CHP İl Yönetim Kurulu’na yedekten 5 kişi katıldı

CHP İl yönetim kurulundan İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Semra Başlak, Asude Fırat Özkan, Müzeyyen Topçu Tan, milletvekili adayı olduğu için Faize Karakuş’tan özel nedenle görevlerinden ayrılmıştı. İstifa eden 5 kişinin yerine cinsiyet kotası da uygulanarak yedekten 5’ü kadın 5 kişi davet edildi. CHP İl Yönetim Kurulu asil üyesi olan Sibel Batkin(Ev Hanımı), Belgin Sarper(Ev Hanımı), Selda Mican(Esnaf), Canan Erkan(Emekli), Ercan Balseçen(İşçi), yapılan Cihat Altınyuva başkanlığındaki CHP İl Yönetim Kurulu’nun toplantısına ilk kez katıldı. Bir süredir 20 kişiyle toplantı yapan CHP İl yönetimi 25 kişiyle toplanmaya başladı. İl Başkanı olduktan sonra Cihat Altınyuva’dan boşalan İl Sekreterliği için önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda yönetim kendi içinde seçim yaparak İl Sekreterini seçecek.


KOALİSYONLARDAN KORKMAMAK LAZIM 

Altınyuva, Yunanistan seçimlerinde çıkan sonuçla ilgili olarak, “Demokrasi kapımızda, sıra bizde. 7 Haziran seçimlerinde yakınımızdaki rüzgarın ülkemizde de esmesini sağlayacağız. Koalisyonlardan korkmamak lazım” dedi. Altınyuva eğitimle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı, “Eğitimin halinin içler acısı; eğitim sistemi çöktü. Başarı yüzdesi çok düştü; başarısızlık anne-babaların suçu değil. Aileler, çocuklarına destek vermelidir. Okul kayıt sistemini de ellerini yüzlerine bulaştırdılar. Okul çevrelerinden geçmeleri bile sakıncalı olan başarısız kişileri okul yöneticisi yaptılar. Bunların yönettiği eğitimden hayır gelmez.”


KOCAELİSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞU İÇİN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ 

Altınyuva, Uğur Mumcu, Muammer Aksoy gibi demokrasi şehitlerini anan Altınyuva, “Diktatör Suud Kralı’nın ölümü nedeniyle milli yas ilan edilmesi bizi üzdü; CHP olarak kınıyoruz” dedi.  Kocaelispor’un lider olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP İl Başkanı Altınyuva, Kocaelispor’u katletmeye kalkan yöneticiler, suni Kocaelispor’u yönetmeye çalışıyorlar. Kocaelispor’un şampiyonluğu için destekçisi olacağız” diye konuştu. CHP İl Başkanı Altınyuva, parti örgütlerinde tartışılan Gebze İlçe Başkanlığı atamasıyla ilgili şu bilgiyi verdi, “Sedat Tatar’ın istifasından sonra İlçe yönetimi kendi içinden İlçe Sekreteri Recep Dursun’u İlçe Başkanı yaptı. Ancak; Genel Merkez, ilçe yönetiminin kararını onaylamayıp yönetim dışından Cavit Kapoğlu’nu İlçe Başkanı olarak atadı.”


DERİNCE ZİYARETİ

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, yönetim kurulu üyeleri Ayşegül Atar ve Hakkı Çakmak, İlçe Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ile birlikte İl Başkanlığı’na atanan Cihat Altınyuva’yı ziyaret edip kutladılar. Altınyuva, parolanın birlik, hedefin başarı olduğunu söyledi. Derince İlçe Başkanı Değer de, parti emekçisi Altınyuva’nın İl Başkanı olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ve mutlu olduklarını belirtti.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4414096/chp-il-yonetim-kuruluna-yedekten-5-kisi-katildi