Hurşit Güneş, Gölcük’te esti gürledi

İlçe binasında gerçekleşen programa CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP İl Başkan Vekili Cihat Altınyuva, İlçe Başkanı İsmet İşeri ve Yönetimi, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, CHP Belediye meclis üyeleri, ADD Gölcük Şubesi Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çelik ve çok sayıda partili katıldı.

Güneş’in katıldığı programda konuşma yapan İlçe Başkanı İşeri şunları dile getirdi: “Cihat Altınyuva’yı siyasette olduğumuzdan bu yana tanırım, Kendisi gerçekten partimize çok büyük hizmeti oldu. Kendisi il başkanlığı kongresine kadar başkanlığı götürecek. Sizler bu soğukta buraya geldiniz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Hurşit hocam bu meseleleri gerçekten çok önemsiyor. Kendisiyle devamlı iletişim halindeyiz. Hurşit hocamızın bugünkü ziyaretinin Nedeni ülkemiz konjonktürü ve içinde bulunduğumuz durum. Ben şunu belirtmek istiyorum. Bu dönemde gerçekten çalışmaya ihtiyacımız var. 2015 seçimleri çok önemli. Bizler ülkemizin geleceği için çok çalışacağız. Önümüzde milletvekilleri seçimleri var. Adaylar yavaş yavaş belli oluyor. Ben bu seçimleri de güzel bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Ben yerel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partili arkadaşlarımla çok iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Bizler seçimler adına çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Sizlerden ricam herkes bir AKP’nin oyunu çevirmeli. Bu seçimlerde hepimize çok önemli görevler düşüyor. Genel Başkanımızın çok önemli mesajları var. Genel Başkanımız parti içinde kesinlikle kavga ve küskünlüklerin olmasını istemiyor. Parti içinde bilgili donanımlı insan sayısının artması gerektiğini istiyor. Delege seçimleri hakikaten çok demokratik bir seçim biçimi. Ben böylesine soğuk bir ortamda örgüt disiplini adına buralara kadar geldiniz hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben inanıyorum ki 2015 seçimlerinde oy oranımızı yükselteceğimize olan inancım tam. Eğer biz milletvekili sayısını arttırırsak, oy sayısını artırırsak başarılı oluruz."

Yeni il başkanı Cihat Altınyuva, “Hepinize iyi akşamlar diliyorum. Aslında hastalık belli, teşhis konmuş durumda ülkemizde. Sadece çalışmak kalıyor bize. Bizde bunu başardığımız düşünüyorum. Belediye seçimlerinde kazanamadık ama çok iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Bizler AKP’nin gerçek yüzünü göstermek hedefimiz olmalıdır. Yani halkımıza gerçekleri göstermeliyiz. Seçim sürecinde de başarıya odaklanacağız” dedi.

"Hükümetin elinde kan vardır"

Hurşit Güneş, “Öncelikle karlı havada buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bugün biliyorsunuz Genel Başkanımız Kemal Kılıçadaroğlu’na bir saldırı oldu. Bu ilk saldırı değil; ama son saldırı olmasını diliyorum. Medeni toplumlarda insanlar sorunlarını konuşarak anlatmalı, saldırarak değil. Dolayısıyla bu olayı kınıyorum. Dün Paris’te yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapanların bazı söylemleri dikkat çekti. Açıklamalarda Avrupa’daki İslamafobi olaylarının artması ilkellikten kaynaklanıyor. İslam dinini bu tür olaylarla bağdaştırırsanız İslam dinimize zarar verirsiniz. O dergide İslam’a uygun olmayan şeyler söylenmemiş yazılmamış olabilir. Yapılan yanlıştır. Bir ülkeyi yanlış yönetebilirsiniz, politikalarınız kötü olabilir bunlar düzeltilebilir, bunlar geçicidir. Ama bir ülkede ahlakı bozarsanız bu ülkede insanlara kalıcı zararlar verirsiniz. Biz tarih boyunca hiçbir ülkeye birini öldürsün diye silah yardımı yapmadık. Terör örgütlerine destek vermedik. Suriye’de 300 bin kişi öldü. Bu hükümet ülkemizin tarihi boyunca yaşanmamış olan başka bir ülkenin iç savaşında taraf olarak insanların ölümüne neden olmuştur. O yüzden bu hükümetin elinde kan vardır. Bu hükümetten o yüzden mutlaka kurtulmamız gerekiyor” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4434206/hursit-gunes-golcukte-esti-gurledi