İzmit Belediyesi o stantları erken kaldıracak

Belsa Plaza önünden Yürüyüş Yolu’na doğru uzanan kaldırım üzerinde Sakatlar ve Özürlüler Konfederasyonu ile İzmit Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara yardım amacıyla satış stantları kuruldu. Stantlarda ekmek, sucuk, yufka gibi gıda maddelerinin satılması stantların hemen karşısında yer alan esnafı rahatsız etti. Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekilleri Ali Sarı, Necmi Kocaman ve Kocaeli Bakkallar, Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Bayram Kütük ile çarşı esnafı kurulan stantlarda gerçekleştirilen satışlardan duydukları rahatsızlığı dile getirdiler. Esnaf temsilcileri çarşı içerisinde bu satış stantlarının kurulmaması gerektiğini belirterek İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile görüştü. Bu görüşme üzerine İzmit Belediyesi, o statları erken kapatmak zorunda kaldı. İzmit Belediyesi’nin açıklaması şöyle:

“Ömerağa Mahallesi, Abdurrahman Yüksel Caddesi, Sabri Yalım Parkı doğu kaldırımında bulunan stantlar Türkiye Sakatlar Federasyonu’nun organize ettiği ‘Engelsiz Anadolu’ etkinliği kapsamında olup, bazı medya organlarında yer aldığı gibi İzmit Belediyesi tarafından kurulmamıştır.
Elde edilen geliri engelli insanlara bağışlanacağı ‘Engelsiz Anadolu’ etkinliği için Türkiye Sakatlar Federasyonu tarafından İzmit Belediyesinden sadece yer talebinde bulunulmuştur.
Esnafımızın stantların kaldırılması ile ilgili şikayetleri dikkate alınarak İzmit Kaymakamlığı ile görüşülmüş, verilen ortak karar gereği Türkiye Sakatlar Konfederasyonundan da rica edilerek, söz konusu etkinliğin Pazartesi günü son bulacağı belirtilmiştir.”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4449712/izmit-belediyesi-o-stantlari-erken-kaldiracak