Ah be Mustafa Hoca!

Aslına bakarsanız maça dair söylenebilecek fazla bir söz yok. “Samsun oynadı, biz seyrettik” en güzel şekilde özetliyor 90 dakikayı. Silik, bitik bir takım vardı sahada. Ruhtan, hırstan çok uzak. Devre bitmeden 10 kişi kaldık onun için böyle oldu diye kandırmayalım kendimizi. Hiç ilgisi yok. Değişmezdi sonuç. Hatta 15 kişi oynasak bile fark etmezdi. Sayılarla oynanmıyor bu oyun, yürekle oynanıyor. İsmet’i ayrı tutuyorum, elinden geleni yaptı, 7-8’lik olmamızı önledi. Diğer futbolcular tel tel döküldü.

DEPLASMANDA HİÇ YOKUZ

Bu kadar mı isteksiz olur bir takım. Çıkan rezil, giren ondan rezil. Bu maça özgü değildi etkisiz oyun. Bu sezon her deplasman maçında görüntümüz aynıydı. Dışarıya çıkınca bir haller oluyor takıma. Çok kolay teslim ediyoruz. Dışardaki 10 maçın 8’ini kaybetmiş, birini kazayla berabere bitirip, birini penaltı golüyle kazanabilmişiz. Kocaelispor tarihinde böyle rezil bir deplasman performansı yoktur. Televizyon karşısında utancımızdan yerin dibine girdik, bu takım Kocaelispor olamaz diye haykırmak istedik.

VERDİĞİ YANITLA ŞAŞIRTTI

Sonuç ne olursa olsun Mustafa Hoca bırakacaktı. Şampiyonluk yaşatmış bir teknik adam olarak güzel bitmesini, galibiyetle veda etmesini çok istedim ama futbolcular benim gibi düşünmüyordu demek ki. Soyunma odasında futbolcularla helalleştiği haberi geldi, ancak basın toplantısında istifadan söz etmeyince acaba mı diye düşünmeden edemedik. Neyse ki yayıncı kuruluşun röportajında camiaya veda etti, istifasını yönetime sunacağını söyledi. Spikerin “İstifanızı yönetim kabul edecek mi ?” sorusuna verdiği yanıt beni şaşırttı.

İSTİFA TEK TARAFLIYMIŞ

Sevgili Akçay, “İstifa tek taraflı müessesedir, bu benim kararım, kimse etki edemez” dedi. Ah be Mustafa Hocam, Menemen maçının ardından da futbolcularla helalleşmiş, istifanı sunduğun halde yönetim kabul etmedi diye geri dönmüştün. Keşke o gün istifanın tek taraflı olduğu gerçeğiyle hareket etseydin. Hadi devem ettin devre arası bıraksaydın. Ki, yönetimin senden istifanı istediğini biliyoruz. Süre istedin verdiler ama sonuç ortada. Kaybedilen zamana, puanlara yazık oldu.

NOKTA ATIŞ YAPMALIYIZ

Play-Off trenini kaçırdık gibi gözükse de, kan değişimi sonrasında iyi bir seriyle yeniden yukarıları yakalamak mümkündür. Tabi öncelikle kendimizi ateş hattından mümkün olduğunca uzak tutmamız, bu ligde devam edebilmeyi cebimize koymamız lazım. Bu noktada teknik direktör tercihinde nokta atış yapmak, takıma en uygun ismi göreve getirmek zorundayız. Mutlaka yönetimin çalışması vardır. Bir iki gün içinde isim netleşir. Umarım kan değişimi işe yarar, ayağa kalkarız.

