Minibüsçüler destekten memnun: 'Esnafın yarasına merhem olacak'

YARAYA MERHEM OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın girişimleri ile çıkartılan genelgeyle, ilimizdeki minibüsçülere pandemi süresince destek verilecek. Karar, önceki gün olağanüstü toplanan Büyükşehir Meclisi’nden geçti. Toplam 17 milyon 600 bin liralık desteği gazetemize değerlendiren Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, bu yardımın yaraya merhem olacağını kaydetti. 7 metre olan araçlara 3 bin, 7 metrenin altında olanlara ise 2 bin lira aylık destek verilmesinin en azından minibüsçü esnafının zarar etmesinin önüne geçeceğini söyleyen Kurt şunları söyledi:

CİDDİ YARDIMLAR VAR

“Büyükşehir Belediyesi çok ciddi yardımlarda bulunuyor. Sadece bize değil zorda olan her kesime yardım ediyor. Belediyenin bütçesi belli. Bize verdiği bu destek en azından esnafımızın zarar etmesini engelleyecek. Bayramdan sonra bir gevşeme olmaya başlarsa o zaman bizim de çarklarımız dönecek ve sıkıntı bir nebze de olsa çözülecek. Bu süreçte sadece Kocaeli’deki halk otobüsü sahibi esnaflar değil, Türkiye’deki esnaflar Başkanımız Tahir Büyükakın’a minnettar. Çünkü bu genelgenin çıkması için Cumhurbaşkanımız ve bakanlıklarla ciddi görüşmeler yaptı.

BİN 800 KOLİLİK DESTEK

Bu konudaki emeği çok büyük. O olmasaydı belki bu desteği alamazdık. Sadece bize para desteği vermedi. Bu süreçte araçlarımızın ilaçlanmasını ve dezenfekte edilmesini sağladı. Temizlik malzemesi ve dezenfektan desteği verdi. Araçlarımıza dezenfektan ve maske koydu. Aynı zaman da bu dönem ücretlerini alamayan şoförlerimize de 1.800 gıda kolisi dağıttı. Bu destekler azımsanacak şeyler değil. Kendisine minnettarız.”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4446627/minibusculer-destekten-memnun-esnafin-yarasina-merhem-olacak