Sahte rakı operasyonu

Adana yapılan operasyonda 500 litre sahte rakı ele geçirildi. Alınan bir istihbaratı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, merkez Yüreğir ilçesi Havutlu Mahallesi'nde ikamet eden C. T.'nin evine operasyon düzenledi. Evde yapılan aramalarda satışa hazır vaziyette 9 adet 60 litrelik bidon içerisinde toplam 500 litre sahte rakı, evin bahçesinde 10 adet 220 kilogramlık mavi variller içerisinde yaklaşık 2 bin litre mayalanmış üzüm ile rakı damıtma işleminde kullanılmak üzere hazırlanmış bir adet imbik ele geçirildi.

Cumhuriyet savcılığının talimatı ile gözaltına alınan şüpheli C. T. adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Muğla ve İzmir'de sahte içki operasyonu

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'nce, sahte içki üreticilerine yönelik olarak İzmir ve Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda 7 kişi gözaltına alındı.

Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Marmaris'te Ö. Ç. ve S. A. isimli şahısların, temin ettikleri alkollü içkileri sağlıksız şartlarda şişeleyerek piyasaya sürdüğü bilgisini aldı. Şebekenin çökertilmesine yönelik olarak 4 ay sürdürülen projeli çalışma neticesinde gerekli delilleri elde eden emniyet güçleri, İzmir ve Marmaris'te önceden belirlenen adreslere eşzamanlı operasyonlar düzenledi. Operasyonda Ö. Ç. (63), S. A. (44), G. I. (34), İ. S. P. (29), İ. T. (40), N. E. (56) ve F. A. (50) gözaltına alındı. Bin 928 şişe gümrük kaçağı içki, damacana ve bidonlar içinde de 235 litre açık içki ele geçirildi. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4415789/sahte-raki-operasyonu