AKP Kartepe’de İlçe Kadın Kolları toplandı

Kartepe ilçe kadın kollarının düzenlemiş olduğu İstişare Kurulu toplantısına dünden bugüne partisinde hizmet etmiş AK Partili bayanlar bir araya getirdi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Av. Emine Macit Zeybek, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve eşi Rahime Üzülmez, il yöneticisi Hasibe Özayan ve Şükran Özdemir katılımcılar arasındaydı.

AKP Kartepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ağra Alemdar, programa katılanlara kısa bir konuşma yaparak seçildikleri günden bu yana yaptıkları çalışmalara değinerek bilgiler verdi bundan sonraki süreçte her mahallede Mahalle Günü programları düzenleyerek mahalle sakinleriyle bir araya geleceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, istişare kuruluna katılan bayanlara yaptığı konuşmada terör olaylarına değindi. Üzülmez, PKK’nın bu topraklarda zulüm yaptığını bu vatanın evlatlarına ve analarına gözyaşından ve kandan başka hiçbir şey kazandırmadığını dile getirerek, ülkemizin başına bela olan PKK örgütünü destekleyenlere karşı güçlü durma zamanı olduğunu belirtti. Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Çok zor ve karanlık günlerden geçiyoruz. Teröre karşı milletçe tavır alma kenetlenme günüdür. Direnip dimdik duracağız ve bu zor günlerin sonu aydınlık olacak, unutmayın ki bu ülkenin kaderini değiştirecek tarih 1 Kasım günüdür. Millet olarak hesap soracağız bu ülkenin kaderini sandıkta bizler değiştireceğiz bundan ötürü tüm nefsi düşüncelerimizi bir kenara bırakıp çok çalışmalıyız” dedi.

Başkan Zeybek, istişare toplantısına katılma hassasiyeti gösteren partili bayanlara teşekkürlerini belirterek, “ 7 Haziran seçimlerinde bayanlar olarak gösterdiğimiz performansın üstüne çıkacağız. Hepimiz birer şehit annesiyiz şehit annelerin acısı bizim acımız vatanın bütünlüğünü korumak için şehit olan gencecik çocuklar bizim çocuklarımızdır.

Bize yaşatılan bu acıyı unutmayacağız her gün bu acıyı içimizde yaşayarak sahalarda çalışmalıyız.  Şunu çok iyi bilsinler ki biz bu ülkeyi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4453047/akp-kartepede-ilce-kadin-kollari-toplandi