Öğrenciler, anne-baba oyuncaklarıyla eğlendi

Rulman tekerlekli tahta arabalarda(tornet) yolculuk yapan, bez bebekleri kucaklarına alan ve metal çemberlerle okul bahçesinde tur atan öğrenciler, büyüklerinin yıllar önce oynadıkları oyuncakların keyfini tattılar.

ÖĞRENCİLERE ANNE-BABA DESTEĞİ

3-C sınıf öğretmeni Meyna Şensoy yönetiminde tornet adı verilen tahtadan arabayı babaları ile birlikte yapan öğrenciler, okul bahçesinde yaptıkları tahta arabaları sürmenin keyfini yaşadılar. Öğrencilerin becerilerini artıran bu çalışma kapsamında, bez bebek yapım çalışması da annelerin desteğiyle yürütüldü.

ÇEMBER DE ÇEVİRDİLER

4-D Sınıfı öğretmeni Bahadır Ketenci yönetiminde ise öğrenciler “Çember Çevirme” etkinliği gerçekleştirdi. Öğrenci velileri tarafından yapılan çemberin öğrenciler tarafından dengeli bir şekilde yuvarlanılabilmesi çalışması öğrencilerin çok ilgisini çekti. Tüm öğrenciler çember çevirme denemesi yaptı ve her biri kendisine bir çember yapıp çevirerek çok eğlendi. Okul müdürü Zihni Aydın, bu uygulamaların tüm sınıflarda yapılabilmesi konusunda çalışmalar yapılacağını bildirdi, “Bu etkinliklerle öğrencilerimizin elektronik bağımlılığını azaltacağız” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4451140/ogrenciler-anne-baba-oyuncaklariyla-eglendi