Acımız, kaybımız büyük

Acı haberi dün sabah işe geldiğimde aldım. 10 gündür SEK Devlet Hastanesi’nde korona virüs nedeniyle entübe edilen Emin Saka ağabey Azrail’le mücadelesini kaybetmiş. Oğlu Sadık ile konuştum. Sabah ezanlar okunurken son nefesini vermiş Emin Ağabey. Hem de biz Müslümanlar için en hayırlı günde. Cuma namazını müteakip de son yolculuğuna uğurlandı. Bildiğim kadarıyla bütün kulluk görevlerini samimi bir şekilde yerine getiren, iyilikte yarışan, kalp gözü ardına kadar açık çok güzel bir insandı. Hani kalbinin güzelliği insanın yüzüne yansır derler ya, tam öyleydi. Nur yüzlü bir insandı.

BABA OĞUL GİBİ YAKINLAŞTIK

Emin Ağabey Kocaelispor’un kuruluşunda ciddi emek vermiş bir isimdi. Logoyu, başka anlamda armayı çizen oydu. Onun Yeşil-Siyahlı renklere aşkı çok farklıydı. İzmit Belediyesi’nde uzun yıllar Otobüs İşletme Müdürlüğü başta olmak üzere üst düzey yöneticilik yaptı. Geniş bir çevreye sahip, çok sevilen bir insandı. Emeklilik sonrasında hanımın köyü Balaban’da ev yapıp yerleşti. Eşiyle birlikte mutlu bir hayat sürüyordu. Emin Ağabeyi biliyordum da, çok samimi değildik. Son yıllarda baba oğul gibi yakınlaştık birbirimize. Her Cuma mutlaka telefonla görüşürdük. Genellikle benden önce davranıp arardı. Mahcubiyetle açardım telefonu.

TEMMUZDA ZİYARET ETMİŞTİK

Geçen temmuz ayında sevgili Gökhan Terci kardeşimle ziyaretine gitmiştik. Kapıda tüm samimiyetiyle, güler yüzüyle karşılamıştı bizi. Birbirimizi görünce öyle bir kucaklaştık ki, pandemi mesafe falan hiç aklımıza gelmedi. Gülseri annemizin ikram ettiği harika tatlı eşliğinde koyu bir sohbete tutuştuk, ayrılırken en kısa sürede yeniden buluşmayı diledik. Meğerse yüz yüze son görüşmemiş olmuş. Ziyaretimizde söz almıştım kendisinden, bir TV programına konuk alacaktım. O gün bugün derken olmadı, gelecek nesillere o tarihi kaydı bırakmak nasip değilmiş.

EMİN SAKA UNUTULMAYACAK

Acımız, kaybımız büyük. En yakınımı kaybetmiş gibi çok üzgünüm.  Şairin dediği gibi Emin Ağabey hoş bir hoş seda bırakarak bu fani dünyadan ebedi aleme göçtü.  İyi bir insan olduğuna şahitlik ederim, varsa hakkım sonuna kadar helaldir.  Sonuçta kuruluşta emeği olan, Kocaelispor’un armasını, logosunu çizen insan. İnşallah dünya döndükçe Kocaelispor kuruluş logosuyla varlığını sürdürecek, Emin Saka ağabey unutulmayacaktır. Öncelikle hayat arkadaşı Gülseri annemiz ve çocukları, ailesi olmak üzere tüm sevenlerine, Kocaelispor camiasına sabır diliyorum. Allah nurlar içinde yatırsın, ebedi alemde peygamberimize komşu eylesin.

İnsanları kandırmayın!

Gerek haberlere, gerekse köşe yazılarının altına yapılan yorumları pür dikkat takip ederim. Kayda değer bir şey varsa değerlendiririm, atıp tutmaları güler geçerim. “Mehmet Yaşar merak edilen tüm soruları yanıtladı” haberimizin altına Sercü rumuzuyla bir yorum yapılmış. Dikkatimi çekti.

