DSP kongreleri askıya aldı

DSP Kocaeli Örgütü eylül-ekim aylarında yapacakları il ve ilçe kongrelerini 1 Kasım da yapılacak olan erken seçim dolayısıyla askıya aldı. İl Başkanı Hayati Özzeren il binasında yaptığı açıklamada sadece 20 Ağustos da yapılan Başiskele ilçesi ve tarihi ve yeri belli olan Körfez İlçesi hariç diğer ilçeler ve il kongresi 1 Kasım tarihinden sonra yapılacak. DSP’de adaylık başvuruları 28 Ağustos Cuma günü başladı, 4 Eylül Salı günü sona erecek. Adaylık başvurusunda bulunanlar bin TL ödeyecek.


BAŞİSKELE TAMAM KÖRFEZ YAPILACAK 

DSP Başiskele İlçe Örgütü’nün seçimi 20 Ağustos Perşembe günü yapılmış başkanlığa Mahir Tanta seçilmişti. DSP Körfez İlçe Örgütü’nün seçimi ise 5 Eylül Çarşamba günü Körfez ilçe binasında saat 15.00 da gerçekleşecek. Tek listeli gidilecek kongrede Gündüz Çehreli başkan adayı.  


İZMİT İLÇE’YE GÜRPINAR ATANDI

DSP İzmit İlçe Başkanlığından 22 Temmuz da istifa eden Hülya Yıldırım’ın yerine DSP eski İl Başkanı, Milletvekili ve Büyükşehir adayı Av. Selman Gürpınar atandı. Gürpınar’ın ataması 21 Temmuz da gerçekleşti. Gürpınar’ın listesinde ise şu isimler yer alıyor; Kerem Bıyıklı, Oktay Öner, Özkan Kara, Ceyhun İnan, Batuhan Bat ve Mert Tunaboylu.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4431699/dsp-kongreleri-askiya-aldi