Kartepe'de pazar değişiklikleri belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan karar sonrasında Covid-19 önlemleri kapsamında 30 Nisan saat 24.00 ile 3 Mayıs saat 24.00 arasında Büyükşehir statüsündeki 30 ilde 3 gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

PAZARLAR PERŞEMBE GÜNÜ KURULACAK

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından İçişleri Bakanlığı genelgesine uygun olarak pazar yerlerinde gereken önlemleri alırken, kurulan pazar günlerinde düzenlemeye gitti.

Buna göre;

Cuma günü Çepni Mahallesi Mesudiye Caddesi’nde kurulan Suadiye Semt Pazarı, Eşme Mahallesi Bağdat Caddesi’nde kurulan Eşme Semt Pazarı, Ertuğrul Gazi Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde kurulan Ertuğrul Gazi Mah. Semt Pazarı ile Cumartesi günü Köseköy Merkez Atatürk Caddesi’nde kurulan Köseköy Merkez Semt Pazarı Perşembe günü tezgah açacaklar.

PAZARTESİ GÜNÜ KURULACAK PAZARLAR

Pazar günü Ataşehir Mahallesi İzmit Caddesi yanında kurulan Ataşehir Pazarı ile Çınarlı Mahallesi Sapanca yolu Caddesi’nde kurulan Maşukiye Semt Pazarı Pazartesi günü kurulacak.

MARKET, BAKKAL VE MANAVLARA DÜZENLEME

Öte yandan sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla; Ramazan Ayı münasebetiyle, sokağa çıkma kısıtlamasının öncesinde 30 Nisan Perşembe günü market, bakkal ve manavların çalışma saatleri 08.00-23.00 olarak belirlendi.

CUMA GÜNÜ MARKETLERE KISITLAMA

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 1 Mayıs Cuma günü market, bakkal ve manavlar 09.00-14.00 saatleri arasında hizmet verecek. 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında vatandaşların sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Vatandaşlar araç kullanmadan zorunlu ihtiyaçlarını giderebilecekler. Engelliler araçlarını kullanabilecekler. Evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı işyerleri hizmet vermeye devam edecek. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgenin diğer uygulamaları Covid-19 önlemleri tedbirlerinde alınan kararlara göre devam edecek.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4400015/kartepede-pazar-degisiklikleri-belli-oldu