9 genç daha avukat oldu

Stajlarını başarıyla tamamlayan; Şaban Atalar, Dilara Arslan, Arzu Yayla, Sevgi Yüce, Esra Gündüz, Bircan Kara, Halim Burak Mete, Aybike Onat ve Selma Kırıcı’nın yemin törenine; Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, yönetim kurulu üyeleri, genç avukatların aileleri ve meslektaşları katıldı. Genç üyeleriyle her geçen gün büyüyüp, güçlenen Türkiye’nin 9’uncu büyük barosu konumunda bulunan Kocaeli Barosuna yeni katılan üyelerle birlikte kayıtlı üye sayısı da 1776 oldu.

Yemin ve ruhsat töreninde konuşma yapan Kocaeli Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, baroya katılan genç avukatların eğitimlerini tamamlamaları için büyük emek ve özveri gösteren, onları yetiştiren ailelere teşekkür etti. Yeni katılımlar ile Kocaeli Barosu’nun daha da büyüyüp, güçlendiğini belirten Baro Başkanı Av. Candemir, aralarına katılan genç avukatların; yargının kurucu unsuru olan bağımsız savunmayı serbestçe temsil eden avukatlara yasaların verdiği hak ve yetkileri kullanmaya, fiilen avukatlık mesleğini icra etmeye başlayacaklarını söyledi.

Avukatların hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının ve adil yargılanma hakkının teminatı olduğu kadar demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerinin teminatı olduğunu ifade eden Av. Candemir, “Son yıllarda ülkemizde yaşanan hukuka aykırı uygulama örnekleri hukuk devletinin ekmek, su kadar gerekli ve zorunlu olduğunu göstermiştir. Kocaeli Barosu olarak hukuk devleti, demokrasi, hukukun evrensel değerleri, temel hak ve özgürlükler için aramıza katılan genç meslektaşlarımız ile daha da güçlü bir şekilde mücadele edeceğimize dair inancımı tamdır.” dedi.

1-AV. ŞABAN ATALAR: 1995 Şalpazarı doğumlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Atalar’a stajını yanında yaptığı Av. Fatih Dişçi cübbesini giydirdi. Baro Başkanı Av. Candemir de ruhsatnamesini verdi.

2-AV. AYBİKE ONAT: 1997 İzmit doğumlu, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Onat’a stajını yanında yaptığı Av. Şura Alemdar ve Av. Öznur Fırat Sağır cübbesini giydirdi. Baro Başkanı Av. Candemir de ruhsatnamesini verdi.

3-AV. DİLARA ARSLAN: 1995 İzmit doğumlu, Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Arslan’a stajını yanında yaptığı Av. Ersayın Işık, Av. Erdinç Işık ve Av. Emine Işık giydirdi. Baro Başkanı Av. Candemir de ruhsatnamesini verdi.

4-AV. ARZU YAYLA: 1995 Körfez doğumlu, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Yayla’ya stajını yanında yaptığı Av. Önder Özoğlu cübbesini giydirdi. Baro Başkanı Av. Candemir de ruhsatnamesini verdi.

5-AV. SEVGİ YÜCE: 1995 Çankaya doğumlu, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Yüce’ye, stajını yanında yaptığı Av. Onur Güneri ve Av. Can Altun cübbesini giydirdi. Bara Başkanı Av. Candemir de ruhsatnamesini verdi.

6-AV. ESRA GÜNDÜZ: 1995 Kandıra doğumlu, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Gündüz’e, stajını yanında yaptığı Av. Esma Şengüler cübbesini giydirdi. Baro Başkanı Av. Candemir de ruhsatnamesini verdi.

7-AV. BİRCAN KARA: 1990 Gölcük doğumlu, Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Kara, stajını Av. İsmet Özkan’ın yanında yaptı, cübbesini Av. Gülhanım Kara giydirdi. Baro Başkanı Av. Candemir de ruhsatnamesini verdi.

8-AV.HALİM BURAK METE: 1995 Muradiye doğumlu, İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Mete’ye, stajını yanında yaptığı Av. Tamer Ejderoğlu cübbesini giydirdi. Baro Başkanı Av. Candemir de ruhsatnamesini verdi.

9- AV. SELMA KIRICI: 1978 Üsküdar doğumlu, Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Kırıcı’ya stajını yanında yaptığı Av. Kader Metilli cübbesini giydirdi. Baro Başkanı Av. Candemir de ruhsatnamesini verdi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4413478/9-genc-daha-avukat-oldu