Pirelli’nin 40 yıllık çalışanı Muhittin Kızıler emekli oldu

Türk Pirelli’de 20-40 yıl arası başarıyla görev yapan 10 işçi ve 2 memur için işletmede emeklilik töreni düzenlendi. Türk Pirelli Fabrika Müdürü Hakan Yalnız, emekli olanlara plaket takdim ederken, yaptığı konuşmada, ‘’Bugün başarı ile görev yapan ve emekliliğe hak kazanan arkadaşlarımızı törenle uğurluyoruz. Şirketimize katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyor, yeni yaşamlarında aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu olmalarını diliyorum. Bugün emekli olanlar arasında 40 yıldır başarıyla hizmet eden Personel Direktörümüz Muhittin Kızıler de yer alıyor. Tecrübesiyle bize her zaman yol gösteren,örnek olan Muhittin Kızıler’in yeri kolay doldurulamaz. Kendisine teşekkür ediyor ve kendisine mutluluklar diliyorum’’ dedi.

DANIŞMAN OLARAK GÖREV YAPACAK

Lastik İş Genel Başkanı Abdullah Karacan da törendeki konuşmasında şunları söyledi:

“Ben sendikacılığa işyeri temsilcisi olarak başladım ve çeşitli kademelerden sonra genel başkanlık nasip oldu. Görev yaptığım süreler içerisinde ben ağabey olarak gördüğüm Muhittin Kızıler ile birçok önemli karara imza attık. Kendisi her zaman örnek aldığımız ve işini en iyi şekilde yapmaya çalışan birisidir. Yeri kolay kolay doldurulamaz. Ayrıca danışman olarak görev yapacağı için çok sevinçliyim. Muhittin Kızıler ve tüm emekli olan arkadaşlarıma emeklilik hayatlarında aileleri ile güzel günler diliyorum.’’

Emekli olan Personel Direktörü Muhittin Kızıler de konuşmasında, “Görev yaptığım 40 yıl içerisinde 80’inci emeklilik törenine bugün katılıyorum ve bu törende ben de emekli oluyorum. Görev yaptığım süre içerisinde çok önemli deneyimlerim oldu. Arkadaşlarımızın söylediği gibi birçok önemli ve zor kararlara imza attık. Burada bulunan arkadaşlarım ve daha önce emekli olan arkadaşlarımla çok güzel günler geçirdim. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Türk Pirelli emeklileri:

İŞÇİ: Ercan Katak(Banbury), Gökhan Özgü, Nail Altınay(Rally), Faris Şen, Mehmet Ali Gödek, Ünal Burak(Oto), Mustafa Dede, Ayhan Aydoğdu, İzzet Uludağ, İsmail Yılgın(Kamyon).

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4393770/pirellinin-40-yillik-calisani-muhittin-kiziler-emekli-oldu