Halkın istek ve önerilerini özetleyerek Cumhurbaşkanımıza arz ediyorum

Feraset ve tecrübe ehli olan halkımızın ekseriyeti isteklerini, önerilerini ve dertlerini sıralamadan önce, sözlerine Bismillah ile başlarlar, dua ile devam ederler, Yüce Allah’a (CC)  emanet olun diyerek bitirirler.  Dualarının özeti;  Vatanımızı, milletimizi, İslam ümmetini her türlü felaketlerden korunmasını,  devletimizi yöneten şahsiyetlere kazası, belasız, sıhhat ve selamet içinde hayırlı hizmetler yaparak, mutlu bir hayat sürmelerini, her şeyin sahibi ve yaratıcısı olan Yüce Allah’tan (CC) niyaz ederler.  

Dava ehli olan, sağduyulu vatandaşlarımız inançlarını, fikir ve düşüncelerini kısaca şöyle ifade etmektedirler. Müslümanın gerçek dostu ve yardımcısı Yüce Allah’tır (CC).  Yüce Allah’ın dostluğuna ve yardımına güvenenlerin sırtı, ne bu dünyada ne de ahiret âleminde yere gelmez. Kuran ve sünnet yolunda yürümeye gayret eden, milletin manevi değerlerine saygılı olan, yaşamaya ve yaşanmasına gayret eden yöneticilere duamızı eksik etmeyiz diyorlar.

Devletin sivil ve resmi kurumlarında görevli olan, adaletten ayrılmayan, herkesin hakkına hukukuna riayet eden, hak edene müspet ve menfi yönde cezasını vermekten çekinmeyen etkili yöneticilerin, yönettikleri halkın güvenilir birer dostu olmalıdırlar..  Milletine dost olan adil yöneticilere, her şart altında, fiili ve kavli duada bulunan, destek veren vefalı halkımız da,  yöneticilerin şaşmaz dostları olduklarını içtenlikle ifade ederler.  

20 yıl öncesine göre, maddi ve manevi olarak çok daha sağlıklı imkânlara kavuştuklarını ifade ettikleri halde, olmasını istemedikleri bazı aksaklıkları şöyle ifade etmektedirler.  Devletine bağlı sıradan vatandaşlar olarak, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Müsteşarlarımıza, Genel Müdürlerimize, Valilerimize, Emniyet Müdürlerimize,  Başhekimlerimize,  Bakanlıklarımıza bağlı il, ilçe müdürlerimize ulaşamadıklarını, ulaştıkları halde işlerinin aksatıldığından, çoğu kere adil davranılmadığından dert yanıyorlar.  

Feraset ehli halkımız, devletin en üst makamında görev yapan yöneticilerimize ulaşmanın iki yolu olduğunu çok iyi bilmektedirler.  Birinci yol;  siyasi parti teşkilatlarıdır.  İkinci yol bürokrasi silsilesidir.  Sıradan vatandaşlarımız istek ve önerilerini siyaset yoluyla tepe noktasında görev yapan kişiye ve kişilere ulaştırmak için,  parti teşkilatında görev alan, İlçe, il başkanlarına, seçilmiş milletvekili ve Belediye başkanlarına müracaat ederek dertlerini, taleplerini arz etmeye çalıştıkları halde, önlerine birçok engel çıkarıldığını söylüyorlar. Halkla görüşmeyen, halkın dinlemeyen, teşkilat zinciri halkaları içinde bir şekilde yer alan iletkensiz ve ilgisiz kişiler, halkın istek ve önerilerini tepe noktasına taşıyamayarak, halk ile parti arasında bir kopukluğa vesile olduklarını ifade etmektedirler.   

Sıradan vatandaşlar olarak, istek ve önerilerimizi bürokrasi yoluyla yetkili kişilere ulaştırmak istediğimizde, makam bakımından küçük memurlar engel çıkarmaktadırlar. Bilinçli/bilinçsiz bir şekilde yapılan bu gibi engellemeler halkı rahatsız etmektedir.  Halkın huzuru için, devleti yönetenler, devletin ve partinin için yer alan iletkensizleri ve ilgisizleri tasfiye etmelidirler.

Dava dertlisi dostlarımız,  birlikte yaşadığımız, gördüğümüz ve dinlediğimiz birçok istek, öneri ve dertleri sayın cumhurbaşkanımıza arz etmemi İstediler.  Benim böyle bir gücümün olmadığını, her ne kadar izah etmeye çalıştımsa da, sözünü ettiğim dertli insanlar,  siyasi geçmişimle alakalı birçok örnekler göstererek, iktidar partisinin çok önemli yetkililerine ulaşacağıma inandıkları için mecburen bu mektubu kaleme almama vesile oldular. 

