Osman Seymenbaşı: “Şoför peşimden inip tekme atmasa, konu kapanacaktı”

Böyle bir işe karıştığı için üzüntü duyduğunu belirten Seymenbaşı, araç sürücüsünün tahriğinden söz etti, “Araçtan indikten sonra peşimden gelip, bana tekme atmasa böyle olmayacaktı. Kendimi savunmak zorunda kaldım” dedi.

KAMERADA HERŞEY GÖZÜKÜYOR

41 J 0488 plakalı Sezer Yıldız’ın kullandığı şehir içi otobüsüne Yenicuma Durağı’ndan bindiğini belirten Cengiz Topel Havalimanı’ndan emekli Sivil Memur Osman Seymenbaşı, yaşananları şöyle anlattı:

“-Minibüse binerken gideceğim güzergahtan geçip geçmediğini sordum. Geçtiğini söyledi, Bunun üzerine araca bindim. Zira, ayağımda platin var. Pek fazla yürümek istemiyorum.  Araç, ineceğim yerden geçmeyince tepki gösterdim. Karşılıklı hakaretler oldu. Sonra araçtan indim. İndikten sonra şoför arkamdan gelip, bana saldırdı. Ben de korkutmak amacıyla, cebimde bulunan çakıyı çıkarttım, salladım. Göğüs kısmında kesik oluşmuş. İki dikiş atılmış.

Eğer, şoför peşimden gelmese, bana tekme atmasa konu orada kapanacaktı. Beni tahrik etti. Ben küfür etmedim. Savcılığa çıkmadan serbest bırakıldım. Araçtaki kamerada nelerin olduğu net gözüküyor. Olayın basına yansımasıyla, en çok çocuklarıma ve torunlarıma karşı mahcup oldum. Yüzlerine bakamıyorum.”

ÖZTÜRK: “GÜZERGAHLAR PROBLEMLİ”

İzmit 5 Nolu Şehir İçi Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Hasan Öztürk, yaşanan olayın tatsız, üzücü olduğunu belirtti. Öztürk, şoför Sezer Yıldız’ın tedavisinin sürdüğünü belirtti, hayati bir tehlikesinin olmadığını söyledi.

Hasan Öztürk, tramvay hattı çalışması nedeniyle yolların, güzergahların problemli olduğunu, trafiğin çekilmez bir hal aldığını söyledi. Öztürk, “Araç sürücülerinin normal güzergahlarını takip etme gibi şansları yok. Yollar kapandığı için şoför arkadaşlar başka gidecek yol bulmak zorunda. Zaman zaman bu gibi tartışmalar yaşanıyor” dedi. Öztürk, kentin doğusunda problemin daha da fazla olduğunu belirtti, şunları söyledi:

“-Emniyet yetkilileri ve belediye yetkililerinden Ulaşım Dairesi’nden bu araçların çalışacak oldukları güzergahlarda en azından düzenleme yapıldığı zaman, trafik denetlemesi yapılmasını istiyoruz. Bekirdere-Yeşilova arasında bir sıra değil, iki sıra sağlı sollu park yapıldığı zaman, yok olan trafiği daha da çıkılmaz hale getiriyor. Bunu üzerine basa basa söylüyoruz. Vatandaş 10 dakikada gideceği yolu bir saatte gidiyor. Çalışan personel 3-4 saat direksiyonda duruyor. Lütfen bu park olayını kaldıralım. Özel araçlarla giden vatandaşlar da rahat nefes alsın. Bu yollara bir an önce neşter vurulsun. Böyle devam ederse şehir içi taşımacıları olarak bazı eylem planlarımız olmak zorunda. Sesimizi çıkarmadığımız sürece vatandaştan azar işitiyoruz. Bir yol açılıyor. Başka yerden haber geliyor şu yol kapanmış. Yollarımız perişan vaziyette.”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4408071/osman-seymenbasi-sofor-pesimden-inip-tekme-atmasa-konu-kapanacakti