Anadolu Jet çekip gitti

ANADOLU JET PES ETTİ

Cengiz Topel havaalanından önce bir süre sadece Trabzon’a seferler yapılmıştı.  Daha sonra Bora Jet firması bir süre Cengiz Topel’i kullandı. Bir süreden beri de Anadolu Jet Ankara üzerinden aktarmalı seferler yapıyordu. Cengiz Topel Havaalanı yeterince tanıtılmadığı, pazarlanmadığı için, zaten sık sık aksayan seferler yapan Anadolu Jet de artık pes etti.

BU AY SON İKİ UÇUŞ

Anadolu Jet, bu ay 8 Eylül ve 10 Eylül günleri sabah saat 07.00’de Cengiz Topel’den Ankara’ya birer sefer yapacak.  Anadolu Jet’in 10 Eylül’den sonraki programında Cengiz Topel yok.  Böylelikle, Cengiz Topel Havaalanı, bir kez daha sivil uçuşlara tamamen kapanmış olacak. Bir daha hangi firma ne zaman bizim havaalanımıza gelir, bu konuda da kimse bir şey söyleyemiyor.

THY GELMELİYDİ

Türkiye’nin ve dünyanın her yerine tarifeli seferler yapan, dünyanın en büyük filoya sahip, en güçlü sivil havayolu şirketlerinden biri olan THY, bir türlü Cengiz Topel için ikna edilemedi. THY’nin tarifeli seferler programına almaması halinde Cengiz Topel’den sivil havacılığın yerleşmesi de mümkün görünmüyor.

SON UÇAK 10 EYLÜL’DE

Anadolu Jet, bir süredir Cengiz Topel’den Ankara’ya uçak kaldırıyordu. Ancak bu seferler de çok sık iptal edildi, ertelendi. Bu yüzden tutmadı. Artık Anadolu Jet de İzmit’ten çekilme kararı aldı. 10 Eylül Çarşamba günü sabahı saat 07.00’de Cengiz Topel’den son Ankara uçağı havalanacak. Bizim havaalanı, yeniden sadece askeri uçaklara kalacak.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4416843/anadolu-jet-cekip-gitti