190 lira için öldürülmüştü, 42 yıl ceza aldılar

5 Ocak günü  hunharca cinayete kurban giden Gebzeli taksici Harun Ömür’ü cinayet sanıklarının yargılanmasına devam edildi. Üçüncü duruşmaya Harun Ömür’ün eşi Derya Ömür, amcası Mürsel Ömür ile yakınları ile Gebze Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Necati Kaya’da katıldı.  Gebze Adliyesi’nde ki duruşmaya katılan amca Mürsel Ömür ilk günkü gibi acı çektiklerini belirterek, katillerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini söyledi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ HAPİS

Gebze Adliyesi’nde akşam saatlerine kadar süren duruşma sonucu mahkeme heyeti taksici Harun Ömür’ü bilerek ve isteyerek hunharca öldürün S.K ile  E.M isimli  katillere 42’şer yıl ağırlaştırılmış hapis cezası verdi.  Kararın açıklanmasından sonra mahkeme heyeti duruşmayı bitirdi, cinayet sanıkları güvenlik önlemleri altında cezaevine gönderildi.

EK İŞ İÇİN TAKSİDE ÇALIŞIYORDU

Gebze'de inşaat malzemesi üreten fabrikada çalışan 30 yaşındaki Harun Ömür, hafta sonları ek iş olarak arkadaşına ait takside çalışırken cinayete kurban gitmişti. 5 Ocak 2014 Pazar günü saat 22.30'da taksi durağına gelip arkadaşına ait 41 T 3099 plakalı taksiyi alan Harun Ömür, çağrılan müşteriye gitmek üzere duraktan ayrıldı. Bir daha durağa dönmeyen ve bıçaklanarak öldürülen Harun Ömür'ün cesedi saat 05.30 sıralarında terk edilen taksinin bagajında bulundu. Katilin yakalanması için çalışma başlatan polis yaklaşık 150 kişiyi sorguladı. Polis, teknik ve fiziki takip sonucu şüpheliler 18 yaşındaki S.K. ile 24 yaşındaki E.M.'yi gözaltına aldı. Sorguları devam eden şüphelilerin ifadelerinde taksi şoförü Harun Ömür'ü 36 bıçak darbesiyle öldürdüklerini ve üzerindeki 190 lirayı aldıklarını itiraf etmişlerdi

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4446066/190-lira-icin-oldurulmustu-42-yil-ceza-aldilar