CHP 30 Ağustos’u kutladı

CHP Kocaeli İl Başkanlığı dün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümü nedeniyle İzmit Saray Yokuşundaki Atatürk anıtı önüne çelenk bırakarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Düzenlenen törene CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, İl Başkanı Cihat Altunyuva, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Göreli Yolcubal, İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile İl ve İlçe Yönetim kurulu üyeleri katıldı.


BİRLİK VE BERABERLİK TEHDİT ALTINDA

Düzenlenen çelenk töreninin ardından konuşma yapan CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, “30 Ağustos bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecinin tarihe kaydedilişidir. 93 yıl önce bağımsızlığını dil, din, ırk, mezhep ve inanç farklılığı gözetmeden omuz omuza kazanan Türkiye Cumhuriyeti’nin milli birlik ve beraberliği bugün yine tehdit altındadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için koyduğu “Yurtta Sulh Cihan’da Sulh” ilkesinin ne kadar doğru ve gerçekçi olduğu, bugün yaşanan acı deneyimlerle bir kez daha ortaya çıkmıştır” şeklinde konuştu.

ÖZLEM VE MİNNETLE ANIYORUZ

Sözlerine devam eden Altunyuva, “Bugün Ortadoğu’da sınırlar dış müdahalelerle yeniden çizilirken, Türkiye aradan birkaç ay bile geçmeden, ülkenin kan gölüne dönüşmesi pahasına, anayasa ihlal edilerek yeni bir seçime zorlanmaktadır. Gün, uğrunda büyük bedeller ödediğimiz özgürlüğümüze, bağımsızlığımıza, adalete ve haklarımıza sahip çıkma günüdür. Gün, ayrışma değil birleşme günüdür. Gün, ötekileştirme değil kucaklaşma günüdür. Gün düşmanlık değil, kardeşlik günüdür.93 yıl önce bağımsızlık savaşını kazanan ve laik, demokratik, sosyal hukuk devletini benimseyen Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran azim ve kararlılık bugün bizlerde de mevcuttur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi özlem ve minnetle anıyorum” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4423562/chp-30-agustosu-kutladi