İzmit’in merkezindeki manzaraya bak!

Basım Apartmanı’nın yıkılması ile yerine yapılacak iş hanının inşaatının su ile dolması inşaat sorumlularını harekete geçirdi. Aktürkoğlu İnşaat’ın yaptığı iş hanının temelindeki suyu caddeye boşaltmak isteyen yetkili,  Hürriyet Caddesi’nin bir anda sulara gömülmesine sebep oldu. Suyun bir anda caddeye bırakmasıyla taşan yollar, sürücülere ve yayalara da zor anlar yaşattı.

YAĞIŞ DEĞİL AKAN SU TAŞIRDI

Türkiye genelinde ve ilimizde hafta başından bu yana devam eden ve etkisini hafta sonu arttıran sağanak yağışta taşmayan caddeler, Hürriyet Caddesi’nde devam eden inşaat içindeki suyun boşaltılmak istenmesi sonucu göl oldu. Suyu bir anda caddeye bırakan inşaat yetkilileri, caddenin sular altında kalmasına sebep oldu.

VATANDAŞLAR VE SÜRÜCÜLER TEPKİ GÖSTERDİ

Hafta sonu sağanak yağış nedeniyle inşaatı devam eden eski Basım Apartmanı bölgesinde biriken suların izinsizce yola boşaltılması sonrası kentin en yoğun yolu olarak bilinen Yürüyüş Yolu’nda paniğe neden oldu. Suyu izinsizce ve gelişigüzel yola bırakan inşaat yetkilileri durumu fark eden basın mensuplarının fotoğraf çekmesi ile suyu hemen kapattı. Fakat bir anda sulara gömülen caddede suyun giderlere gitmesi zaman aldı. Bu sırada taşan sudan dolayı caddede yürümekte zorlanan vatandaşlar, zaman zaman seslerini yükselterek durumu şikâyet etti.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4436125/izmitin-merkezindeki-manzaraya-bak