Yazıcı çalışmaları denetliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Gebze’nin trafik yükünü azaltacak çalışmalardan biri olan Anibal Caddesi’ndeki düzenlemeleri inceledi. Genel Sekreter Yacızı’ya, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Tahir Akman da eşlik etti.

Mevcut yapısı ile yaya ve araç trafiğine yeterince yanıt veremeyen Gebze Anibal Caddesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından tepeden tırnağa yenilenip modernize ediliyor. Çalışmaların önemine değinen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, D-100 Karayolu’nun kuzey ve güney toplama yolları ile köprünün kuzeyine 80 metresi kapalı olmak üzere toplam 400 metre uzunluğunda bir altgeçitin yapılacağı Anibal Caddesi’nde trafik sorununun en aza ineceğini ifade etti.

Proje kapsamında mevcut üstgeçit köprüsü yanına 13 metre genişliğinde 50 metre uzunluğunda üstgeçit yapılacak. Projede D-100 güney ve kuzey toplama yolları köprünün kuzey tarafında 100 metre kapalı, 400 metre açık olmak üzere taşıt altgeçidi, kuzey bağlantı kollarının yapımı olacak. Yine proje kapsamında bu yapılara ait yağmursuyu, drenaj hatları, tretuar, elektrik altyapı çalışmaları ve yatay düşey trafik işaretleri de yapılacak.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4434706/yazici-calismalari-denetliyor