Yılmaz: Somali’ye ihracata başlıyoruz

EYLÜL’DE TİCARİ HAMLELER BAŞLIYOR

Kentimizin en aktif ticari dernekleri arasında yer alan Tüm Sanayici ve İş adamları Derneği (TÜMSİAD) Kocaeli Şube Başkanı Abdülkadir Yılmaz ile Şube Genel Sekreteri Özkan Naz, gazetemizin yeni Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Yeni görevinde başarı dileklerinden sonra derneğin çalışmaları hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Yılmaz, Afrika ve Ortadoğu ciddi ticari hamleler gerçekleştirdiklerini belirtip, Eylül ayı itibariyle ticari hareketliliği başlatacaklarını açıkladı.

ÜYE SAYISI 500’DEN 200’E DÜŞTÜ

2 yıl önce göreve gelir gelmez 500 civarında olan üye sayısında bir güncellemeye gittiklerini açıklayan Başkan Yılmaz, “Kağıt üzeri üye sistemine karşıydık. İlk iş olarak nitelikli bir üye sayısına ulaştık. Üyelerimizin çoğuna ya ulaşamıyorduk ya da ticari hayatı bitmişti. Şimdi 200’e yakın bir üyemiz var” dedi. Üyelere ticari noktada bilgilenmeleri için her türlü eğitim programını verdiklerini belirten Yılmaz, “TÜMSİAD Akademi olarak üyelerimize ticari ve hukuksal noktada eğitimler veriyoruz. MARKA ile ortak bir proje hazırladık. Üyelerimize 4 aşamadan oluşan sertifikalı danışmanlık eğitimi veriyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇİKOLATALI TEBRİK- TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Abdülkadir Yılmaz ile Şube Genel Sekreteri Özkan Naz, tatlı yiyelim, tatlı konuşalım diyerek gazetemizin yeni Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut’a çikolatalı ‘hayırlı olsun’ dedi.

20 TANE İŞ ADAMI SOMALİ’YE GİDECEK

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntı sürecinde üyelerine ticari alanlar oluşturduklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Afrika ve Ortadoğu’da ciddi bir ticari alan var. Biz de bu alanı üyelerimizin yararına kullanmak istiyoruz. Bu noktada sık sık çalışmalar yapıyoruz. Somali ile çok güzel diyaloglar oluşturduk. 2-3 milyon dolar dolaylarında ihracatı hedefliyoruz. Bu kapsamda 10 ila 20 Eylül tarihleri arasında oradaki heyet tarafından Somali’ye davet edildik. 20 kişiden oluşan iş adamı heyetimizle Somali’ye gidip, toplantıya katılacağız” diyerek Kocaelili iş insanları açısından bir nebze de olsa ticari hareketlenmenin olacağının müjdesini verdi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4436572/yilmaz-somaliye-ihracata-basliyoruz