Birlikspor’da yüzler gülüyor

Başkan, teknik ekip ve futbolcular maç sonu yaptıkları açıklamalarda daha da iyi olacaklarını söylediler.

YILMAZ: “BU TAKIM İZLENMEYİ HAK EDİYOR”

Kocaeli Birlik Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Yılmaz, Fethiye galibiyetinin ardından yaptığı değerlendirmede,  “Bu takım izlenmeyi hak ediyor” dedi. Yılmaz konuşmasının devamında, “ Bu takım birçok şeyi hak ediyor. Farkındaysanız bu işi tek başımıza götürüyoruz. Başarı geldikçe inanıyorum kamuoyundan destek de gelecektir. Bu takım izlenmeyi hak ediyor. İyi futbol oynuyor, iyi atağa çıkıyor, iyi mücadele ediyor. Bugün de hak ettiğimiz 3 puanı 2 golle aldığımız için çok mutluyum. Haftalar geçtikçe daha iyi, daha korkusuz ve daha cesur futbol oynayacağımızı düşünüyorum” dedi. Kulübün Sportif Direktörü Çağrı Arslan görüşlerini belirtirken, “Gerçekten iyi bir ekibiz. Karakterli futbolcu grubuna sahibiz. Şu anda yüzde 60-70’lerde oynuyoruz. İlerleyen haftalarda çok daha iyi olacağız” dedi. Arslan, destek veren taraftara teşekkür etti, galibiyet için teknik ekip ve futbolcuları kutladı.   

SOYDAŞ: “BÜYÜK KAZANIM ELDE ETTİK”

Teknik sorumlu Ramiz Soydaş maçı değerlendirirken, “İçeride oynadığımız bir maçı kazandığımız için, Körfez halkını taraftarıyla ve protokolüyle birleştiren bir maç olduğu için iki kat sevinçliyim. Bu ligin iyi ekiplerinden biriyle oynadık. Bugün dirençli oynayıp, mücadele edip karşılığını aldık. Puan, direnç ve ilçemizle bütünleşme adına çok büyük bir kazanım elde ettik. Kısa sürede takım olduk. Bu yapıyı daha da geliştirip, daha dirençli hale getirerek çok daha iyi bir futbol ve sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Herkesi kutluyorum” dedi. Yardımcı antrenör Cem Sinen Vergül, “Ligin iyi takımlarından biri karşısında değerli bir galibiyet aldık. Tabi önemli olan bunun devamını getirmek. İlk işimiz artık dışardan da puan getirmek. Tüm takımı gösterdikleri performans için kutluyorum” dedi.

ESENDEMİR İLE DOĞMENÇ’İN AÇIKLAMALARI

Antrenör Evren Esendemir görüşlerini belirtirken, “Geçen hafta şanssız bir yenilgi aldık. Bu maçın hazırlıklarına da ister istemez gergin başladık. Zaman zaman oyun içinde bu gerginliği hissettik. Özellikle golden sonra gerildik. Bu da oyunumuzu etkiledi ve rakibin öne çıkmasını sağladı. Zorlu bir maçı kazanmasını bildik. İstediğimiz seviyele çıkamayan oyuncularımız var. 6-7’nci haftadan sonra gerçek gücümüzü sahaya yansıtacağımızı düşünüyorum” dedi. Kaleci antrenörü Eşref Doğmenç düşüncelerini dile getirdi, “ “Kaleci takımın değişmez bir parçasıdır. İyi oynaması, kaptan olarak liderlik vasıflarını takıma yansıtması bizim için büyük kazanç oldu. Sevinçliyiz. Lig uzun maraton, daha yolun başındayız” dedi.

FATİH ÖZTÜRK: “ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Fethiyespor galibiyetinin mimarlarından olan ve yaptığı muhteşem kurtarışlarla rakibe geçit vermeyen Kaptan Fatih Öztürk, “Galibiyet almamız gereken bir maçtı. Çünkü bir önceki hafta çok şanssız şekilde kaybettik. Allah yüzümüze güldü. Bu hafta çok iyi mücadele ettik. Zorlu, genç ve çok koşan bir ekipti. Onlara karşı gereken isteği, mücadeleyi ortaya koyduk ve galip gelmeyi başardık. Bütün arkadaşlarımın ayağına sağlık diyorum. İnanıyoruz ki şampiyon olacağız. O yol da bu maçlardan geçiyor. Kayıpsız şekilde devam etmek istiyoruz. Allah inşallah gönlümüze göre verir. Şampiyonluğu biz yakalarız. Her geçen hafta daha iyi bir Kocaeli Birlikspor izleteceğimize söz veriyoruz” dedi.  Fethiye maçı sonrasında dünü izinle getiren Birlikspor bugün Karagümrük ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına başlayacak.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4448015/birliksporda-yuzler-guluyor