İŞTE SERCÜ’NÜN YORUMU

İşte o yorum:  “Dino:400 bin€, Omolo:200 bin€, Mandjeck:200 bin€, Cabezas:400 bin€, Korcan:2 milyon TL, Cisse:130 bin, Hasan Hatipoğlu:2 milyon TL, İlyas Kubilay Yavuz: 2.7 milyon TL, Benhur: 1.7 milyon TL, Mevlüt: 2 milyon TL, Perreria:180 bin €,Tisdell:100 bin€, Atilla Turan: 1.8 milyon TL, Mehmet Taş 1.7 Milyon TL, Alpay Çelebi: 1 milyon TL, Yiğit Ali:900 bin tl, Diogo:100 bin €” Sonra eklemiş: “Gidenlerden Yılmaz’ı, Mevlüt Çelik, İrfan Başaran, gelenlerden Rasheed, Mehmet Yılmaz, Samed Ali Kaya. Bunları saymıyorum bile! Yukarıdaki rakamların yarısı garanti paraları olsa sadece onlar ne kadar yapıyor hesaplayın. İnsanları kandırmayı bir kenara bırakın!!”

10 MİLYON FAZLA HESAPLAMIŞ

Kimdir bilemiyorum, keşke açık adını soyadı yazaydı. Bir gerçek bu işlerle yakından ilgili. En azından rakamların belli bir kısmı doğru. En önemli yanlışı Dino’da. 4 milyon Euro değil, 3.3 milyon Euro anlaşmıştık, kaçırmış demek ki. Örneğin Benhur’u ve Yiğitali’ye fazla yazmış. Toplamda 2 milyon dolayında bir sapma var. Önce bu bilgiyi aktarayım. Onur yazdığı rakamları tek tek topladığımda 41 milyon çıktı. 2 milyonu düşersek 39 milyon eder. Ancak hemen bir düzeltme yapalım. Yabancı futbolcularla bugünkünden değil sabit kur üzerinden anlaşma yapıldı.  Sabit kur 9.8 TL, yani 10 TL. Sabit kurdan hesabını yaparsanız tablodaki rakam 31 milyon TL’ye iniyor. Yani, Sercü’nün hesapladığının 10 milyon aşağısı.

MEHMET YAŞAR’IN DEDİĞİNE GELİR  

Yazmadıkları var, tek tek onları hesaplayamam ama yaklaşık 6-7 milyon diyelim, hadi 8 olsun!  Eder 38-39 milyon TL. Sevgili taraftarımızın kaçırdığı bir nokta daha var. Futbolcuların karşısına yazdığı rakamlar kimi yabancılar hariç tüm maçlarla oynamaları halinde geçerli. Futbolcularla yarısı garanti, yarısı maç başı anlaşılıyor. Örneğin Kubilay 20 maçın 5’inde oynamadı. Tüm maçlarda oynayabilen futbolcu yok zaten. Herkesin 3-5, 10 eksik maçı çıkar. Dolayısıyla bu eksik maçlar alacaklarından düşülür. Yeni kimse sözleşmesinde yazılan o paraları alamaz. Düşersen o rakamları, karşına Mehmet Yaşar’ın açıkladığı toplam futbolcu bütçesi çıkar.

Ben yönetimin avukatı değilim, yalakası hiç değilim ama doğru bilgi üzerinden yorum yapılmasını isterim. Kulaktan dolma bilgilerle atıp tutmak, insanları yanlışlar üzerinden itham etmek haksızlığın ötesinde günahtır. Umuyorum ki, bu detaylı açıklamayla seni ve senin gibileri ikna etmişimdir. Altını çiziyorum: Kocaelispor’da bu sezon futbolcu bütçesi sosyal medyada atıp tutulduğu, abartıldığı gibi 60-70 milyon değil, detaylı olarak aktardığım gibi en fazla yarısı kadardır. Sercü’nün dediği gibi insanları kandırmayı bir kenara bırakıp gerçekler üzerinden yorumlarımı yapalım.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrettin Albayrak - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

32

Hüseyin - İşlerin iyi gittiği zamanları hatırlayın takımın başında hep Turgay Karslı vardı. Hoca ne zaman iyileşti çöküş başladı

