İzmit’in EDS talebine ret

STRATEJİK PLAN GÜNDEME GELİYOR

Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı 10 Ekim Perşembe günü Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın başkanlığında yapılacak toplantıda 69 gündem maddesi üzerinde görüşme yapılacak. Büyükşehir Belediyesi 2020 yılı Stratejik Planı ve 2020 yılı gelir tarifesinin görüşüleceği toplantıda önemli gündem maddeleri görüşülecek.

AYAZ VE NUPELDA’NIN İSMİ YAŞATILACAK

Belediye meclisinde 15 Temmuz’da Tunceli Ovacık ilçesi Bilgeç köyü Çakıryayla mezrasında teröristler tarafından tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi üzerine yaşamını yitiren Nupelda Güloğlu ve Ayaz Güloğlu adına park yapımı ele alınacak. Ovacık Çakmaklı Köyü’nde yapılacak olan parka iki kardeşin ismi verilecek. Büyükşehir, parkı İl Özel İdaresi üzerinden yapacak.

10 MİLYONLUK YATIRIM

Büyükşehir Belediyesi daha önce 6’ıncı sınıf öğrencilerine verilen tablet bilgisayar yerine okullara Kodlama Atölyeleri Projesini hayata geçirmek için meclisten Başkan Büyükakın’a yetki verilecek. Büyükşehir yılda 10 milyon yatırım ile saha çalışmasında Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile tespit edilen, fiziki ve öğretmen koşulları yeterli olan okullara kodlama atölyesi yapılacak. Her yıl 60 ile 90 arasında okula atölye açmayı planlayan Büyükşehir’in çalışması 2023 yerel seçimlerine kadar devam edecek.

BÜTÜNCÜL PROJE OLSUN

Eylül ayı meclis toplantısında İzmit Belediyesi tarafından ilçe sınırlarında Elektronik Denetim Sistemi (EDS) kurulması ile ilgili talep komisyonda ret edildi. Ulaşım ve Hukuk Komisyonu tarafından yapılan inceleme İzmit’in talebini Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde yaptığı çalışma nedeniyle ret edildi. EDS sisteminin tek elden toplanması ve yürütülmesi amacı ile Büyükşehir’in çalışmasının bitmesinin beklenmesi istendi. Konu ile ilgili mecliste daha detaylı bilgi verilmesi bekleniyor.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4402758/izmitin-eds-talebine-ret