Yolu, çok güzel olacak

Kartepe’nin Yürüyüş

Önceki gün kurmayları ile yürüyüş yolunun Kartepe sınırları içinde kalan 3. etap çalışmalarını yerinde inceleyen Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'a Kocaeli Büyükşehir Beldiyesi yetkilileri ile yüklenici firma temsilcileri de eşlik etti. Başkan Karabalık, yürüyüş yolu tamamlandığında İzmit'ten başlayıp Kartepe'yi de kapsayan 17,5 kilometrelik kesintisiz bir yürüyüş yoluna kavuşacağını hatırlattı. Çalışma yapan ekipler Köseköy alt geçidi ile eski devlet demiryolları arasındaki bölgeyi kapsayan 3. etapta betonlama çalışmalarından sonra ağaçlandırma ve asfalt atma çalışmalarına geçileceğini ifade ettiler.

Değeri Artacak

Başkan Karabalık, “Yürüyüş yolu üzerinde yapılan düzenlemeler tamamlandığında Kartepe'nin Tepecik ve İstasyon Mahalleleri'nin değeri artacak. Ağaç ve çiçeklerle yeşile bürünecek yolun üzerine halkın dinlenmek için kullanabileceği oturma grupları, spor amaçlı fitness alanları, basketbol sahası ve çocuk oyun sahaları yerleştirilecek. Bu yapılanlarla ilçemizin güzelliğine güzellik katılacak. Kartepe gençleri bu spor alanlarında spor yapma imkanı bulurken onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmuş olacağız. Ailelerde gönül rahatlığında dinlenme alanlarında nefes alabilecekler, günün yorgunluğunu atabilecekler” dedi.

En İyi Yol

Türkiye'nin en iyi yürüyüş yolu olacağını ifade eden Başkan Karabalık, “Burada 3 fonksiyonlu bir güzergah olacak. Dileyen yürüyüş yolunda yürürken, isteyen bisikletleri ile bisiklet yolunda gezintiye çıkacak ve arzu edenlerde koşu parkurunda (sentetik halı) sağlıklı kalmak için ter atabilecek. Yürüyüş yolu güzergahındaki binalarında estetik görüntüsüne kavuşturulması ile Kartepe'de güzelliklere bir yenisini daha vatandaşımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız “dedi.

İkna Etti

İncelemeleri sırasında yolun kesintisiz olması için mevcutta bulunan trafik geçitini 150 metre aşağıdaki kavşağa almak istediklerini halka anlatan Başkan Karabalık, Tepecik Mahalle Muhtarı Saim Türker ve mahalle sakinlerinden Hasan Çalışkan ile Hayrettin Kaval'ı da ikna etti. Başkan Karabalık, “Bu güzelliği gelin bölmeyelim. Yürüyüş yolu içinden araç trafiğine müsaade etmeyelim. 150 metre aşağıdaki kavşaktan araçlar geçsin. Bu konuda herkesi aydınlatalım ve fikir birliğine varalım. İleride bir sıkıntı olursa durumu tekrar değerlendiririz” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4382945/yolu-cok-guzel-olacak