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 15:24
28

Karabük - Hayrettin albayrak kardeşim burda bir anket yap hangi hocayı istiyonuz diye inan en az 10 tane isim sayıcaklar ve birini seçsen diğerleri ben bunu demedimmi dicek böyle bir zihniyette türk futbolu ilerlermi asla özellikle kocaelide o yüzden hiç bişeye kızma allah beni cahil insanlardan korusun de

Yanıtla . 5Beğen . 5Beğenme 22 Ocak 12:49
30

Hayrettin Albayrak - @Karabük 28 nolu yoruma cevabı: Çok haklısın

Yanıtla . 1Beğen . 5Beğenme 22 Ocak 15:03
25

Paşalı.. - Kariyeri olan, karekterli bir hoca Sakaryaspor'u güzel futbolla yenerek takımı şampiyon yaptı, ama lig de bir türlü başarılı olamadı şanssızlıklar yaşadı yine de takıma verdiği emeğinden ötürü teşekkürler Allah yolunu açık etsin..

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 22 Ocak 12:24
29

Kar_ayaz - @Paşalı.. 25 nolu yoruma cevabı: Paşalı seni kutlarım.

Kişilerin hataları olabilir,şansızlıklarıda olabilir.

Hakaret etmeden yorum yapmak adamların işidir.

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 22 Ocak 14:09
23

Erciey - Futbolcular ayakta duramıyordu, topa vuracak halleri yoktu. Antreman yemedikleri belli, mental açıdan da bitik durumdalardı. Kaleci ismeti ayrı tutmuyorum o da dahil bu bitikliğe. Her maç hatalı gol yenir mi be kardeşim? Çağdaş atan yada Serkan Özbalta harici bi hoca gelirse işimiz çok zor.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 12:12
22

Karahan - Bu takımdan Ağlayarak giden ,haksızlığa uğrayan bizi o kötü günlerde hicbirzaman bırakmayıp bu günler taşıyan yürekli, karakterli, vicdanlı,futbolcu kardeşlerimiz vardıbonlarin ahi yerdeki kalacak dersiniz birileri çıkıp o kafeslerimizden helallik alsın yoksa daha beter oluruz şimdiki toplama ruhsuz oyuncularıda başta o SİYAHİ hanım evlatların kovun gitsin

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 12:05
21

izmitli - sayın hayrettin daha on gün önce yanındaydın ne çabuk saf degiştirdin demek siyaset böyle birşey batan gemiyi en çabuk terk et karşı tarafa geç onun davulunu çal

Yanıtla . 19Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 11:12
20

İmparator,e - EVET AYNEN.

Hocanın istifası medyada ve kamuoyunda hatrı sayılır ilgi ve alaka gördü.

Sayın Hayrettin Albayrak,

Yönetim ve hoca konusunda neden yalakalık yapıyor diye aylarca eleştirildi,

hakarete maruz kaldımı.

Evet kaldı.

En son hoca için ne demişti.

Hoca Samsun maçı son şansın.

Sayın Hayrettin Albayrak bunu yazmasaydı hoca gitmeyecekti.

Buda doğrumu,Evet doğru.

O zaman Hayrettin Albayrak ne diyorsa geneli doğrumudur.

Aynen buda doğru.

Ve an itibariyle Sayın yazara hiç bir yorumda Yalaka denmiyorsa.

Hayrettin Albayrak doğruyumu ancak gördü.

Yooooo,

Sayın yazar neyin ne olduğunu en başından beri görüyordu.

Gazetecilik herkese yaranmak değildir.

Gazetecilik günü kurtarmak değildir.

Gazetecilik fenomen olmak hiç değildir.

Gazetecilik okuyucunun gözü,kulağı ve bilgilendiricisi olmaktır.

Ve gazetecilik toplumu ayrıştırıcı değil,birleştirici olmaktır.

Netice.

Hayrettin Albayrak hata yağmazmı,tabiki yapar,

Kasıt yapmaz,kin yapmaz ve haramada asla bakmaz değil bakamaz bile.

