilecek yüzümüzün kalması...

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 01 Eylül 16:00
01

Izmitli - sayın köksal bey yazınız çok aydınlatıcı ve toparlayıcı allah razı olsun..iyiki varsınız...

Yanıtla . 0Beğen . 9Beğenme 01 Eylül 12:45

BAYAN YÖNETİCİ ARANIYOR

YİN YAPI TURİZM LOJİSTİK SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. Firmamızda işlerimizi yönetecek 25-35 yaş arası ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen BAYAN YÖNETİCİ...

ELEMANLAR ARANIYOR

Mermercide çalışacak ELEMAN ARANIYOR Maaş+SGK+Yemek Tel:0 532 296 02 54

MODA LİFE MOBİLYA ELEMAN ARIYOR

MODA LİFE MOBİLYA B sınıfı ehliyetli olan ve Mobilya montajından anlayan TEKNİK SERVİS PERSONELİ, DÖŞEME PERSONELİ ve VASIFSIZ DEPO ELEMANI Alaca...

TECRÜELİ PERSONEL ALINACAKTIR

Mobilya boyama İşinde çalıştırılmak üzere ZIMPARA - MACUN ÇEKEBİLEN TECRÜELİ PERSONEL ALINACAKTIR. Adres: Köseköy - Kartepe Çalışma saatler: 08:3...

BAY PERSONELLER ARANIYOR

Meslek Lisesi, Teknik Lise, MYO Elektrik bölümlerinden mezun ya da Mesleki Yeterlilik Belgesi, ustalık veya kalfalık belgesi olan, elektrik tesisatı k...

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRü ALINACAKTIR

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRÜ ALINACAKTIR Tel: 0533 303 78 79

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR Altlarını rahatça temizleyebilmeniz için  Ücreti: 10 cm ayaklar ile ayak sayısı çarpı: 20 TL 8 cm ayaklar ile ayak sayısı ç...

ŞOFÖRLER ALINACAKTIR

Başiskele’de bulunan firmamız bünyesinde çalışacak SRC 5 belgesi ve E sınıfı ehliyeti olan (aynı zamanda sistem kasa da kullanabilecek) ŞOFÖRLER ar...

HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR

İzmit şehi merkezinde, yüksek cirolu, ruhsatlı,HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR.Tel: 0532 666 39 25

TECRÜBELİ TESVİYE ELEMANI ALINACAKTIR

  KÖSMAK MAKİNA TECRÜBELİ TESVİYE ELEMANI  alınacaktır. İzmit Sanayi Sitesi Kamer Kös Tel: 0541 389 51 41