TFF liglerin başlangıç tarihlerini açıkladı

KULÜPLER TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak tüm liglerin 12 Haziran’da başlayacağını açıklamış ancak bu kararın ‘şimdilik’ olduğunun altını çizmişti. Bu karara özellikle alt liglerde yer alan kulüpler tepki göstermiş ve kararın yeniden gözden geçirmelerini talep etmişti. Önceki gün yeniden toplanan TFF yönetim kurulu internet sitesinden yaptığı açıklamayla liglerle ilgili yeni tarihleri ilan etti.

KARAR YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLEBİLİR

Yapılan açıklamada Süper Lig’in daha önceden ilan edildiği gibi 12 Haziran, TFF 1.Lig’in 19 Haziran, TFF 2. ve 3.Lig ile birlikte Bölgesel Amatör Lig’in de 18 Temmuz’da başlayacağı kaydedildi. Hava sıcaklıklarının en yüksek olduğu temmuz ayında alt liglerin başlatılması kafalarda soru işaretlerini artırırken, ışıklandırma sistemli stadyumların da çok az olduğu alt liglerle ilgili ‘önümüzdeki haftalarda yeni kararlar çıkabilir’ görüşü hakim durumda.

‘ŞİMDİLİK’ VURGUSU DEVAM EDİYOR

TFF’nin açıklaması: “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu ile toplantı yapmıştır. TFF Sağlık Kurulu'nun, Süper Lig ve diğer liglerle ilgili görüş ve tavsiyelerinin yanı sıra, Türkiye 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği'nin yazılı başvuruları dikkate alınarak, yeni bir değerlendirmede bulunulmuştur. TFF Yönetim Kurulu, Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen liglerin şimdilik aşağıda belirtilen tarihlerde başlatılmasına karar vermiştir”
 
İşte liglerin başlama tarihleri: 

Süper Lig: 12 Haziran
TFF 1. Lig: 19 Haziran
TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig: 18 Temmuz
Bölgesel Amatör Lig: 18 Temmuz

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4425044/tff-liglerin-baslangic-tarihlerini-acikladi