Değer yargıları buna izin vermez.

Renklerde,

Ana renkler vardır,

Kırmızı,sarı ve mavi gibi.

Methiye yapmadım,bildiğimi ve emin olduğumu yazdım.

Hayrettin Albayrak ana renk gazetecidir.

Yanıtla . 2Beğen . 10Beğenme 22 Ocak 11:10
33

De Hele - @İmparator,e 20 nolu yoruma cevabı: Dediğin gibi,

sancılıların sayısı 7 oldu.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 16:23
27

Nokta - @İmparator,e 20 nolu yoruma cevabı: Bazılarına,

Doğrular sancılıdır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 12:47
26

Kasap - @İmparator,e 20 nolu yoruma cevabı: Hayrettin abi duayendir ona yalaka diyenler kıskananlardır

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 22 Ocak 12:46
19

Obhm4141 - Ya dalgamı geçiyorsunuz

Takım atağa kalkamıyor

Bitmis durumdayız şu an

2 orta saha

Cok saglam forvet lazim

Ligin sonuncusu bizden iyi top oynuyor

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 10:53
18

Ümit Yazicioglu - Gerçekten hatalardan ders alıp doğru işler yaptığınız da herşey yeniden başlar, siz doğru işler yapıldığını görüyormusunuz Hayrettin Bey ? Altyapı, Tesisler, Transfer politikası, v.b. saygilarimla

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 10:21
17

Pilot - Hocadan önce bu yönetim gitmeli siyaset ustu futboldan anlayan bi yönetim kurulmali takimi seven insanlara tepeden bakmayan egosu olmayan

Yönetim tesis edilmeden eski kocaelisporu mumla ararız hayrsttinbey sizde artik siyalerin ağzina bakarak yazi yazmayin lütfen eski spor yazari hayrettinbeyi bekliyoruz.

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 10:09
16

Black41 - bizim için lig işte şimdi başlıyor, yeni hoca yeni hava ve yukarılara hızla tırmanma vakti ;)

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 08:58
15

41 Hodri Meydan 41 - Ya Hayrettin abi ne gereksiz detaylara takılıyorsun bizde seni gerçekten bir kocaelispor aşığı sanar sana değer verip her programın izlerdik gerçekten..

Bırak siyasete dayalı gazeteciliği abi....

50 veya 40 milyon , Menemenspor 12 milyonluk takım oynadığı futbol ve durumu ortada bana kocaelisporun 1 tane iyi transferi ve bir tane sezon başından beri oynadığı 1 onurlu mücadelesinden bahset polyanacilikla buraya kadar oliyor malesef....

2.Serhan Gürkan faciası yaşıyoruz bakalım bu sene yeni hoca ile kaç transferle bitiricez ligi.....

Futbol siyasetle yönetilemez bunu hala öğrenemedik....

Bir şey öğrenmisiniz Tahir Başkan olmasa Tahir başkanda babasının parasını veriyordu zaten...

Gene senin benim param ...

Vermekte önemli değil takipte edeceksin başındaki adamlari iyi seçeceksin..

Neymiş efendim ceplerinden şu paraya harcamış yönetim bu fedakarlığı yapmış ...

Bana ne yaptıkları yanlış yönetmenin yanlış transfer ve kararların duygu sömürüsünu kocaelispor taraftarımız mı çekecek....

Yanıtla . 23Beğen . 4Beğenme 22 Ocak 08:53
14

Paşa - Tespitlerin çok doğru hayrettin abi 10 kişi kalmsakta değişen bir şey olmazdı haftalardan beri doğru dürüst top oynamıyoruz kan değişimi belki iyi gelir.Takımın başına da Samet aybaba veya Mehmet altıparmak olabilir bu tür hocalarla çıkış yakalayabiliriz

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 22 Ocak 08:51
12

Ozıı - Benim anlamıyorum 10 maçta 4 puan almışsın, takımın halı ortada milyonlar verip 0 katkı aldığın oyuncular var gözü olan görüyor kardeşim. Program yapıyorsun burda yazıyorsun çıkıp orda başarılı bir yönetim oldunu nasıl konuşuyorsunuz? Ya Mevlüt 2.3 milyon almış yarım sezonda gitmesini başarı olarak göstermeyi nasıl başarıyorsunuz ama yönetim ve Hayrettin Albayrak sizi tebrik ediyorum bunu herkes yapamaz.