Hz. Ömer misali “Kenarı Dicle de bir kurt kaparsa koyunu, Adl-i İlahi Ömer’den sorar onu. ”  inancıyla hareket etmeye gayret eden bir lidere, yardımcılarına, taşradaki resmi ve sivil temsilcilerinin samimiyetlerine inanarak, milletin bazı istek ve önerilerini, başlarından geçen olaylardan birkaç tanesini naklederek umumun ne gibi zorluklarla karşılaştıklarını zat-i devletlerinize, yardımcılarınıza, danışmanlarınıza Bakanlarınıza ve taşradaki resmi ve sivil temsilcilerinize arz etmeye çalışacağım. 

Değerli Cumhurbaşkanım, 20 seneye yakın iktidarlarınız döneminde ülkenin maddi ve manevi kalkınması yönünde çok önemli hizmetler yaptığınızı, Yüce Allah’ın izniyle yapmaya da devam edeceğinize halkımızın büyük bir ekseriyeti yürekten inanmaktadır.   Millet ittifakına destek veren seçmenlerin ekseriyeti,  yaptığınız maddi ve manevi hizmetleri vicdanlarında inandıkları halde, parti taassubundan kurtulamadıklarından, yaptığınız hayırlı hizmetlerinize dilleriyle muhalefet ediyorlar. Bu düşüncedeki insanları AK Parti’nin saflarına çekmek zor değildir. Yapılacak iş; CHP ve HDP zihniyetinin dünden bugüne hiç değişmediğini,  halkımızın inanç değerleriyle barışık olmadıklarını, delileriyle birlikte halka anlatırsanız, millet ittifakını destek veren birçok seçmeni ikna ederek saflarınıza çekebileceğinizi söylüyorlar.

Sağduyulu vatandaşlarımız, özel sohbetlerinde şöyle bir tespite bulunuyorlar. Sizlerin dava anlayışınıza, millette olan samimi ve içten yaklaşımınıza, partinizin genel merkez ve taşra teşkilatlarında görev alan, bazı seçilmiş ve atanmış kişiler aynı anlayışla hareket etmediklerini, verdiğiniz talimatlara uymadıklarına şahit olduklarını söylüyorlar. Milletimizin büyük ekseriyeti sizleri sevdiğini, güvendiğini söylediği halde,  seçtiğiniz ve atamasını yaptığınız bazı kişilerin halka güven vermediklerini ifade ediyorlar.

Devleti yönetenler büyük fitnelere karşı mücadele ederlerken, halkımızın sivilce mesabesinde görülen bazı meselelerini, şimdilik kaydıyla tehir etmemelidirler. Cephe gerisinde en küçük bir eksiklik, cephe önünde kahramanca mücadele eden insanın zafer kazanmasına engel olur. Sivilce mesabesinde görülen bazı dertleri,  parti içinden,  parti dışından, medya ve bürokrasi kesiminden kaşıyarak istismar edenler, küçük gözüken sivilceleri çıbanlaştırmak suretiyle, devleti yöneten yetkililere ve milletimize sancı vermeye başlarlar. Küçük gibi gözüken bu meseleler, kangrene dönmeden iktidar çözüm üretmeli ve gereğini yapmalıdır diyorlar.

Parti teşkilatlarında, devletin sivil ve resmi kurumlarda, bakanlıklarda ve belediye bünyelerinde metal yorgunluk olduğu defalarca söylediğiniz halde, hem teşkilat yapılmasında hem de bürokrat atamalarından yeniden bir yapılanma yönünde istenilen manada yol alınamadığını konuşuyorlar. 

Millet İttifakının seçilmişler ve atanmışlarını üzerinden yapmayı düşündüğü siyasi planları boşa çıkarmak için. Cumhur ittifakının aleyhinde çalışan ve sessizce dışarıya bilgi sızdıran, yalan haberler üreten bürokratlar tasfiye edilmelidir. Parti teşkilatlarında, devletin sivil ve resmi kurumlarında, bakanlıklarda, belediyelerde, cumhurbaşkanlığı külliyesinde çalışan amir, memur, danışman, parti yöneticisi, üst seviyeli bürokratlar takibe alınarak, vakit geçirilmeden görevlerinden uzaklaştırılarak, yeniden bir yapılanmaya gidilmelidir.

AK Parti bugüne kadar genel ve yerel yönetimlerde yaptığı tayın atamalardaki isabet oranı, %50’nin altındadır.  Bazı belediyelerde ve bakanlıklarda ehliyet ve liyakatte bakılmadan, yandaş, yoldaş, arkadaş, ırktaş ve hemşericilik anlayışıyla yapılan tayın ve atamalar halkımızı üzmektedir. Atanan bazı bürokratlar bilerek/bilmeyerek yüzlerce iş adamına zorluk çıkarmakta yönettikleri ve hizmet verdikleri insanları bir şekilde küstürmektedirler. Bu durum, AK Partili seçmenleri rahatsız etmektedir.  

