Köylerde yarı finalistler belli oldu

Gölcük Kavaklı Stadı’nda oynanan çeyrek final maçlarında rakiplerine üstünlük sağlayan Siretiye Köyü, Hamidiye, Mamuriye Köyü ve Selimiye Köyü yarı finale yükseldi. Yarı finalin kuraları dün akşam çekilecekti. Maçlar ise yarın oynanacak.

GEÇEN YILIN ŞAMPİYONU HASANEYN YARI FİNALDE

Gölcük Köyler Derneği’nin düzenlediği turnuvaya bu yıl 17 köy takımı katıldı. 4 grupta oynanan maçların sonunda gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Nimetiye ile eşleşen geçen yılın şampiyonu Hasaneyn, ilk yarıda oldukça zorlandı. İlk yarısı denk geçen maçta ikinci yarıda Hamza Uzuner’in müthiş futbolu ile sonucu giden Hasaneyn, sahadan 4-1 galip ayrıldı, ismini yarı finale yazdırdı. Maçın diğer yıldızları kaleci Sertan Saral ile Burak Uzuner’di.

MÜTHİŞ MAÇ SİRETİYE KÖYÜ’NÜN

Turnuvanın çeyrek finalinde en büyük heyecanda Siretiye Köyü ile Hamidiye Köyü arasında yaşandı. Maçın ilk yarısını Hamidiye Köyü, Bilal’in golü ile 1-0 önde bitirdi. Bu yarıda Siretiye Köyü penaltı atışından yararlanamadı, Şevket’in vuruşunda top üst direkten geri geldi. İlk yarıyı 1-0 yenik bitiren Siretiye Köyü, ikinci yarıda Fuat Büyükoğlu ile iki gol buldu, karşılaşmadan 2-1 galip ayrıldı. İki takımın taraftarlarının da çok büyük ilgi gösterdiği karşılaşmanın son dakikasına kadar çok büyük bir heyecan vardı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4441390/koylerde-yari-finalistler-belli-oldu