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 08:30
11

Taraftar - Gizli şampiyon oynadı simitçiler simit yedi, futbolcuların onurlu savaşına karşı gelen kozmik güçler devreye girince hoca da önümüzü açmak için tek taraflı istifa etti çünkü önümüzdeki uçurumdan uzaya gidiliyor. Uzaydan çöp ihalesi bağlayan yönetim geri dönüşte 3 5 7 koordinatlarını kullandı ve çöp mekiğini izaydas yerine stada indirdi, 3 sene uzayda takılan yönetim birşeyler dedi ama kimse anlamadı. Türkçe den Türkçe'ye çeviri yapan spor yazarlarının 3 kişi 5 simit yedi açıklamasına bozulan tavukçu Necdet ise yeni tesislerin adını değiştirdi. Taraftar ise gol olmayınca maçın sonunda bilet parasını geri istedi.

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 06:49
10

Ahmet Demir - 7 yabancının parasını kim verecek simdi dino hariç yazik kaybedilen zamana paraya ve üzülen taraftara...

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 02:04
24

Gerçekler - @Ahmet Demir 10 nolu yoruma cevabı: Dino bu takıma ihanet etti, 2 haftada geçecek olan hastalığı 2 ay da geçmedi, neden acaba? Hiç düşündün mü?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 12:24
09

Apo - Yani Hayrettin bey gerçek olan Halkın parası peşkeş çekilmiş bu çöplere.Birde hesabı sadece transferler üzerinden yapma bunlara verilen pirim, vergiler, sigortalar,tesis,ve personel gideri ve bizim bilmediğimiz daha ne giderler parayı belediye veriyor diye bukadarda savruk olmayın.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 01:13
07

Demir - Bu adam gerçekten kafayı yemiş birde sanki latife yapıyor. Mra yönetim en az 10 hafta yollaycaktı suçlu yönetim ne oldu lafı

söyledi giderken istifa tek taraflı. Yönetim sizde bence gidin size göre degil bu işler. Ben olsam giderim siz bilirdiniz genede rezil oldunuz türkiyeye

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 00:50
06

Olcy - İsmet konusunda katilmiyorum cok acemi be abi topa cikiyor geri geliyor ters ayakta yakalaniyor nerde duracagini bilmiyor ptt de zor abi bu tip oyuncular burak suleymanda ayni son maclarda gorduk buragi bu ligde tutunamaz bunlar gercekci olalim prof oyuncu lazim

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 00:50
05

KÖRFEZLİ - bu saatten sonra takımın başına kim gelirse gelsin birşey değişmez çünkü takım tam bir çöp yığını çok geç kalındı çok yazık,

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 00:37
04

Yıkık Ceditli - Mustafa Denizli boşta.eski takıma iyi proje sunulursa gelir.önümüzdeki sezonda süper lige çıkarır bizi...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 00:29
03

Hakan - Birde yönetimi savunsanız nasıl olacak sayın albayrak yapılan transferleri çoğu berbat bunlara menajerlere verilen paralar dahil değil. Onlarda ekleyip bir daha hesaplar mısınız

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 00:26
02

Sercü - Hayrettin bey sana yalaka demedim. Büyüklerime saygım vardır. Fakat kelime oyunu yapılıyor. Futbolcu bütçesi diye. Ayrıca her oyuncuda maç başı yok. Bütçe içinde Galibiyet primleri. Teknik ekip maliyeti. Tesis gideri. Deplasman gideri. MENAJER ücretleri. Personel gideri. Sigorta gideri. Vergi gideri. Ve daha saymadığım bir çok gider var. Futbolcu giderinin SİZİN HESABINIZLA 30-35 milyon olduğu yerde yukarda yazdığım diğer giderlerle varsın sen hesapla bütçe ne oluyot. Bunlar elbet ortaya çıkar da seni yanlış bilgilendiriyorlar.

