Halk Ekmek 7 ilçede

Nisan ayında 7 ilçede başlaması planlanan halk ekmek satışı için Derince’de 5, Dilovası’nda 5, Kandıra’da 1, Kartepe’de, Başiskele’de 5, Karamürsel’de 2, Gölcük’te ise 6 noktada halk ekmek satışı yapılacak. Büyükşehir Belediyesi satış noktası olan moboların alımı için ihale sürecini başlattı. Mobo alımı yapıldıktan sonra ekmek satışının da Nisan ayında başlaması bekleniyor.

İZMİT’TE SATIŞ NOKTASI 18 OLDU

Fırıncılar Odası ilçelerde ihtiyaca göre halk ekmek noktalarını çoğaltabilecek. Daha önce İzmit’te Yahya Kaptan, Yeni Cuma, Bağçeşme, Dünya Bankası, Sanayi, Gültepe, Kuruçeşme, Anıtpark, Alikahya Merkez, Yeşilova Zeki Aktan Parkı, Yenişehir Mimar Sinan, Tavşantepe Barış Parkı, Topçular Şeref Meydanı, Serdar ve Karadenizliler Mahallelerinde halk ekmek satışı başlamıştı. Şimdi ihtiyaç üzerine Nisan ayında İzmit’te 3 noktada daha satış başlayacak ve böylece İzmit’te satış noktası sayısı 18’e çıkacak.

BAĞÇEŞME’DE SATIŞ BİTİRİLECEK

İzmit halk ekmek satış noktalarına iki yeni yer eklenecek. Mevcut noktalardan Bağçeşme’de günlük ekmek satışı 100’ü geçmediği için buradaki mobo alınarak Tüysüzler’e yerleştirilecek. İzmit’te günlük 10-12 bin arasında satılan halk ekmek satışının, 7 ilçede satışın başlaması ile 25 bine, İzmit ve 7 ilçedeki satış noktaları ile birlikte zamanla 50 bine çıkması bekleniyor. Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, bir ilçede üretilen halk ekmeğin diğer ilçelere dağıtılmayacağının altını çizdi.

7 İLÇEDE HALK EKMEK SATIŞ NOKTALARI

DERİNCE

Çenedağ Mahallesi Gaffar Okkan/Engin Caddesi, Çınarlı Mahallesi Nihat Erim Caddesi, Derince Kent Meydanı, Sırrıpaşa Mahallesi Uzunoğlu Sokak, Dumlupınar Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Parkı.

DİLOVASI

Orhangazi, Mimar Sinan Caddesi ve Çok Programlı Lisesi karşısı, Diliskelesi, Namık Kemal Parkı, Necmettin Erbakan Parkı.

KANDIRA

Çarşı Garaj Caddesi Otobüs Terminali karşısı.

KARTEPE

Emekevler, Ataevler, İstasyon Meşelik Parkı, Fatih Sultan Mehmet, Ataşehir.

BAŞİSKELE

Yeniköy, Bahçecik Yeşilkent, Barbaros, Yaylacık, Vezirçiftliği.

GÖLCÜK

Değirmendere, Yunus Emre, Düzağaç, Yenimahalle, Gölcük- Amiral Sağlam Caddesi, Kavaklı.

KARAMÜRSEL

Karamürsel Sahil Balık Adası önü, Terminal içi.

İZMİT

Yuvam Akarca, Ayazma, Tüysüzler, Yahya Kaptan, Yeni Cuma, Bağçeşme, Dünya Bankası, Sanayi, Gültepe, Kuruçeşme, Anıtpark, Alikahya Merkez, Yeşilova Zeki Aktan Parkı, Yenişehir Mimar Sinan, Tavşantepe Barış Parkı, Topçular Şeref Meydanı, Serdar, Karadenizliler.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4385560/halk-ekmek-7-ilcede