Civelek’ten hem davetiye hem veda

İl Başkan Yardımcıları Halit Çokan Adem Koç, Mehmet İpşiroğlu, Mehmet Öztürk ve Orhan Barış ile ilk olarak Türk-İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar’dan başlayan AKP İl Başkanı Civelek, hem kongrede daveti yaptığını hem de veda ziyaretine geldiğini söyledi. Civelek, “ Milletin umudu sadece AKP’de başka bir yerden umudu yok. Çünkü; onlara güven yok.” dedi.

Türk-İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar,” İl Başkanlığı süresince katkı sağladığınız sağlayamadığınız zamanlar oldu Kocaeli için güzel işler yaptınız. Kongrenize katılacağız.” dedi. Uyar, Çam fidanlı davetiye için, “ Siz geldikten sonra yeşiller daha yeşil oldu. Herkese örnek olsun.” dedi.  Uyar, “7 düvelle savaşan siyasi irade var. Bu siyaset sorunları çözemezse bir daha hiçbir zaman çözülemez. Unutulmuş haklarımızı sizin iktidarınız döneminde kazandık. Bunlar unutulmayacak. Ancak işçi kesiminin sıkıntıları var; örgütlenmeye ihtiyacımız var. Taşeron ve 4-C’lerin beklentileri var. Çalışanların hak ve menfaatlerinde daha güzel olunması beklentisi var.” diye konuştu.

AKP heyeti daha sonra aynı binada bulunan Tek Gıda-İş Sendikası Başkanı Ali Bostan’ı ziyaret edip davetiye verdi. Ziyaretten onur duyduklarını belirten Bostan, örgütlenmede ciddi sıkıntılar yaşıyoruz; ciddi yaptırımların olmasını istiyoruz. Örgütlendiği için işinden olanlar oluyor; bir sendikaya üye olduğu için işten kolayca işten atılmamalıdır.” dedi.

CİVELEK’LE ÜNLÜ BİRBİRİNİ DAVET ETTİ

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, sendika ziyaretleri sırasında MHP İl Başkanlığı’na ziyaret etti. Civelek, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’ye davetiye verip, 7 Şubat’ta il kongresine davet ederken, Ünlü’de Civelek’e 1 Şubat’ta yapacakları kongreye davet etti. Civelek, “MHP İl Başkanımızı kongremize davet ediyoruz; gelirlerse onur duyarız. Biz kongrelerine gideceğiz.” dedi. Ünlü’de İl Başkanı seçilmesi halinde AKP kongresine gideceğini söyledi.

Samimi bir ortamda gerçekleyen ziyarette karşılıklı espriler yapıldı. Civelek, gazeteler yoluyla birbirlerine epey gider yaptıklarını söyledi. İlimizde seviyeli siyasetle güzel işler yapıldığını belirten Ünlü, “1 Şubat’ta seviyeli il kongresi yapacağız. Sandıktan çıkıp yolumuza devam edeceğiz." dedi. Civelek, Kocaeli’nin nüfusunun artmasıyla milletvekili sayısının 12’ye çıkabileceğini, AKP’nin de en az 8 milletvekili çıkaracağını iddiasında bulundu.

MHP İl Başkanı Ünlü,  geçtiğimiz seçimde aldıkları 150 bin oyu 7 Haziran seçimlerinde 400 bine çıkaracaklarını iddia etti “ Parti içi sıkıntılar nedeniyle planımızı uygulayamadık 9 seçimde yenildik; kendimizi sorguladık, oyumuzu artırmanın yolunu bulduk. Planımızı uygulayıp oyumuzu 400 bine çıkaracağız. AKP’nin şifresini çözdük.” dedi. Civelek, Ünlü’nün iddiası için, “ Bizim değil, milletin şifresini çözün. Bizde şifre çok.Aramızda fark var; sizin cebinizde delege var. Bizde sandık listesi var. Bizim oyumuz, milletin elinde. Biz güçlü muhalefet olmasını istiyoruz.” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4411742/civelekten-hem-davetiye-hem-veda