Yanıtla . 15Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 00:16
01

Fatih - Bu takımın seri yakalamasi en az 3 hafta sürer.Kolay değil o kadar.Giden gitti artık birbirimizi kandırmayalım.Koca bir enkaz var.Bu arada Engin başkana sorarmisiniz tesis ile ilgili süreç ne durumda bir de o tesise simdi kimin ismini vereceğiz?

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 00:10
13

İzmit Çocuğu - @Fatih 01 nolu yoruma cevabı: Tesls ola ki yapılırsa ismini dün vefat eden kalbi güzel kendi güzel Kocaelispor armasını çizen ve herkes tarafından sevilen siyasetle işi olmamış her daim doğruluk peşinde olmuş olan Emin Saka abimiz ismini verelim .

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 08:31

DAMPERLİ KAMYON ŞÖFÖRÜ ARANIYOR

MUNZUROĞLU HARFİYAT İzmit’te alt yapıda çalışacak TECRÜBELİ DAMPERLİ KAMYON ŞOFÖRÜ  Alınacaktır. Emeklide olabilir. Tel: 0 532 280 24 09-0 536 5...

MOBİLYA BOYACILARI ARANIYOR

MOBİLYA BOYACILARI Aranıyor Maaş+Sgk+ yemek+ İkramiye Eren Mobilya Tel: 0 532 671 81 36

DEVREN SATILIK SU BAYİLİĞİ

Faal durumda yüksek cirolu DEVREN SATILIK SU BAYİLİĞİ İzmit-Merkez Tel: 0 544 854 14 71

BAY FORKLİFT ELEMANI ARANMAKTADIR

ATİSAN AMBALAJ A.Ş. -Ford Otosan Fabrikasında taşeron olarak çalışan firmamızda çalıştırılmak üzere -Forklift Operatörlük belgesine sahip -25-50 ya...

AĞIR VASITA ŞOFÖRÜ ARANIYOR

Başiskele Kullar bölgesinde bulunan şantiyemize 12 ADET AĞIR VASITA (kırkayak) ŞOFÖRÜ alınacaktır. Yemek ve servis vardır. Yatılı kalmak isteyen perso...

ÖN MUHASEBE PERSONELİ ARANIYOR

Firmamız Bünyesinde Çalışacak Mikro Programına hakim Deneyimli Bayan ÖN MUHASEBE ELEMANI aranmaktadır. Başvuruların [email protected]

YÖNETİCİ ASİSTANI ARANIYOR

YÖNETİCİ ASİSTANI *Lisans mezunu, *En az 5 yıl Yönetici Asistanlığı veya sekreter pozisyonunda deneyimli, *MS Office Programlarına hakim, *Yazılı...

MİNİKÖŞK ELEMANLAR ARIYOR

Mini Köşk Köfte ve Izgara Salonunda dolgun ücretle çalışacak  KASAP, KASİYER, DENEYİMLİ GARSON, MOTORLU/MOTORSUZ KURYE VE ŞOFÖR arıyoruz.  Yemek ve...

USTA KALFA ALINACAKTIR

Kocaeli deki mobilya fabrikamıza USTA -KALFA alınacaktır servis vardır Tel: 0532 133 19 08

PERSONEL ALINACAKTIR

İzmit’ teki Metal Fabrikamıza GAZALTI VE ARGON KAYNAK USTASI ile TAŞLAMA YARDIMCI PERSONEL Alınacaktır Tel: 0532 133 19 08