AKP Kartepe’de kadınların Başkanı: Yasemin Ağra

AKP’nin ilçelerde kadınların tek adaylı kongreleri devam ediyor. AKP Kartepe İlçe Kadın Kolları 2’nci olağan kongresi yapıldı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye partili kadınların yanı sıra  Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kartepe Belediye Bakanı Hüseyin Üzülmez’de, Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş katıldı. Sevim Balaban’ın aday olmadığı kongreye tek aday olarak giren Bekirpaşa eski Belediye Meclis üyesi Yasemin Ağra Alemdar, Kartepe’de AKP’li kadınların yeni başkanı seçildi. Kurucu İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Balaban “Çok çalıştık, çalışmaları 13 yıla sığdıramadık. Ne mutlu bana bu partide siyaset yaptım; bu ailenin bir ferdiyim. Arkadaşlarımın gözüne bakarsam ağlarım. Kendi isteğimle aday olmadım. Kartepe’de elimden gelenin fazlasını yaptık; sevdik ve sevildik. Kalbim ne söylerse dilim de onu söyler.” dedi.


BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ

Koceeli’de en çok oy alan birinci parti olacaklarını iddia eden Kartepe İlçe Başkanı Kandaz, “Yasemin Hanım Kartepe’lidir ve kabulüdür. Kartepe İzmit’ten kopuk değildir; birçoğumuzun evleri vardır. Çocukları İzmit’te okur.”dedi. MKYK üyesi ve İl Kadın Kolları Başkanı OyaTunçel, “ 9 seçim geçiren partimizin yeni hedefi Haziran seçimlerinden de başarılı çıkmaktır. Kocaeli Kadın Kolları olarak 108 bin 800 üyemizle durmaksızın çalışıyoruz. “dedi. Tunçel, Yasemin Ağra Alemdar’a başarılar diledi. AKP Kocaeli Milletvekili Aygün’de hizmet yapanı milletin gördüğünü belirtti, “Milletin feraseti kalp gözü var; yapılan her şeyi görüyor.” dedi. Aygün şöyle konuştu, “Gezide başaramadılar; Paralel Yapı içimizde beslediğimiz küresel güçlerin maşası oldu; buda tutmayacak. Kobani algısı oluşturarak kaotik ortam oluşturmak istediler. İŞİD elinde Amerikan Alman silahları var; neden Türkiye’yi sorguluyorlar. 2015 seçimlerinde Sivil Anayasa çıkaracak çoğunluğu sağlamalıyız.”


SEVİM HANIMIN KARNESİ, YILDIZLI PEKİYİ 

İl Başkanlığına veda etmeye hazırlanan AKP İl Başkanı Civelek, “Sevim Balaban ablamıza da karne veriyoruz; karnesi yıldızlı pekiyidir. Yönetim Kurul üyeleri de yıldızlı pekiyi almışlardır. Sıra, Yasemin Hanım’da çok güzel hizmetler yapacaktır. Aldığı bayrağı en yükseklere çıkaracaktır.” dedi. 13.5 yılda bu ülkede çok hizmetler yapıldığını belirten Civelek şöyle konuştu, “Paralel Yapı bizi arkadan hançerledi. Fethullah Gülen daha çok ağlar, şimdi ağlama seansları yapıyor. Hem bu dünyada hem ahrette hesabını vereceksin. Gözümüz açıldı; aramızda asla yerleri olmayacak. Bu memlekette paralel yapı, kendilerine cemaat süsü verenler haindir ve hainlik yapmıştır. Bizim için en kötü şey rehavet olur. Birinci partiyiz, 7 Haziran gecesi de destan yazacağız. Türkiye’de en az 330 milletvekili çıkarmalıyız.”

Kadın Kolları Başkanı seçilen Yasemin Ağra Alemdar, 1 yıl önce evlendim. Bu benim ikinci düğünüm. Bu partiye ailece hizmet etmekten kaçınmadık, hizmet için çalıştık, çalışacağız. Oylarımı artıracağız.”dedi.

400 delegeden önemli bölümünün oy kullandığı kongrede 30 kişilik İlçe Kadın Kolları yönetimi ile 41 il delegesi de seçildi.


YÖNETİM KURULU:

Yasemin Ağra Alemdar, Filiz Akın, Mine Öztürk, Hatice Sarı, Semiha Ubay, Hava Tandoğan, Elif Durmuş, Asiye Yılmaz, Huriye Demiralay, Leyla Atay, Binnur Kaplan, Nebiye Ertuğ, Hatice Güntepe, Emine Özdemir, Melek Özler, Dilek Akpınar, Sibel Merttürk, Emine Yıldırım, Saime Kıdık, Semahat Yılmaz, Özlem İnce, Aysel Özarslan, Müge Akkoç, Ülker Yılmaz, Asiye Özdemir, Sezen Sipahi, Fikriyi Gençtürk, Sibel Türker, Şenay Kolay, Emine Zehra Güler.


İL KONGRE DELEGELERİ:

Yasimin Ağra Alemdar, Sevim Balaban, Emine Kandaz, Nebahat Kılıç, Nurdane Erişti, Ayşe Akyüz, Nihal Akçil, Serap Karakaş, Hülya Şan Şener, Zeynep Kuşku, Nilgün Yıldırım, Nazan Güleryüz Şiviloğlu, Kübra Akkaş, Emine Ayvaz, Duygu Ertuğ, Nurdan Köksal, Nusret Yener, Sevinçay Öztürk, Asiye Akyıl, Gülcan Aydın, Hanife Bayraktar, Ayşe Haldız, Gülşen Pınar, Mehtap Nemli, Hayrunisa Becerik, Meral Atlı, Sevgi Güven, Hatice Güntepe, Zeliha Yılmaz, Meziyet Şanslı, Nurdan İlhan, Nebiye Ertuğ, Nehir Danacı, Hava Tandoğan, Melek Topal, Elif Durmuş, Saime Kıdık, Hilkat Özgöl, Hamiyet Güray, Semahat Yılmaz, Emine Köse.


YASEMİN AĞRA:

1975 Suadiye doğumlu. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Dış Ticaret Bölümü mezunu. Kapatılan Bekirpaşa Belediyesi’de Abdullah Köktürk’ün başkanlığı döneminde meclis üyeliği yaptı. Yasemin Ağra Alemdar, polis memuru Hikmet Alemdar ile evli.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4418727/akp-kartepede-kadinlarin-baskani-yasemin-agra