Pideci Sabri Soyer 2500 TL alacağını istiyor

Kartepe Uzunçiftlik Beldesinde bulunan Artvin Pide Salonu’nun sahibi Sabri Soyer, 2008 yılından kalan 2500 TL’lik alacağını bir türlü tahsil edemiyor. 2008 yılında o dönem Uzuçiftlik Belediye Başkanı olan Yaşar Sönmez, kalabalık bir grubu toplayıp, Artvin Pide Salonunda ziyafet çekmiş. Hesap 2500 TL tutmuş, faturanın Uzunçiftlik Belediyesi’ne kesilmesi istenmiş. Sabri Soyer sonrasını şöyle anlattı:

“- Belediye paramı ödemedi. Daha sonra Uzunçiftlik Belediyesi kapandı, Kartepe Belediyesi kuruldu. Yaşar Sönmez, paramı Kartepe Belediyesi’nden alacağımı söyledi. Kartepe Belediyesine gittim. Kayıtlarda paranın ödendi gözüktüğünü söylediler. Ben paramı almamıştım. Tekrar Yaşar Sönmez’e gittim, dava açacağımı söyledim. Sönmez biraz beklememi istedi, parayı kendisinin ödeyeceğini belirtti. 4 yıl oldu, ben hala paramı alamadım. Ne yapacağımı da şaşırdım.”

YAŞAR SÖNMEZ’İN AÇIKLAMASI

Artvin Pide Salonu’nun sahibi Sabri Soyer’in bu iddiaları ile ilgili olarak eski Uzunçiftlik Belediye Başkanı Yaşar Sönmez de şu açıklamayı yaptı:

“- Söz konusu yemeğin yenildiği doğrudur. Belediyelere iş yapan bir esnafın, faturasını götürüp, Belediye kayıtlarına işletmesi, bunu takip etmesi gerekir. Sabri Soyer bunu yapmamış. Kartepe Belediyesi iyi niyetle parayı ödemek için çaba harcadı. Ama kayıtlarda fatura bulunamadı. Olayın benimle bir ilgisi yok. Benim bir suçum ya da kusurum da yok.”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4449477/pideci-sabri-soyer-2500-tl-alacagini-istiyor