AK Partili kadınların yeni projesi: “Mektup Kardeşliği”

Yılmaz, İl Kadın Kolları olarak yaptıkları çalışmaları anlattı, yeni projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.
Teşkilat Performans Sistemi’nde(TPS) ana kademe, gençlik kollarıyla birlikte geçmiş aylarda olduğu gibi bu ay da Türkiye birincisi olduklarını açıklayan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yılmaz, ilimizde 472 mahallede teşkilatlarının tamamının aktif olarak çalıştığını, bir ayda 300 faaliyet yaptıklarını, şehit aileleri ve gazileri ziyaret ettiklerini söyledi.

Yeni dönemde yeni projeleri hayata geçireceklerini belirten Yılmaz, yakın bir zamanda başlatacakları ‘Mektup Kardeşliği Projesi’ ile ilgili şu bilgileri verdi: 
“- Kardeş şehrimiz Mardin’in de aralarında bulunduğu Güneydoğu Anadolu bölgesindeki illerimizde ‘Mektup Kardeşliği Projemizi’ başlatıyoruz. Kocaeli Teşkilatları’na üye 114 bin kadın, bu illerdeki 114 bin kadın ile ‘Mektup Kardeşi’ olacak. Mektuplaşmanın dışında biz bu illere gidip, ziyaret edeceğiz; kadın kardeşlerimizi ilimize davet edeceğiz. Kardeşlik köprüsü hep sağlam kalacak. Başlatacağımız bu proje ile hem teşkilatlarımıza hem de Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz.” 

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, kadınların sosyal, siyasal alanlarda yer alması gerektiğini belirtti; “Çalışan ve ev hanımlarının tamamına dokunmak istiyoruz. Bununla ilgili projeler hazırlıyoruz, en kısa zamanda bu projemizi de hayata geçireceğiz.” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4379365/ak-partili-kadinlarin-yeni-projesi-mektup-kardesligi