Korukır: “Camianın büyüklüğünü göstereceğiz”

Korukır, “İyi bir düşünceyle ve hırslı başladık. Antrenmana çıkan arkadaşlarımızın konsantreleri gayet iyi. Bizim de konsantremiz yüksek. İnşallah camianın büyüklüğünü göstereceğiz” dedi.

“KONSANTREMİZ YÜKSEK”

Engin Korukır’ın açıklamaları şöyle: “15 sene sonra yuvamıza döndük. Zaten memleketimiz de burası. Tabi ki Kocaelispor’un mesuliyeti büyük. Bu mesuliyetin ne kadar değerli olduğunu çok iyi biliyoruz. Bunun için de çok ciddi ve özverili çalışmamız lazım. Çünkü bir final kaybetmiş, bir Play-Off kaybetmiş, genç ve tecrübelilerle beraber güzel işler yaptılar çocuklar. Ama futbol bu. Bazen çok istesen de olmuyor. Artık o talihsiz zamanları geride bırakmak istiyoruz. İyi bir düşünceyle ve hırslı başladık. Antrenmana çıkan arkadaşlarımızın konsantreleri gayet iyi. Bizim de konsantremiz yüksek. İnşallah camianın büyüklüğünü göstereceğiz”

“ÖZGÜVENİ ARTIRMAMIZ LAZIM”

“3 haftalık bir programımız var burada. Bu 21 günde futbolcularımız herhalde 3-4 gün izin yapabilirler. Şu andaki planımız o. 4 gün boyunca günde 3 idmanımız olacak. Daha sonra biliyorsunuz ayın 21’inde Beşiktaş’la bir maçımız var. Erken değil mi diyenler var maç için ama geç bile. Yıllardır Beşiktaş’la oynamıyoruz zaten. Böyle büyük bir camiadan teklif geldiği zaman Kocaelispor’un da büyüklüğünü anlamış oluyoruz. Ondan sonraki maçlarda da planımız, üst seviyedeki takımlarla maç oynamayı düşünüyoruz. Kendi grubumuzdan değil ama 3.Lig’de diğer gruplarda yer alan takımlarla da maç yapacağız. Ama konsantreyi sezon başından yüksek tutmamız lazım. Ne kadar yüksek tutarsan, konsantren o kadar yükselir. Bizim sadece sahadaki antrenmanımız değil, mental olarak da çocukların özgüvenini artırmamız lazım. Bunu da başaracağımızı düşünüyorum”

“TÜM OYUNCULARIN KALMASINI İSTEDİM”

“Sözleşmesi biten tüm oyuncuların kalmasını istedim. Sinan’ın da Ali Keten’in de kalmasını istedim. Ama kalmak istemeyene de ısrarcı olamayız; ısrar da edildi zaten. Israr derken, yönetim kurulu kalmaları için uğraştı. İşin öbür tarafını bilmiyorum. O, futbolcuları bağlayan bir şey, saygı duyuyorum. Sinan’a ve Ali Keten’e çok teşekkür ediyorum. Böyle büyük bir camiaya verdikleri hizmetten dolayı. 1966’dan beri var olan bir Kocaelispor var. Neler geliyor, neler geçiyor. Biz artık önümüze bakacağız”

“6 TRANSFER KESİN OLACAK”

“Zaten çalışmalar yapılıyor. Biz 6 oyuncu transferi demiştik. 7 olur 8 olur ama 6 kesin olacak. Kadrodan kimseyi yollamam. Altyapıdan yine dönüşümlü olarak oyuncu alacağız. Çünkü altyapı bizim için birinci sırada yer alan çok değerli bir yer. Onlara da hak ettikleri değeri vermemiz lazım. İyi de çalışıyorlar. Genç çocuklarımızı göreceğiz. Belki de en büyük transferlerimiz onlar olacak. Neyin ne olacağı belli değil çünkü. Aklınızda olmayan birisi belki de sizin en önemli oyuncunuz olabilir. Bizim mesaimiz yoğun. Sizden de Allah razı olsun. Buraya kadar geldiniz. İnsanlara bilgileri veriyorsunuz. Sizin de emeğiniz çok, teşekkür ediyorum.”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4455256/korukir-camianin-buyuklugunu-gosterecegiz