“Salgını bertaraf edeceğiz”

Başkan İsmail Sami yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; “ Covid-19 adlı virüs hepimizin yakından takip ettiği üzere hızla yayılmakta ve din, dil, ırk, renk gözetmeksizin tüm insanlığı etkisi altına almaktadır. Bu salgın hastalık solunumu risk altına almakta ve solunum sıkıntısı bulunan ortam ile bu ortamda bulunan kişileri ( kronik hastalıklarda var ise daha etkili) daha fazla riske etmektedir.

“İLKELERİMİZDEN ÖDÜN VERMEDİK”

Bilindiği ve sayfamızdan görüleceği üzere bugüne kadar ilçemiz ile ilgili bir çok çevre sorunu ( hava, su, toprak kirliliği) ve insan sağlığına ilişkin değerlendirme ve çalışmaları sizlerin bilgisine sunduk, yetkililere ilettik. Çevreye karşı ne kadar duyarlı olursak, insan sağlığına da o oranda katkı sağlayabiliriz mantığı ile kurulan ve çalışmalarını bu yönde sürdüren Dilovası Ekosder hiçbir şekilde ve zamanda bu kuruluş ilkelerinden ödün vermeden yoluna devam etti ve etmeyede devam edecektir.

“PANİK YAPMAYALIM”

Bugün geldiğimiz noktada bir numaralı sorunumuz Covid-19 adlı salgındır. En son iki gün önce sosyal medyada görülen Kocaeli İlçelerinde ki vaka sayıları ( test sayısı bilinmiyor) ilçelerin nüfusları da göz önünde bulundurulduğunda üzülerek ifade etmeliyiz ki yüksek bir oranın ilçemizde yer aldığını ortaya koymuştur. Panik yok, yalnız sizlerden rica ediyoruz her gün adeta sokağa çıkma yasağı varmış gibi hareket ederek bu duruma bir dur diyelim. Zira buna toplum olarak dur diyemezsek her birimiz için bu risk en üst düzeyde bir yayılım ile bizleri ve tüm sevdiklerimizi etkisi altına alacaktır.

“HEP BİRLİKTE GÜZELİZ”

Kaymakamlık başkanlığında ilçelerde yürütülen salgın ile mücadelede irtibat numaralarını aşağıda paylaşıyoruz, hiç çekinmeden her türlü sorununuzda lütfen bu numaralar aracılığıyla yetkililer ile irtibata geçiniz. Devletimizin bu süreçte talep ettiği bu iletişimi mutlaka kurun.İnanın, hep birlikte bu salgını bertaraf edeceğiz ve inanın, hep birlikte güzel günleri göreceğiz. Çünkü biz hep birlikte güzeliz.

Dilovası olarak, Kocaeli olarak, Türkiye olarak güzeliz.”

İrtibat numaraları : 112-155-156

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4422747/salgini-bertaraf-edecegiz