Vatanın selameti, milletin maddi ve manevi refahı için, AK Parti’yi destekleyen yüzlerce isimsiz kahramanların yaşadıkları bazı olumsuz olayları il başkanlarınız ve milletvekilleriniz vatandaşlardan öğrenip sizlere arz etmezlerse,  halkın istek ve önerilerinden doğrudan haberiniz olmayacaktır. AK Parti’nin birinci dönem iktidarında, ismini vermeyeceğim bir fabrikaya işçi olarak girmek için müracaata bulundu. Tahsili, mesleği mülakatta ki başarısı uygun görüldüğü halde, ilgili fabrikanın insan kaynakları müdürü   “Siz imam hatip lisesi kökenli olduğunuzdan fabrikamızın prensip kararı gereğince sizi işe başlatamıyoruz”  Durum,  AK partili bir yetkiliye iletildiği halde olumlu bir netice alınmadı.  Benzer bir şekilde, devletin resmi ve sivil kurumlarında halen görev yapan ve atanan bazı bürokratlar fırsat bulduklarında, aslanı çakala boğdurduklarına şahit olmaktayız. 

Zalimin, hainin, işbirlikçilerin değirmenine su taşımamak için bildiğim, gördüğüm ve yaşadığım bazı olumsuz olayları kamuoyu ile paylaşmak istemediğimden bazı önerilerimi CİMER üzerinden zat-i devletlerinize arz ediyorum ve etmeye devam edeceğim. Yol uzun ve engelli olduğunu biliyoruz. AK Parti yol üzerine engelleri kaldırırken,  açmaya çalıştığı yolun üzerine yeni engeller koymamak için, bundan böyle seçerken ve atama yaparken çok dikkatli olmalıdır. Millettin konuştuklarını çok kısaca özetledim.  Arz ederim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

izmitli - sayın köksal bey cahile ve inkarcıya birşey anlatmak rüzgara ıslık çalmaktır..sizin insanca düşüncelerinizde,,insanlara ihtiyaç var..herkez ben iyiyim diyerek bir başkasını suçluyor oysa başka millet yok sen ben hepimiz bu milletiz ...yazınıza teşekkürler..inşallah gözler açılır..

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 10 Eylül 05:21
02

Vatandaş - Üzgünüm ki, yıllarca eleştirdikleri kibir kulelerinde oturanlardan oldular... Halk ile aralında koskocaman uçurumlar var. Bunu din ve milliyetçilik kisvesi ile örtmeye de çalışsalar artık mızrak çuvala sığmıyor. Jipler, son model araçlar, ithal pahalı kıyafetler, ayyuka çıkan alemler, villalar... Halk 3000 tl ile geçinmeye çalışıyor 3000 tl...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 09 Eylül 17:15
01

Hafsa Nur. - Sayın yazar sen isteğin kadar yazda dur, yazdıklarının hiç biri cumhurbaşkanına ulaştırılmıyor. herkes bildiğini okuyor ve bildiğini yapıyor. başka bir yol denemelisin rütben yoksa gökten zembille insen de itibar edilmezsin.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 09 Eylül 11:47

BAY PERSONELLER ARANIYOR

Meslek Lisesi, Teknik Lise, MYO Elektrik bölümlerinden mezun ya da Mesleki Yeterlilik Belgesi, ustalık veya kalfalık belgesi olan, elektrik tesisatı k...

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRÜ ALINACAKTIR

TECRÜBELİ DAMPERLİ TIR ŞOFÖRÜ Alınacaktır Tel: 0 544 498 99 90-0533 140 26 16

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRü ALINACAKTIR

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRÜ ALINACAKTIR Tel: 0533 303 78 79

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR Altlarını rahatça temizleyebilmeniz için  Ücreti: 10 cm ayaklar ile ayak sayısı çarpı: 20 TL 8 cm ayaklar ile ayak sayısı ç...

ŞOFÖRLER ALINACAKTIR

Başiskele’de bulunan firmamız bünyesinde çalışacak SRC 5 belgesi ve E sınıfı ehliyeti olan (aynı zamanda sistem kasa da kullanabilecek) ŞOFÖRLER ar...

HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR

İzmit şehi merkezinde, yüksek cirolu, ruhsatlı,HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR.Tel: 0532 666 39 25

BRANDA DİKİŞ-MONTAJ ELEMANI ARANIYOR

İzmit Branda ve Çadır  Firmamızda çalıştırmak üzere BRANDA DİKİŞ VE MONTAJINDAN ANLAYAN TECRUBELİ veya YETİŞTİRİLMEK ÜZERE ELEMAN aranmaktır. Vezirç...

RECEP KEBAPÇILIK ELEMANLAR ARIYOR

Recep Kebapçılıkta çalıştırılmak üzere HAZIRLIKÇI KEBAP USTASI, LAHMACUN VE PİDE USTASI, GARSON aranıyor. Yüksek Ücret + SGK Tel: 0 507 215 18 21...

BAYAN PERSONELLER ALINACAKTIR

Temizlik Şirketimizde Part Time -Full Time Çalışacak BAYAN PERSONELLER aranmaktadır Tel: 0552 353 23 20

TECRÜBELİ TESVİYE ELEMANI ALINACAKTIR

  KÖSMAK MAKİNA TECRÜBELİ TESVİYE ELEMANI  alınacaktır. İzmit Sanayi Sitesi Kamer Kös Tel: 0541 389 51 41