Işık: “Derslik sorununu çözeceğiz”

Gebze Belediyesi Başkanı Adnan Köşker ve 22 mahalle muhtarının bir araya geldiği toplantıya katılan AKP Milletvekili Fikri Işık, Gebze ve Büyükşehir belediyelerinin uyum içerisinde çalışarak ilçenin yarınlarını inşa ettiğini söyledi.

AKP Milletvekili Fikri Işık, Gebze Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda 22 mahallenin muhtarıyla bir araya geldi. Muhtarlarla sohbet eden, onların sorunlarını dinleyen ve not alan Milletvekili Işık, Gebze’de en önemli eksikliklerin eğitim alanında olduğunu söyledi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile muhtarlarının gerçekleştirdiği ve mahallelerde yapılacak sağlık taramasının detaylarının konuşulduğu toplantıya katılan AKP Milletvekili Fikri Işık, Gebze’nin çok hızlı büyüyen bir ilçe olduğunu vurguladı. Sanayi bölgesi olması nedeniyle göç alan Gebze’de yılların birikimi olan sorunların çözümünde önemli aşamalar kaydedildiğini ifade eden Işık, “Gebze Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin uyumlu çalışmalarının neticelerini görmeye başladık. Gebze ve Büyükşehir belediyelerimiz Gebze’nin yarınlarını inşa ediyor” dedi.

Demokrasinin temel zemininin mahalleler olduğunu vurgulayan AKP Milletvekili Fikri Işık, “Mahallelerin sorunlarını en iyi bilen muhtarlarımız bizim için çok önemli. Gebze ziyaretlerimizde muhtarlarımızla bir araya gelerek istişare yapma fırsatı yakaladık” şeklinde konuştu. Muhtarların sorunlarını dinleyen Işık, özlük haklarına ilişkin bir soruya ise, “Yeni köy kanunumuz hazırlanıyor.  Bu kanunla nüfusa göre bir ayrım yapılacak. Ondan sonra muhtarlarımızın özlük haklarına yönelik düzenlemeler getireceğiz. 57 binin üzerindeki muhtarımızı yakından ilgilendiren özlük haklarına yönelik düzenleme gündemimizde” şeklinde yanıt verdi.

Gebze’de eğitim alanındaki eksiklikleri tamamlamak için durmadan çalıştıklarını ifade eden AKP Milletvekili Fikri Işık, “Gebze’de önceliğimiz, ilköğretimdeki derslik sayısını arttırabilmek. Derslik başına düşen öğrenci sayısını 30’un altına indirmeyi hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızın yanı sıra Gebze’ye ikinci bir fen lisesi kazandıracağız. Anadolu öğretmen lisesini açtık. Darıca’ya iletişim meslek lisesi yaptıracağız. Sanayi bölgesi olan Gebze’ye kurulacak meslek liselerinde eğitim alan nitelikli öğrencilerimiz işsiz kalmayacaktır” ifadelerini kullandı. Muhtarların taleplerini alan Fikri Işık’ın katıldığı toplantıda Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Ahmet Kisbet, AKP İlçe Başkanı Yılmaz Bayram da iştirak etti.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4444459/isik-derslik-sorununu-cozecegiz