AKP'de gündem 1 Kasım seçimleri

AKP’nin Ağustos ayındaki son Danışma Meclisi toplantısı İzmit’te yapıldı. AKP İzmit İlçe’nin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılan 31’nci Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısına yaklaşık 600 teşkilat mensubu katıldı. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, koalisyon görüşmeleri sürecinde MHP’nin tavrını, “Çarşı, her şeye karşı” şeklinde değerlendirdi.

Ali Korkmaz’ın ev sahipliğinde yapılan Danışma Meclisi toplantısında İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, milletvekilleri R.Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, M.Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enes Akbal ile yöneticiler hazır bulundu.


YOLLARA DÜŞME VAKTİ

7 Haziran sonrası ilk kez böyle genişletilmiş danışma meclisi toplantısı yaptıklarını hatırlatan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, sıkıntılı günlerin üstesinden gelineceğini belirtti, yeniden güçlü Türkiye’ye inşa etmek için çalışmaya başlayacaklarını, milletin 1 Kasım’da yeniden bir zafere daha imza atacaklarını söyledi. Korkmaz, “7 Haziran seçimleri birbirimize sımsıkı sarılmamız gerektiğini hatırlattı. Aşkla heyecanla yollara düşme vaktidir” dedi.


MUHALEFET 4 DİREĞE SARILIYOR:

Güzel hizmetlere halkın alıştığını daha güzel hizmetler beklediğini belirten İzmit Belediye Başkanı Doğan, yeni yapılacak projeler ve hizmetlerle halkın hem yerelde hem genelde kendilerini tercih edeceğini söyledi. Halkın kuruşuna tenezzül edenlerin olduğunu belirten Doğan, “Bazısı siyasi bazısı medya adı altında tamamen kendi çıkarlarını düşünüyorlar. Ama biz onlara hiçi pabuç bırakmadık.” dedi. Yaptıkları hizmetleri ve yapacakları projeleri tek tek anlatan Doğan, şöyle konuştu: “Bakmayın siz onların dil uzatmalarına; meyve veren ağacı taşlıyorlar. Bekirpaşa’ya çivi çakmayanlar, yapılanları göz ardı etmeye karalamaya çalışıyorlar. 15 yıl boyunca M.Alipaşa, Bekirdere bölgesinde yapılan işleri görmeyip, dört tane direğe sarılıyorlar.”


ÇARŞI HERŞEYE KARŞI

Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu da 1 Kasım’da tekrar bir seçim yapılacağını belirtti, “Biz askeriz, her zaman seferberliğe hazırız. Keşke hükümet kurabilsek, millete hizmette emin adımlarla yürüyebilsek. Elini taşın altına koyan yok. MHP belli; çarşı her şeye karşı. CHP’nin Türkiye’ye hizmet dertleri yok. Biz dertliyiz; ülkemizin gelişmesini, güçlü bir millet olmayı istiyoruz “dedi. Karaosmanoğlu şöyle konuştu: “Dünya bizi izliyor, 13 yıl önceki Türkiye, 12 yıl önceki Kocaeli yok. Daha varlıklı zengin hale geliyoruz. İnsanların hayat seviyesi yükseliyor. Yüreğimiz yanıyor. Münafık tipli ikiyüzlü odaklar bizi birbirimize düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar; her türlü dedikodu, iftira atıyorlar. Birbirimizi daha sıkı sarılmalıyız. Yöneticinin yanlış yapma hakkı yok; buna dikkat edeceğiz. Duyduğunu yanlış bir şey olursa telefonum açık, gizli telefonum yok. Çok değişik dedikodular yayma çalışması var.”


UFAK TEFEK EKSİKLİKLERİMİZİ GÖRMEYELİM

Milletvekilleri adına konuşma yapan Zeki Aygün, güncel siyasi konularla ilgili şunları söyledi: “Batının ikiyüzlülüğünü gördük, medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar diyen ecdadın torunlarıyız. 7 Haziran’da üst akılda Hıristiyan’ı, ateisti hepsi bir araya geldi. Bizde de eksiklikler vardı; eksiklerimizi görerek bir yol almamız lazım. HDP’yi her akşam TV’lere çıkardılar. Bugüne kadar terör partisi diyorlardı. MHP’nin başındaki ne eğere ne de semere geliyor. 13 yıldır AKP bu ülkeyi kötülük mü yaptı, yaptığı hizmetle nedeniyle suç mu işledi. 1 Kasım’da el ele verelim, ufak tefek eksiklerimizi görmeyelim, ya da birbirimize söyleyelim, eksiklerimizi tamamlayalım.”


1 KASIM’A KİLİTLENECEĞİZ

AKP’nin ortak aklın, istişarenin partisi olduğunu belirten AKP İl Başkanı Ceyhan, 7 Haziran seçimlerinden çıkan tabloyla ilgili Kocaeli Teşkilatları olarak alınan sonucun değerlendirmesini yaptıklarını söyledi. Koalisyon görüşmeleri sürecini anlatan Ceyhan, “Millete algı operasyonu yapıyorlar. MHP ve CHP kendilerini naza çekip, sorumlusu AKP gibi gösteriyorlar. Bu işler nazla, küsmekle, oynamıyorumla olmaz.” dedi. Slogan atmakla milliyetçiliğin olmayacağını belirten Ceyhan şöyle konuştu: “1 Kasım’da yapılacak seçim hizmetler üzerinden olmayacak; sanki terör bizim yüzümüzden olmuş gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar. Kapı kapı dolaşıp yaşananları millete anlatacağız. Tek başına bu ülkeyi hak ettiği yere getireceğiz. Teşkilatlar olarak 1 Kasım 2015’e kilitleneceğiz. 1 Kasım’da tek başına iktidar için şimdiden hayırlı olsun diyorum.”

Konuşmaların ardından her ilçe danışma meclisi toplantısında yapıldığı gibi yazılı sorulara parti büyükleri sözlü olarak cevap verme uygulaması gerçekleştirildi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4418733/akpde-gundem-1-kasim-secimleri