“Biz İzmitiz” buluşması

Önceki akşam  İzmit’te Kertil Tekke Meydanı’nda bugüne kadar benzeri yapılmamış çok önemli, çok anlamlı bir buluşma  gerçekleşti.İzmitle tanınmış esnaflardan, CHP’de aktif siyaset de yapan Hüseyin Erol’un bir süre önce  kurduğu internet üzerindeki paylaşım sitesi “Biz İzmitiz” grubu,  Hızırreis İlkokulu’nun üst kısmında bulunan Kertil Tekke Meydanında bir araya geldi.

GENELLİKLE YAŞLI İZMİTLİLER

Hüseyin Erol’un  organize ettiği, sadece internet üzerinden yapılan çağrılarla gerçekleşen ve bundan böyle periyodik olarak tekrarlanması planlanan buluşmaya,  genellikle İzmit’in büyüklerinin, yaşlı İzmitlilerin katılması dikkat çekeciydi.  İzmit Belediyesi eski Başkanı Halil Vehbi Yenice, KYÖD Başkanı Haşmet Belen de katılanlar arasındaydı.

Tamamen siyaset dışı olan toplantıda, uzun süredir birbirlerini görememiş İzmitliler de hasret giderme  fırsatını buldular.

5 MAYIS’TA HIDRELLEZ KUTLAMASI

Toplantının öncülüğünü yapan Hüseyin Erol, şunları söyledi:

“- İzmit dostlarını, eski sokak, mahalle arkadaşlarını  bir araya getirmek, kentlilik bilincine katkı sağlamak, artık kaybolmaya başlayan İzmitlilik  bilincini yeniden oluşturmak amacıyla bu toplantıyı düzenledik.  Kertil Tekke buluşmalarını bundan sonra da tekrarlayacağız ve her defasında eminim daha kalabalık olacağız. 5 Mayıs’ta burada hep birlikte  Hıdrellez kutlaması yapacağız.”

Hüseyin Erol,  yine mayıs ayı içinde Ulugazi mezunlarını bir araya getirmeyi hedeflediklerini söyledi.  “Biz İzmitiz” gurubu  tarihi Av Köşkü  binasının  yıllardır kapalı olan Taç kapısı’nın açılmasını talep eden 5 bin imzalı bir dilekçeyi de Vali Topaca’ya vermeye hazırlanıyor.

Kertil Tekke’deki buluşmaya katılanlara, simit-kaşar, pişmaniye ikram edildi.  Ayrıca küçük bir Türk Sanat müziği dinletisi sunuldu.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4421818/biz-izmitiz-bulusmasi