Topaca: 50 okul daha açacağız

Çarşı Mahallesi İzmit Caddesi üzerinde bulunan İl Özel İdare’ye ait 3 bin 292 metrekarelik bir alanın 650 metrekaresine 4 derslik yapılan binanın yapımını üstlenen hayırsever Atameriç çifti, Kandıra’ya önemli bir eser bıraktı. 60 çocuğun eğitim göreceği okulun müdürlüğünü Filiz Demir üstlendi. Vali Ercan Topaca, Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, İlçe Milli eğitim Müdürü Mustafa Yağız, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Şahan’ın da aralarında bulunduğu protokol ve siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı açılışa, vatandaşların da ilgisi büktü.

EĞİTİM SEVİYESİ YÜKSELMELİ

Hayatlarını eşiyle beraber eğitime destek vererek ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vererek sürdürdüklerini ifade eden Orhon Atameriç, “Ülkemizin her bölgesinde eğitim seviyesinin yükselmesini arzu ediyoruz. Bu okul ile eğitime verdiğimiz destekleri bir adım daha yükselttik. Bizim için de bir onur. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Atameriç ailesine Kandıra halkı adına teşekkür etti, “Bu memlekete çivi çakan her türlü yatırımcıya teşekkür ediyor, yarınlarımız olan gençliğimizi yetiştirmek için ilçemize yatırım yapan Atameriç ailesini tebrik ediyorum” dedi.

VALİ’DEN EĞİTİM MESAJLARI

Kocaeli Valisi Ercan Topaca’da yaptığı konuşmada hayırseverlerin desteğiyle son dönemde okul açığının kapandığını belirtti, önümüzdeki günlerde yapımı tamamlanan 50 okulun daha açılışını yapacaklarını söyledi.Kandıra’ya İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu yapılacağını da müjdeleyen Topaca, “Ülkemizin refah düzeyinin yükselmesindeki en önemli etken iyi yetiştirilmiş bir insandır. Devletimiz, milletimiz ve hayırseverlerimiz ile birlikte hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Eğitimde başarıyı yakaladığımız zaman her alanda başarının kendiliğinden geleceğinin farkındayız. Bu yüzden hiçbir harcamadan ve yatırımdan kaçınmıyoruz. Kandıra da bu anlamda büyük yatırımlar yaptık. Geçtiğimiz yıl Akçakoca İlkokulu’nu açtık. İnşallah önümüzdeki yıl İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu binası yaparak eksiklerimizi kapatacağız” dedi.

DUBLE YOL MÜJDESİ

Kandıra’da yapılan yatırımları ve hizmetleri de anlatan Vali Topaca, ulaşım sıkıntısıyla ilgili de müjde verdi. Duble yolun Kefken ve Kerpe’ye kadar uzanacağını müjdeleyen Topaca, “Kazaların yüksek olduğu Kandıra-İzmit yolu için duble yol hazırlıklarımız sürüyor. İnşallah önümüzdeki yıl yapımına başlayacağız ve kısa bir sürede tamamlayacağız. Duble yolu Kerpe ve Kefken’e kadar uzatacağız” şeklinde konuştu.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4423835/topaca-50-okul-daha-acacagiz