Pamukkale Ekspresi seferlere başladı

ESKİŞEHİR AKTARMALI

4-5 yıl öncesine kadar İstanbul-Denizli arasında çalışan Pamukkale Ekspresi çok popülerdi.  Önceki gün başlayan yeni Pamukkale Ekspresi ise, Eskişehir’den aktarmalı olarak yoluna devam ediyor. Pamukkale Ekspresi ile Denizli’ye gitmek isteyen yolcu, 19.55’de İzmit’ten YHT’ye binecek. 21.55’de Eskişehir’de tren değiştirip, yola devam edecek.

10 SAAT, 72 TL

Pamukkale Ekspresi ile İzmit’ten Denizli’ye tam bilet ücreti 72 TL. 6-12 yaş arası çocuklar yüzde 50 indirimli. İzmit’ten trene binen yolcu, 10 saat 15 dakika sonra Denizli’ye ulaşabiliyor. İlk iki gün İzmit’ten Pamukkale ekspresine binen olmadı. Otobüsle İzmit-Denizli 8 saat sürüyor ve otobüs ücreti 65 TL.

BİR TREN DAHA

Yaklaşık 3 yıl tamamen boş kalan İzmit tren Garı’na giren trenlerin sayısı hızla artıyor. Hala yeterli tanıtım yok ve Banliyö tren bile çok ilgi görmüyor. Pazartesi gününden itibaren başlayan Pamukkale Ekspresi de aslında çok cazip değil. İzmit’ten YHT’ye binilecek, Eskişehir’de aktarma yapılacak. Yine de tren seferlerinin artıp, çeşitlenmesi,  İzmit için önemli bir gelişme.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4427963/pamukkale-ekspresi-seferlere-basladi