Hereke Yıldız, Altınova’ya çarpıldı

İlk yarısı 2-1 geçilen maç 4-1 sona erdi. Kırmızı-Yeşilli ekibimiz bolca oyuncu değişikliğine giderken, bu hafta içi Türkiye Kupası sınavına çıkacak olan ev sahibi takım maça çok asıldı.

4-1 MAĞLUP OLDU 

BAL temsilcilerimizden Hereke Yıldızspor önceki gün aynı ligde yer aldığı Altınovaspor ile oynadığı hazırlık maçını farklı skorla kaybetti. Altınova’da oynanan maçın ilk yarısında ev sahibi takım oldukça üstündü. 23 ve 40’ncu dakikalarda kalesinde iki gol gören temsilcimiz devre biterken İsmail ile farkı bire indirdi. İlk yarı 2-1 bitti. Maçın ikinci yarısında Hereke Yıldızspor teknik sorumlusu Yusuf Örengül takımı büyük oranda değiştirdi. Ev sahibi takım ise ideal kadrosuyla sahada kaldı. Bu yarıda da oyunun hakimi Altınovaspor’du. 50 ve 65’te iki gol daha bulan ev sahibi takım sahadan 4-1 galip ayrıldı.

ÖRENGÜL ÖNEMSEMİYOR 

Hereke Yıldızspor teknik sorumlusu Örengül maçla ilgili olarak, “Altınovaspor bu hafta içinde Türkiye Kupası maçına çıkacak. Bizden çok daha hazır durumdaydı. İdeal kadroyla oynadılar ve maça asıldılar. Biz ise bu maça hazırlık olarak baktık, kazanmak gibi bir düşünce içerisinde değildik. Denediğim iki oyuncu vardı. Skora takılıp kalmıyorum, oynadığımız her hazırlık maçı bize bir şeyler kazandırıyor, ben ona bakıyorum” dedi. Hereke Yıldız hazırlık maçlarına serisine bu hafta da devam edecek. Perşembe günü Çayırovaspor ile oynayacak Kırmızı-Yeşilli takım cuma günü de Adapazarıspor karşısına çıkacak.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4388646/hereke-yildiz-altinovaya-carpildi